Güven Gazetesi

deneme 

Cts05272017

Nahcivan’da bir dizi temaslarda bulunan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, NASA’nın “Y.H.Məmmədəliyev adına Petrokimya Prosesleri Enstitü” Müdürü Prof. Dr. Vaqif Abbasov ile görüştü. 

Atatürk Mahallesi Muhtarı Servet Gürel, Atatürk Mahallesi Sakinleri ve Iğdır Atatürk Mahallesi Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu ve üyeleri ile birlikte Iğdır Orman İşletme Müdürü Taner Tazegün’ü ziyaret ettiler. 

Perşembe, 04 May 2017 17:36

Iğdırlılar Oval Bankları Çok Sevdi

Iğdır’ın daha estetik ve güzel görünümü için çalışmalarını sürdüren Iğdır Belediyesi, belirlenen caddelere oturma bankları yerleştirdi.

2006 yılından bu yana her yıl dünyada,  Ekolojik Dengenin Korunmasında önemli rol oynayan kuşların göçlerine dikkat çekmek ve farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen Göçmen kuşlar gününün bu yıl ki  “ Göçmen Kuşlar ve insanlar için sağlıklı bir dünya” olarak belirlendi.

Iğdır Belediyesi’nin yürütücülüğünü yaptığı ve Iğdır Üniversitesi’nin eş başvuru sahibi olduğu “Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar” projesinin eğitimleri devam ediyor.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Yolcu, çiftçi ve hayvan yetiştiricilerini üretim alanlarında ziyaret etmeye devam ediyor.

 Azerbaycan Cumhuriyeti Diaspora Merkezi, Iğdır’a gelerek Soykırım Anıt ve Müzesi önünde Ermenistan’da esir tutulan Azeri Türklerinin özgürlüğüne kavuşturulması için pankart açtı.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma T.C. Nahcivan Başkonsolosu Nihat Erşen’i makamında nezaket ziyaret etti.

Çarşamba, 03 May 2017 19:22

Enerji Kimlik Belgesinde Süre Uzatıldı

Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 30051 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Söz konusu değişiklikle Enerji Kimlik Belgesinin (EKB) aranması şartı 02 Mayıs 2017 tarihinden 01 Ocak 2020 tarihine ertelendi.

Iğdır belediyesinde çalışan işçilere, uzmanlar tarafından çeşitli testler yapılarak detaylı sağlık taramasından geçirildiler. 

Çarşamba, 03 May 2017 19:18

Özdemir Köyü Ortaokulunda Tubitak Fuarı

Iğdır Merkeze Bağlı Özdemir Köyü  Ortaokulu'nda, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirildi.

Azerbaycan’ın Merhum Lideri Haydar Aliyev’in doğumunun 94. Yılında Iğdır’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı. Anma etkinlikleri  Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER), Azerbaycan Beynelxalq Diaspor Merkezi (BDM) ve Azerbaycan'ın Kars Başkonsolosluğu tarafından düzenlendi.

Iğdır Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, uyuşturucu satıcılarına göz açtırmıyor. Yapılan çalışmalarda 9 kişi hakkında işlem yapıldı.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, beraberindeki heyetle Nahcivan Bilimler Akademisini ziyaret etti. Çok sıcak bir oramda geçen görüşmede, Nahcivan Bilimler Akademisi ile Iğdır Üniversitesi arasında çeşitli alanlarda işbirliği ve ortak çalışma görüşmeleri yapıldı.

Azerbaycan’ın merhum lideri Haydar Aliyev Iğdır’da düzenlenen bir dizi etkinlikle anıldı. Anma etkinlikleri kapsamında Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi’nde de tören düzenlendi.

         Iğdır  Bahçeşehir Koleji Öğrencileri, YGS'de (Yüksek Öğretim  Geçiş Sınavı) elde ettikleri büyük başarıyla göz doldurdu. Okul yönetimi öğrencilerin bu başarılarını görkemli bir ödül töreniyle taçlandırdı.

Pazartesi, 01 May 2017 16:04

Hazar Koleji Geleneği Sürdürdü

Iğdır’da bulunan Özel Hazar Koleji her yıl anasınıfı öğretmenlerine verdiği geleneksel yemeği verdi.

Iğdır Bahçeşehir Koleji öğrencisi Furkan Atasoy, Mart ayında yapılan YGS sınavında Türkiye 53. ve Iğdır birincisi oldu.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle mesaj yayınladı. 

                     Yıllardan beri Çeşitli okullarda idarecilik yapan Yasin Küçükseymen, Iğdır Hürriyet İlkokuluna müdür olarak atandı.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...