Güven Gazetesi

deneme 

Sal09192017

Perşembe, 17 Eylül 2009 12:56

VARLIK BARIŞINDAN FAYDALANALIM

Bilindiği üzere, 5811 sayılı Bazı Varlıkların Milli Ekonomiye Kazandırılması Hakkında Kanun kapsamında yurt içi ve yurt dışı varlıkların bildirim ve beyan süresi 02.03.2009 tarihinde sona ermişti.   
Perşembe, 17 Eylül 2009 12:53

ENGELLİLER İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Yeşil Iğdır Engelliler Spor Kulübü Derneği’nin üyeleri ile birlikte organize ettiği iftar yemeğine beklenenden daha fazla katılım oldu.
Perşembe, 17 Eylül 2009 12:49

UĞUR DERSHANESİ 8 YAŞINDA

Uğur Dershanesi, kuruluşunun 8. Yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyor
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nün Iğdır'da düzenlediği 9 Eylül çekilişinde Kürtçe şarkı söylenmesinden sonra protokolün geceyi terk ettiği haberleri yalanlandı.
2009 yılı Tekvando faaliyetlerinde madalya alan genç tekvandocular ve hocaları Iğdır Halk Eğitim Müdürünü ziyaret ettiler.
Yukarı Karabağ'da çıkan çatışmada 5 Ermeni askerinin öldüğü belirtildi.
Iğdır’ın trafiğini ciddi bir şekilde olumsuz yönde etkileyen motosiklet ve bisiklet sürücülerinin kural tanımayan davranışları tehlike yaratmaya devam ediyor. Şehir içinde çok hızlı bir şekilde seyreden motosiklet sürücüleri zaman zaman kazalara da sebebiyet veriyorlar.
Cumartesi, 12 Eylül 2009 12:03

IĞDIR İLİNİN TAŞI DA PARA EDİYOR

Çok yerde bulunmayan ve sadece Iğdır’da bulunan ve “kepek taş” olarak adlandırılan özel taşlar piyasada para ediyor. Bu taşları çeşitli bölgelerden araçlar aracılığı ile şehir merkezine getirip satarak geçim kaynağı haline getirenler var.
Iğdır’da milli piyango çekilişinin yapılması ardından, konser vermek için sahneye çıkan ünlü sanatçı Şevval Sam Kürtçe, Zazaca ve Azeri türküler söyleyerek barış mesajı verdi.
Iğdırlı İlhan Akyol Bursa’da Samsung Teknik Servisi Merkezini açtı.
Bursa’da yaşayan Iğdırlılar Ehya(Kadir)gecesi anısına iftar yemekleri düzenlediler.   
Trafik kazasında hayatını kaybeden Iğdırlı astsubay İsmail taş gözyaşları içinde toprağa verildi.
Iğdır Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) emniyet mensuplarına ‘Ermeni soykırımının gerçek yüzü’ konulu video gösterimi yaptı.
Iğdır Milli Eğitim Müdürü Selahattin Şimşek, 8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü münasebetiyle bir açıklama yayınladı.
Çarşamba, 09 Eylül 2009 09:41

VALİ KARAHİSARLI 4 GÜN İZİNLİ

Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, Ankara’da yapılacak olan bir toplantıya katılmak üzere bugünden tarihinden itibaren dört gün süre ile görevli-izinli olarak Ankara’ya gidecek. Bu süre zarfında Valiliğe Vali Yardımcısı Tuğba Yılmaz vekalet edecek.
Iğdır’da Güvenlik güçlerinin bir eve yaptıkları operasyonda 1 adet kaleşnikof marka uzun namlulu silah ele geçirildi, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
Salı, 08 Eylül 2009 08:39

ÖZ IĞDIRSPOR: 4 AĞRI PATNOSSPOR: 3

Iğdır’da yeni kurulan Öz Iğdır Spor Futbol Kulübü açılış yaparak özel maç yaptı. Iğdır Baharlı Mahallesi Semt Sahasındaki açılışa Iğdır valisi Saim Saffet Karahisarlı, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, Milli eğitim Müdürü Selahattin Şimşek, İl spor Müdürü Metin Özen ve Iğdırlı Spor Severler katıldı.
Gençlik ve spor İl müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren gençlik merkezi üyeleri ilk defa ramazan eğlencesi düzenledi.
Doğu Anadolu Sağlık İdarecileri Derneği Genel Kurulu (DOĞUSİD) ilk olağan genel kurulu toplantısını gerçekleştirdi.
Türkiye partisi Iğdır’da örgütlenme çalışmalarına başladı. AK Parti’den yollarını ayırdıktan sonra yeni parti kurma çalışmalına başlayan Eski Devlet Bakanı Abdullatif Şener Başkanlığında kurulan Türkiye Partisi’nin Iğdır bölgesindeki kurucu başkanı Asker Çeçen önderliğinde örgütlenme çalışmalarına başladı.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...