Güven Gazetesi

deneme 

Pzt01222018

Iğdır Emniyeti Eğitim Şube Müdürlülüğü koordinasyonunda ’Kriminal Profil Oluşturma‘ konulu eğitim konulu konferans yapıldı.
Türkiye Dağcılık Federasyonun 2010 programında yer alan ‘Ağrı Dağı Kış Tırmanışı’ gerçekleştirecek 20 dağcı, ilk kamp yeri olan Korhan yaylasına vardılar.

Iğdır’da Türkiye Dağcılık Federasyonunun 2010 yılı faaliyet programında yer alan ‘Ağrı Dağı Kış Tırmanışı’ yapılan tören ile start verildi.
Iğdırlı iş adamı H. Salih Aras tarafından yaptırılan Meyve Suyu ve Konsantre fabrikasında açılış yapılmadan önce muhtarlarla toplantı yapıldı. Toplantıya Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Iğdır Üniversitesi Rektörü İbrahim Hakkı Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, İlçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, kurum amirleri, muhtarlar ve çiftçiler katıldı. 
Türkiye boks federasyonunun faaliyet programında yer alan yıldızlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 01-06 Şubat 2010 tarihleri arasında Zonguldak ilinde yapıldı.
İlki geçtiğimiz yıl yapılan Geleneksel Ağrı Dağı Kar Şenliklerinin bu yıl ikincisi yapılacak. 14 Şubat Pazar günü yapılacak olan şenlikler için sabah saat 9’da Iğdır Valiliği önünden hareket edilecek
Yıllardır Iğdır halkına hizmet veren Iğdır Ağız ve Diş Hastalıkları Merkezi Iğdır halkının mesai saatleri dışında diş problemlerine yardımcı olmak amacıyla 1 Şubat tarihinden itibaren ikili sistem (Sabah-Akşam) mesai uygulamasına başladı.
Kamu-Sen Iğdır İl Temsilciliği, 9 Şubat’ta yurt genelinde yapılacak olan grevle ilgili basın açıklaması yaptı.
Karayolları, Iğdır- Doğubayazıt arasında biriken yoğun kar yığınlarından daralan yolu genişletme çalışmasına aralıksız olarak devam ediyor.
                        Iğdır’da Cumhuriyet başsavcılığının talimatı ile bir otele yapılan baskında fuhuşa aracılık eden 6 kişi tutuklandı.
Iğdır Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, kentin değişik yerlerine astırdıkları afişlerle halkı kontör dolandırıcılarına karşı bilgilendiriyor.
Salı, 09 Şubat 2010 12:23

DÜNYA SULAK ALANLAR GÜNÜ KUTLANDI

Dünya Sulak Alanlar Günü Iğdır’ın Aralık ilçesinde bulunan Aralık-Karasu sazlıkları sulak alanında Iğdır Çevre ve Orman Müdürlüğü ve KuzeyDoğa Derneği tarafından kutlandı. İl Müdürü Taner Tazegün ve Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürü Mete Türkoğlu’nun katıldığı etkinliklerde, Aralık sulak alanında kışlayan su kuşları sayıldı.
İl Temsilciliğini Doğuş Murat Akkuş’un yaptığı Iğdır küçük Millet Meclisi (IKMM) Forumu Şubat ayı toplantısı Iğdır Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Salonunda yapıldı.
Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis (TDP) Büro Amirliği Iğdır’da bulunan Hacı Ali Parim Çocuk Yuvası ve Sosyal Hizmetler Rehabilitasyon merkezinde bulunan çocuklara program  düzenleyerek, çocuklarla fikir alışverişinde bulundular.
Ağrı Dağı kış tırmanışı Iğdır cephesinde 40 dağcı sporcunun katılımıyla 11 Şubat da start verilecek.
Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği tarafında,  2010 yılı 1. Dönem Muhtarlarla huzur toplantısı yapıldı.
Cumartesi, 06 Şubat 2010 09:20

ŞEHRE YILIN İLK KARI DÜŞTÜ

Ülke genelinde elverişsiz kış şartları hakim olurken Iğdır’da önceki gece saatlerinde başlayan kar yağışı Iğdırlıları sevindirdi.
Serhat Kalkınma Ajansı 4. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı 02.02.2010 tarihinde Iğdır Polisevinde yapıldı.
Iğdır Valisinin eşi Fatma Karahisarlı’nın himayesinde devam etmekte olan “Okuma Günleri Etkiliğinde” adres bu defa Tuzluca İlçesi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu oldu.
Iğdır’da Unutulmaya yüz tutmuş keçecilik sanatının son ustaları bir yandan teknolojiye karşı direnirken bir yandan da çırak bulamamanın sıkıntısını yaşıyor.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...