Güven Gazetesi

deneme 

Pz11192017

Iğdır temsilciliğini Murat Akkuş’un yaptığı  Türkiye küçük Millet Meclisleri (TKMM) Iğdır forumunun Ocak ayı toplantısı 9 Ocak 2010 Cumartesi günü gerçekleştirildi.
Pazartesi, 11 Ocak 2010 14:24

CHP MERKEZ İLÇE OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

Pazar günü CHP il binasında yapılan toplantıda yeterli delege sayısının tespiti üzerine gündeme geçildi.  Atatürk ve şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Ardından Milli Marşımız okundu.
Pazartesi, 11 Ocak 2010 14:19

Feci Kaza: 1 Yaralı

Iğdır’da kamyonet sürücüsü direksiyon hâkimiyetini kaybederek, karşı yönde bulunan markete ve markette alış veriş yapan müşterinin aracına çarptı.
Iğdır Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü geçen sene bakım ve onarımını yaptırdığı, Iğdır ilinin merkeze bağlı Yukarı Çarıkçı Köyünün Yavru Kartallar anasınıfı öğrencileri ile Iğdır İli Karakoyunlu İlçesi Gacer Köyü Anasınıfı öğrencilerine giysi ve oyuncak yardımı yapılmasına aracılık etti.
Pazartesi, 11 Ocak 2010 14:15

IPA ÜYELERİNE MORAL VE KAYNAŞMA YEMEĞİ

Uluslararası Polis Birliği (IPA), Iğdır Şube Başkanlığı üye ve ailelerine yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler çerçevesinde, personelimizin moral ve motivasyonunu yükselterek birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu geliştirmek amacıyla Iğdır Polisevinde geçtiğimiz hafta Cumartesi günü saat: 10.00 da Iğdır IPA üyelerinin ve ailelerinin katıldığı  brunch (açık büfe kahvaltı) düzenlendi.
Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri trafik denetimlerine hız kesmeden devam ediyor.
Iğdır Dağcılık Kulübü (IĞDAK), Türkiye Dağcılık Federasyonu sporcuları ile birlikte Kars İlinin Sarıkamış İlçesindeki Allahuekber dağlarına tırmanış gerçekleştirdi. Bu tırmanış daha önce 26 Aralık tarihinde yapılması planlanmıştı fakat Aşura gününe denk gelmesi sebebiyle tırmanış ertelenmişti. 
Yurdumuzun birçok bölgesi elverişsiz havanın etkisindeyken Doğu Anadolu’nun en doğusunda yer alan Iğdır’da yazdan kalma günler yaşanıyor.
Perşembe, 07 Ocak 2010 09:47

IĞDIRDA BASKETBOL MAHALLİ LİGİ BAŞLADI

Türkiye Basketbol federasyonun 2009-2010 yılı faaliyet programında yer alan Basketbol Mahalli ligi Iğdır ‘da İskender Iğdır Spor salonunda başladı. Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde düzenlenen lige 6 spor kulübü katılacak.
Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü, öğretim görevlisi açığını kapatmak için uzaktan eğitim yöntemini kullanmak için yeni teknoloji sınıfı kurdu.
Çarşamba, 06 Ocak 2010 09:00

ŞİDDETLİ LODOS TUZLUCAYI DA VURDU

Iğdır merkezde olduğu gibi ilçesi Tuzluca’da da hafta sonu etkili olan fırtına  sonucu birçok resmi kuruluş, araç, ev ve işyeri zarar gördü. Şiddetli rüzgarın gece yarısı esmesi ve insanların dışarıda olmaması can kaybını engelledi. Şiddetli lodos sonucu büyük oranda  maddi zarar meydana geldi.
Iğdır Üniversitesi  İlahiyat fakültesi tarafından Ehlibeyt paneli düzenlenecek. Kültür merkezi konferans salonunda düzenlenecek olan Ehl-i Beyt paneli, bugün saat 13.30’da gerçekleşecek. 
Yıllardan beri açılmasını bekleyen Iğdırlıların beklentisi gerçekleşiyor. Dünya coğrafyasında tek özelliğe sahip Doğunun Çukurovası olarak adlandıran 3 ülkeye komşu olan Iğdır’ın İran İslam cumhuriyetine boralan sınır kapısının açılması için Ankara’dan gelen Gümrükler Genel Müdürü ve 6 kişilik heyet, Iğdır Vali Yardımcısı Hacı Uzkuç ve İl Genel Sekreteri Ferhat Akkuşla birlikte Süreyya çeşmesinin bulunduğu bölgede inceleme yaptılar.
Yurdumuzun her tarafında yağışlı ve soğuk olan hava tabakası, Iğdır’da ise yoğun yağan yağmur ile etkisini sürdürüyor.
Salı, 05 Ocak 2010 08:29

IĞDIR KİCK BOKSTA ÜÇÜNCÜ

Türkiye Kick Boks Federasyonu'nun düzenlemiş olduğu 4. Anadolu Şampiyonası Erzurum'da yapıldı. 25 - 27 Aralık tarihlerinde yapılan turnuvaya Iğdır Temsilciliği sporcuları da katıldı.

Iğdır’ın tanınmış iş adamlarından H. Asker Çeçen ve oğulları imam ihsan yemeği verdi.
Iğdır`da evine çağırdığı kişiyi pompalı tüfekle vuran genç kız çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.
Pazartesi, 04 Ocak 2010 08:53

LODOS OKULUN ÇATISINI UÇURDU

Lodosun etkili olduğu Iğdır’ın Halfeli Beldesi’ndeki 75'inci Yıl ilköğretim Okulu’nun çatısı uçarak çevreye yayıldı.   
Iğdır 'da 2009 yılı içerisinde başarılı çalışmalarda bulunan emniyet mensuplarına İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın tarafından takdirname verildi.
İHA Bölgeler Koordinatörü Lütfullah D. Uzun ve İHA Van Bölge Müdürü Mehmet Emin Toker,  Iğdır gelerek beraberinde İHA Iğdır muhabirleri İsmail Aras ve Bülent Mavzer ile Iğdır’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...