Güven Gazetesi

deneme 

Pzt12112017

Iğdır Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından trafik denetimleri devam ediyor. Vatandaşın daha emniyetli bir şekilde trafiğe çıkmaları için var gücüyle çalışan Trafik Şube Ekipleri, kanunlara uymayan araç ve araç sahiplerine göz açtırmıyor.
Perşembe, 06 Ağustos 2009 12:05

25 FYO ÖĞRENCİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Öğretim Kurumlarında Öğrenci okutma Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda 2009–2010 eğitim- öğretim yılında Ankara’da bulunan devlet üniversitelerinde okutmak üzere tespit edilen branş kontenjanlarında 25 FYÖ Öğrenci alınacak.
Çarşamba, 05 Ağustos 2009 11:19

İl Sağlık Müdürü Görevden Alındı

İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Taş, görevden alındı.
     İki  yıldır İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Dr. Ahmet Taş’ın Ankara Temel sağlık hizmetleri genel müdürlüğüne tabip olarak atandığı bildirildi.
  Sağlık müdürlüğüne İl Sağlık müdür Yardımcısı Yaşar  Özkan  vekaleten bakıyor.

Çarşamba, 05 Ağustos 2009 11:16

IĞDIRDA TRAFİK KAZASI: 1 YARALI

Iğdır'da 70 yaşındaki bir kişi, park yerinden geri geri gelen aracın çarpması sonucu başından ve ayağından yaralandı.
Çarşamba, 05 Ağustos 2009 11:14

IĞDIRLI SPORTMEN GENÇLER ELAZIĞ YOLCUSU

Elazığ'da yapılacak olan yaz oyunları müsabakalarına giden 78 sporcu Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı tarafından uğurladı.
Salı, 04 Ağustos 2009 10:04

IĞDIRIN MİNİK KARPUZ SATICILARI

Karpuz Cenneti Iğdır’da 8-10 yaşındaki çocuklar, tarlalarında yetişten karpuzları satarak aile ekonomisine katkıda bulunuyorlar.
Salı, 04 Ağustos 2009 10:01

IĞDIRDA YAĞIŞ BEKLENİYOR

Iğdır’da hava, öğlen saatlerinden sonra gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
Iğdırlı Milli Boksörümüz Savaş Kaya, yıllardır kendisine maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Iğdır Defterdarı Yaşar Kısa’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.
Iğdır'dan çıplak gözle rahatlıkla görülebilen Ermenistan'daki Metzamor Nükleer Santrali'ne dikkat çeken Vali Saim Saffet Karahisarlı, santralin 1950'li yıllarda yapıldığını ve deprem kuşağının üzerinde olduğunu söyledi.
Iğdır’a bağlı Tuzluca ilçesinin AK Partili genç Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan, 80 yıldır hizmet gitmediğini ileri sürdüğü Aşağı mahallesine kalıcı çözüm buldu. Yıkık ve harabe evlerin çoğunlukta bulunduğu mahalleyi modern hale getirmek için TOKİ konutları sözü verdi.
Küresel ısınmaya dikkat çekmek amacıyla Ağrı Dağı'na bisiklet ile zirve tırmanışı yapılacak. Yarın gerçekleştirilecek tırmanış öncesinde Vali Saim Saffet Karahisarlı ve sporcular kent merkezinde bisikletle tur attılar.
Cumartesi, 01 Ağustos 2009 14:38

IĞDIR EMNİYETİNDEN KOMŞU KORUMA PROJESİ

Iğdır Emniyet Müdürlülüğün başlattığı komşu kollama görevi projesi Iğdırlı vatandaşlara tanıtıldı.
Cumartesi, 01 Ağustos 2009 14:33

Pervin Buldan Yine Haddini Aştı

DTP Iğdır İl Teşkilatı, “Barış” adı altında yaptığı mitingi yine PKK  ve İmralı’da yatan PKK elebaşısı Abdullah Öcalan için destek mitingine dönüştürdü.
Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığınca, maddi imkansızlıklar nedeniyle yaşadıkları çevrenin dışına çıkmamış ve büyük şehirleri görmemiş, kendi alanlarında başarılı gençlerin yurdumuzun tarihi, kültürel ve milli değerlerini yakından tanıma fırsatı bulmaları, bölgeler arası kültürel alışverişi, farklı kişilerle tanışma ve kaynaşmaları ile eğlenmelerini sağlamak amacıyla yürütülen proje kapsamında 2009 yılında 13-17 yaş grubundaki gençlerimizin İzmir- çeşme, Aydın-Kuşadası, Mersin-Silifke, Çanakkale –Güzelyalı kampları düzenlendi.
Cumartesi, 01 Ağustos 2009 14:28

GENÇLERİMİZ GÜMÜŞHANEDEN DÖNDÜ

Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne bağlı Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığının 2009 yılı Gençlik Merkezleri Arası Değişim Programı gereğince Iğdır Gençlik Merkezi, Gümüşhane Gençlik Merkezi ile yapacağı değişim programının ilk ayağı olan Gümüşhane gezisi, Iğdır Gençlik Merkezi üyesi 15 gençten oluşan grupla 22-27 Temmuz 2009 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Cuma, 31 Temmuz 2009 12:28

KIZLARIMIZI OKUTALIM

Maddi Durumları iyi olmayan, başarılı iki öğrencimizi üniversite de okutmak istiyorsanız. Yardımlarınızı bekliyoruz…  Alev Baydemir VakıfBank   Iğdır Hesap No. 00 158 107 286 728 194  Elvan Baydemir VakıfBank  Iğdır Hesap No. 00 158 107 287 125 727
Iğdır Şehit Aileleri Derneği Başkanı Kamber Güzelkaya ve Dernek Başkan Yardımcısı Ramazan Bahşi, Aralık İlçe Kaymakamı Hakan Hakyemez ve Aralık İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Zakir Acar’ı ziyaret ederek “Iğdırlı Şehit ve Gazilerimiz’’ adlı kitaplar için teşekkürlerini dile getirdiler. 
Perşembe, 30 Temmuz 2009 12:53

2009 SBS YERLEŞTİRMEDE FEM YİNE ZİRVEDE

2009 SBS yerleştirme sonuçlarına  göre  FEM dersanesi yine başarılarına bir yenisini  daha ekledi. Yerleştirme sonuçlarına göre Zeynep Börekçi Erzurum İbrahim Hakkı  Fen Lisesine, Şamil Yaşkeçeli Kilis Fen Lisesine, İrem Boy Kars Fen Lisesine, Batuhan Civan Rize Fen Lisesine, Musa Tikiz Iğdır Fen Lisesine, Ali Can Derinsu Ağrı Fen lisesine, İlyas Şentürk Iğdır Fen lisesine, Jiyan Erincik Prof.DR  Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesine yerleştiler.
Iğdır Emniyet Müdürlüğü, gün geçtikçe yeni ve akılcı projelerle halkın karşısına çıkıyor. Iğdır Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından ortaya sunulan “Komşu Kollama Görevi” uygulamaya başlandı.
Iğdır Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından son bir hafta içerisinde sıkı denetimler göze çarpıyor. Vatandaşın daha emniyetli bir şekilde trafiğe çıkmaları için var gücüyle çalışan Trafik Şube Ekipleri, kanunlara uymayan araç ve araç sahiplerine göz açtırmıyor. 

Resim Galerisi

Güncelleniyor...