Güven Gazetesi

deneme 

Pz08202017

Cumartesi, 21 Şubat 2009 11:52

IĞDIRLI ESNAFLAR BELEDİYEYE YÜRÜDÜ

Iğdır'da bir grup esnaf, Iğdır Belediyesine ve Valiliğe yürüyerek BİM mağazalarının Iğdır'da açılmasına izin verilmemesini istediler
Iğdır’da bulunan Özel İbrahim Avcı İlköğretim Okulu öğrencileri, öğretmenleriyle beraber gazetemizi ziyaret ettiler.
Türk Telekom tarafından düzenlenen ve telefon borçlarından doğan alacakların ödenmesinin sağlanması ve müşteriler ile iyi ilişkiler kurulmasını amaçlanan ‘‘Türk Telekom Tatlıya Bağlayalım Kampanyası’’ 1 Mart’ta sona eriyor.
Cumartesi, 21 Şubat 2009 10:54

IĞDIR DA 2008- 2009 AV SEZONU BİTTİ

2008 -2009 av sezonunun bittiği Iğdır İl Çevre ve Orman Müdürlüğünce açıklandı.
AK Parti Iğdır Belediye Başkan Adayı ve Belediye Başkanı Nurettin Aras, “Ben 10 yıldır bütün Iğdır halkını baş tacı etmişim. Bunu İstanbul’da oturup göremeyenler, şimdi aday olup bu sözleri söylediğinde kendilerini gülünç duruma düşürüyor.” dedi.
Cuma, 20 Şubat 2009 10:56

MUHTAR ADAYLARI ÇOĞALMAYA BAŞLADI

Yerel seçimlerin hızlandığı bugünlerde muhtarlık için aday olanların sayısı da gün geçtikçe artıyor. Iğdır şehir merkezi 12 eylül mahallesi muhtarlığı için aday olan Nihat Birge seçim çalışmasını başlattı.
Iğdır Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde bazı birimlere yeni atamalar yapıldı.
Perşembe, 19 Şubat 2009 18:24

PKK: Akacak kandan Erdoğan sorumlu

PKK, 21 Şubat’ta Diyarbakır’da miting yapmaya hazırlanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamaya hazırlanan Diyarbakırlıları açık açık tehdit etti.
Adalet Kalkınma Partisi (AK Parti) Iğdır İl Örgütü, İl Meclis Üyesi Adayları ile İl Belediye Meclis Üyesi Adaylarını Basına tanıttı.
Iğdır Merkezde siyasi partiler ana caddelerde açtıkları seçim bürolarını kapattılar.
AK Parti Iğdır Milletvekili Ali Güner ile Belediye Başkanı Nurettin Aras ziyaretlere başladı.
29 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti’nin İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyelikleri belli oldu. AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamada, partilerine başvuran aday adaylarına teşekkür etti. AK Parti İl Başkanlığının açıkladığı liste aşağıdaki gibi oldu.  
MHP İL GENEL MECLİS ÜYELİĞİ ADAYLARI
1-    Kenan Açıkel
2-    Ramazan Hoşhaber
3-    Mikail Ukşul
4-    Ozan Şamiloğlu
5-    Burhan Aktan

DTP BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ ADAYLARI
1-    Tahir Alagöz
2-    Ayşegül Yaşar
3-    Ahmet Adıyaman
4-    Çiğdem Yılmaz
5-    Mehmet Avcı
6-    Fahrettin Türkeli


Iğdır Belediye başkanı Nurettin Aras, son günlerde  belediye başkan adaylarından Ekber Yeşil’in Iğdır’da Kürt, Azeri ayrımı yaparak oy toplamaya çalıştığını, Iğdır’ın kurtuluşunda hiç tereddüt etmeden canlarını veren Azeri, Kürt, Terekeme ayrımı yapmaya kimsenin hakkının olmadığını söyledi.
Pazartesi, 16 Şubat 2009 13:08

TÜRK DÜNYASI YASTA

Türk Dünyasının büyük oğlu, şair, yazar, bilim adamı, fikir adamı Bahtiyar Vahabzade, 16 Ağustos 1925 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Şeki İlçesi’nde doğmuştur. Dokuz yaşında ailesiyle beraber Bakü'ye taşınan şair ilk ve orta öğrenimini bu şehirde tamamlamıştır. 1942 yılında girdiği Bakü Devlet Üniversitesi Filoloji Bölümü'nden 1947 yılında mezun olmuş ve aynı bölüme öğretim üyesi olarak alınmıştır. 1964 yılında tamamladığı ünlü Azerbaycan şairi Samet Vurğun hakkında yazdığı “Samet Vurğun’un hayat ve yaradıcılığı” isimli monografisi ile filoloji doktoru ünvanını almıştır.
Pazar, 15 Şubat 2009 23:49

İşte Iğdır da istenen tablo bu!


Iğdır Milletvekiliİ Ali Güner, “İktidarla Iğdır'a hizmet gelir. Ben diğer partilerin yöneticilerine Iğdır'ıI seviyorsanız gelip sizin istediğiniz adayı iktidar partisinden koyalım dedim ama kabul etmediler” dedi.

Kağızmanlılar Dernek Başkanı Hayrettin Gündoğan, Dernekleri hakkında yerel bir gazetede çıkan “Bir partiyi destekliyorlar” haberinin asılsız olduğunu söyledi.
Pazar, 15 Şubat 2009 23:35

IĞDIR DA ERBAİN PROGRAMI DÜZENLENDİ

Hz. Hüseyin’in Şehit edilmesinin yıl dönümünün 40.günü (Erbain) yıldönümünde bir araya gelen Iğdırlılar, İslam âleminin büyük matemini bir kez daha hüzünle yâd ettiler.
Yeşil Iğdır Engelliler Derneği Başkanı Garip Samancı’nın daveti üzerine Yeşil Iğdır Engelliler derneğini ziyaret eden Aras,”Seçilsem de, seçilmesem de sorunlarınızı çözmek için her zaman yanınızdayız” diyerek dernek üyelerine güvence verdi.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...