Güven Gazetesi

deneme 

Çrş10182017

Yazarımız Mahmut Aşkar’ın bundan bir yıl önce çıkan ilk kitabı “Toplum Raydan Çıkarken”den sonra ikinci kitabı “Hüseyinleşmek” de okuyucuyla bugünlerde buluşmaya başladı.
Iğdır’da askerlik çağı gelmiş zihinsel engelli öğrenciler 15 Mayıs Cuma askerlik yapacak.
Iğdır'da Koçkıran Köylüleriyle Birlikte Eylem Yapan Donkişot Çevre Akademisi Başkanı Osman Akkuş:  ''Dünyanın En Eski Teknolojisiyle İnşa Edilen Ermenistan'daki Metsamor Nükleer Santrali Bölgeye Ölüm Kusmaya Başladığında Çok Geç Olacak''
Iğdır Çevre Ve Orman Müdürü Taner Tazegün:
 "Nesilleri Tükenmekte Olan Kızıl Akbaba Ve Çeşitli Yerlerinden Yaralanan Kuşlar Tarafımızdan Tedavi Ediliyor"

"Dünya Kültürleri ve Gençlerin Büyük Anadolu Buluşması-2" 13-21 Mayıs tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşecek.
Iğdır Merkezde bulunan Fen Lisesine ve Hüsnü Özyeğin İlköğretim Okuluna yeni müdürler atandı. 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi Müdür Başyardımcılığı görevini yürüten Turgay Caf,  Fen Lisesi Müdürlüğüne; 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Şentürk ise Hüsnü Özyeğin İlköğretim Okulu Müdürlüğüne Bakanlık Oluruyla atandı.
Vakıflar Haftası nedeniyle, Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Iğdır Ejder Kervan Sarayı’na gezi düzenledi.
Engelliler Haftası nedeniyle Yeşil Iğdır Engelliler Spor Kulübü Dernek Başkanı Garip Samançi, bir açıklama yaptı.
Iğdır’ın Aralık İlçesi Belediye Başkanı DP'li Hanım Turan, ‘göreve itaatsizlik’ gereçekçesiyle 2004 yılında işe alınan 9 işçinin görevine son verdi. Verilen her görevi yerine getirdiklerini iddia eden belediye işçileri Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı ile görüşerek kendilerine yapılan haksızlığın giderilmesini istedi. Vali Karahisarlı olayı soruşturması için bir müfettiş görevlendireceğini belirtti.
Iğdır Kız Kuran Kursu Yaşatma Derneği tarafından hazırlanan kermeste kursiyerin hazırladığı el emeği eserler sergilenerek satışa sunuldu.
Iğdır Ziya Gökalp İlköğretim Okulu Ana Sınıfı öğrencileri, Anneler Günü sebebiyle düzenledikleri etkinliği annelerine armağan etti.
Yeşil Iğdır Sulama Birliği başkanı Kürşat Karabacak, sulama birliğine borcu olan çiftçilerin icraya verileceğini söyledi.
Türk polis teşkilatının 162’inci münasebeti sebebiyle Iğdır’ın tescilli spor kulüplerinden Iğdır Dağcılık Arama Kurtarma Spor Kulübü ve Gençlik Spor Kulübü sporcuları 03.05.2009 tarihinde Zor dağlarının üzerinde bulunan dumanlı yaylasına tırmanış düzenledi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'taki "Doğu Ortaklığı Zirvesi" çerçevesinde, ABD'nin Prag Büyükelçiliğinde bir araya geldi.
Perşembe, 07 May 2009 13:31

Iğdırda Trafik Kazası

Iğdır da akşam saatlerinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında ilk belirlemelere göre dört kişi yaralandı.
Perşembe, 07 May 2009 13:28

BAYAN BOKSÖRLERİMİZ MİLLİ TAKIMDA

5-18 Mayıs 2009 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan boks milli takım kampına Iğdır’dan Türkiye’de derece yapmış bayan boksörlerde katıldı.
Besti Aydeniz Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi öğretmen, öğrenci ve velileriyle birlikte gül dikme bayramını kutladılar. Okul bahçesinde yapılan etkilikte 200 farklı türden gülün dikildiği bayrama Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, Milli Eğitim Müdürü Selahattin Şimşek,  kurum amirleri ve öğrenci velileri katıldı
Çarşamba, 06 May 2009 16:01

Kurumlar Vergisi Rekortmenleri Açıklandı

   Iğdır İlinde en çok Kurumlar Vergisi ödeyen mükelleflerin kimler olduğu belli oldu. Iğdır Defterdarı Yaşar Kısa yaptığı açıklamada, Iğdır il merkezinde Nisan ayında alınan beyannamelerin incelenmesi sonucunda; Yaycılı Kardeşler Ltd.Şti.nin birinci, Iğdır Özel Kadın ve Doğum Hastanesinin ikinci, Tur Aras Taşımacılık Ltd.Şti.nin ise üçüncü olduğunu belirtti.
Çarşamba, 06 May 2009 15:52

IĞDIRA EĞİTİM YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR

Iğdır da 24 derslikli ilköğretim okulu temeli, düzenlenen törenle atıldı. Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, Bu yıl içerisinde Iğdır’da bina ihtiyacını bitirmek istediklerini söyledi.
Iğdır merkezde 24 derslik Lise temeli Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı tarafından atıldı.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...