Güven Gazetesi

deneme 

Pzt12112017

Türk Tarih Kurumu Eski Başkanı Prof Dr. Yusuf Halaçoğlu, Ermenistan`la sınır kapılarının açılması konusunda yapılan çalışmaların son derece olumlu olduğunu ve normalleşmenin sağlanmasının kimseye zarar vermeyeceğini ifade etti.
Pazartesi, 27 Nisan 2009 14:56

TUZLUCA FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Iğdır Kültür Merkezi’nde ‘Tuzluca’nın Saklı Yüzü’ temalı fotoğraf sergisi açıldı.
İstanbul Anadolu Yakası Azeri Kültür Evi son günlerde gündeme gelen Türkiye’nin Ermenistan sınır kapısını açacağı yönündeki konularla ilgili bir panel düzenledi. Panelde Ermenistan sınır kapısının, Karabağ Azerbaycan’a verilmeden ve Ermeni iddialarının ortadan kalkmadan açılmaması gerektiğinin altı çizildi.
Karakoyunlu ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde  kızlar arası futbol turnuvası düzenlendi.
Iğdır’da birçok amatör sanatçının katıldığı Türk halk müziği amatör ses yarışması finali yapıldı.
Cuma, 24 Nisan 2009 21:15

Obama Soykırım Demedi

ABD Başkanı Barack Obama, 1915 olayları ile ilgili olarak yayınladığı 24 Nisan mesajında, 'soykırım' kelimesini kullanmadı.
Cuma, 24 Nisan 2009 15:57

Küstahlar!

 Ermenistan'ın başkenti Erivan'da sözde “Ermeni soykırımı"nı anmak amacıyla tören düzenlendi.
Iğdır’da 23 Nisan çocuk bayramı kutlamalarının yapıldığı şehir stadındaki etkinlikler yağmurunu etkisini göstermesi sonucu kutlamalar yarıda kaldı.
Perşembe, 23 Nisan 2009 14:55

GOOGLE'DAN 23 NİSAN JESTİ

Google Türkiye, tüm önemli günlerde olduğu gibi, 23 Nisan'ı da özel logo tasarımıyla kutluyor
Türkiye-Ermenistan sınırındaki Iğdır Alican Sınır Kapısı'nda düzenlenen mitinge katılan Azerbaycan heyeti Alican Sınır Karakolu'nda incelemelerde bulundu.
İRAVAN TÜRKLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ BAŞKANI NURETTİN ARAS: "ERMENİSTAN KAPILARIN AÇILMASI KONUSUNA HAYAL GÖRÜYOR"

Iğdır Günışığı Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Iğdır Kültür sarayı’nda “Belgelerle Ermeni Katliamı” konulu fotoğraf sergisi açıldı.
Yaşı küçük çocuklar yaptıkları etkinlikler ve oynadıkları kol bastı şovla izleyicilerin beğenisini topladılar.
Iğdır bölgesinde 1915 1918 yıllarında Ermenistan Taşnak komitelerince Türklere yapılan zulüm ve soykırım anma günü etkinliklerine çerçevesinde Ermenistan Alican sınır kapısında yapılacak olan etkinliklere katılmak için gelen heyet, Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı’yı makamında ziyaret etti.

Hürriyet Gazetesi Yazarlarından Yalçın Bayer, eski Belediye Başkanı ve 29 Mart Yerel seçimlerinde AKP’den aday olan Nurettin Aras’ın seçim sonuçları ile ilgili iddialarını bugünkü köşesine taşıdı.

Iğdır'da, Türkiye-Ermenistan sınırındaki Alican Kapısı'nın açılmaması için 22 Nisan'da 4 derneğin organizasyonuyla miting düzenlenecek.
Pazartesi, 20 Nisan 2009 16:18

DÜZELEN HAVALAR ÇOCUKLARA YARADI

 Son günlerde etkili olan bulutlu ve yağmurlu hava yerine açan güneş, en çocukları ve toprağı eşeleyerek beslenmeye çalışan kuşları ve kümes hayvanlarını mutlu etti.
Pazartesi, 20 Nisan 2009 16:16

KADINLIK BİZDE KALSIN OYUNU SAHNELENDİ

Eğitim ve İş Bilim İş Görenleri Sendikası yardımlarıyla ABC Tiyatro grubu, Kadınlık Bizde Kalsın adlı iki perdelik komedi oyununu Iğdır Kültür Merkezinde sahneledi.
UNIT Bioteknoloji Tarım, Hayvancılık ve Sanayi AŞ, yönetim kurulu Başkanı Ülkü Aysal, Unıt şirketinin bu yatırımları Iğdırlılara faydası getirilmesi için düşünüldüğünü söyledi.
Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) 7. Bölge Toplantısı Erzurum'da yapıldı. Palandöken Palan Otel'de gerçekleştirilen toplantıda otobüsçülerin yaşadığı problemler masaya yatırıldı.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...