Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Cuma, 10 Nisan 2009 00:07

Iğdır 3.4 ile sallandı


Iğdır'da 3.4 büyüklüğündeki deprem yaşandı. Deprem Iğdır halk arasında kısa süreli paniğe sebep oldu. Deprem can ve mal kaybı olmadı.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre saat 20.06'da Iğdır merkezde 3.4 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Can ve mal kaybının yaşanmadığı deprem, halk arasında kısa süreli endişe yarattı


Cuma, 10 Nisan 2009 00:03

Konsolos Zeynalovun İddiası

Azerbaycan’ın Kars Konsolosu Hasan Zeynalov, Türkiye ile Ermenistan arasındaki Alican sınır geçişinde onarım çalışmalarına başlandığını belirterek Kars ve Iğdır'da halkın sınırın açılmasına karşı olduğunu öne sürdü.
Besti Aydeniz Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri tarafından tiyatro etkinliği düzenlendi.
Iğdır’da Gelir Vergisi rekortmenlerinin kimler olduğu belli oldu. Iğdır Defterdarı Yaşar Kısa yaptığı açıklamada, Iğdır il merkezinde Mart ayında verilen beyannameler sonucunda Tacettin Şimşek’in birinci, Salih Nural Civilioğlu’nun ikinci ve Ayşegül Özmen’in üçüncü olduğunu belirtti.
Iğdır Ticaret Borsası Başkanı İsmail Aras: "Karabağ Sorunu Çözülmeden, Ermeniler Soykırım İddialarından Vazgeçmeden, Sınırlarımızı Tanımadıkları Sürece Biz Bu Sınır Kapısının Açılması Taraftarı Değiliz"
Iğdır Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan: "Sorunlar Çözülmeden Ermenistan Kapısının Dayatmayla Açılmasını İstemiyoruz"

Son günlerde Dağlık Karabağ ve Ermenistan Sınır Kapılarının açılması konusunda meydana gelen gelişmelerle beraber Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, Türkiye’deki müzakerelere katılmayarak tepkisini ortaya koydu.
Salı, 07 Nisan 2009 14:55

DÜNYAYA MANŞET OLDUK

Obama'nın Türkiye ziyareti Çin'den İngiltere'ye, Yunanistan'dan Fransa'ya büyük yankı buldu.
Türk Telekom ile Haber-İş Sendikası arasında 13 Şubat 2009 tarihinden bu yana yürütülmekte olan 8. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, anlaşma ile sonuçlandı.
Salı, 07 Nisan 2009 14:05

Iğdırda Şüpheli Paket Paniği

Iğdır'da iki caddenin kesiştiği köşe başına bırakılan şüpheli paket paniğe neden oldu.
Vali Karahisarlı’nın imzası ile yayınlanan basın açıklamasında :”29 Mart 2009 tarihinde Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de mahalli idarelere ilişkin seçimler yapılmış  ve sorunsuz bir şekilde başarı ile sonuçlandırılmıştır. Iğdır halkı başta İl Merkezi olmak üzere ilçe ve köylerimizde kendilerine hizmet edecek yöneticilerini seçmişlerdir.
Mayıs 2008 ‘de kurulan ve 30 öğrencilik ziraat Fakültesi eğitime başlayan Iğdır Üniversitesi kendi bünyesinde ilk açık öğretim sınavını gerçekleştirdi.
            Iğdır Çevre Orman İl Müdürü Taner Tazegün, yaptığı açıklamada :”Çevre ve Orman İl Müdürlüğümüz 4122 Sayılı Milli Ağaçlandırma Seferberliği Kanunu kapsamında İlimizle bağlantısı bulunan Iğdır – Erzurum, Kars yol güzergâhında, Iğdır – Ağrı, Doğubayazıt yol güzergâhında, Iğdır – Aralık, Nahçivan yol güzergâhında 2009 yılı programında bulunan 21 Km.lik Yol Kenarı Ağaçlandırma çalışmalarına başlamıştır.
Iğdır'ın Melekli Belediyesi Başkanı Servet Çankaya, görevini eşi Emine Çankaya'ya devretti.
29 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde yasal prosedür nedeniyle aday olamayan eski Belediye Başkanı Servet Çankaya, Demokrat Parti'den (DP) aday olan ve belediye başkanlığını kazanan eşi Emine Çankaya'ya başkanlık görevi törenle devretti.

Cuma, 03 Nisan 2009 14:30

45. KÜTÜPHANE HAFTASI KUTLANIYOR

Bilindiği üzere Millî Eğitim Bakanlığı, Mart ayının son pazartesi günü başlayan haftanın Kütüphane Haftası olarak değerlendirilmesini kararlaştırmış olup, Iğdır’da  Hafta boyunca devam edecek bir dizi etkinlik düzenlenmiştir.
Perşembe, 02 Nisan 2009 16:02

Iğdırda Seçim Analizi

Iğdır’da  29 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nden ilginç sonuçlar çıktı. DTP, Iğdır İl merkezinde belediyeyi aldı. AK Parti Tuzluca ve Karakoyunlu ilçeleriyle Hoşhaber beldesini kazanırken, diğer ilçe ve beldelerde kaybetti.
Perşembe, 02 Nisan 2009 15:59

Iğdır Türkiyenin En Kurak İli

Iğdır Çevre ve Orman İl Müdürlüğü, Türkiye’nin en kurak ilinin Iğdır olduğunu belirtti. Iğdır’da yıllık yağış miktarının 250 milimetre olduğunu açıkladı.
Uzun bir seçim çalışması sonucu Hoşhaber Belediye Başkanı seçilen Osman Toka sevenlerinin akınına uğruyor.
Perşembe, 02 Nisan 2009 15:54

ABBAS DENİZ MELEKLİYE TEŞEKKÜR ETTİ

29 Mart seçimlerinde Melekli’den aday olan ve kıl payı seçimi kaybeden AK Parti adayı Abbas Deniz, herkese teşekkür etti.
Perşembe, 02 Nisan 2009 15:52

IĞDIR DA İKİ MEVSİM AYNI ANDA YAŞANIYOR

Doğu Anadolu’nun bazı bölgelerinde kara kış hüküm sürerken, Iğdır ilinde ova kesiminde bahar havası yüksek kesimlerde kış havası yaşanıyor.
Çarşamba, 01 Nisan 2009 15:39

İKİNCİ ELDE FİYATLAR YÜZDE 20 DÜŞTÜ

İşte fiyatları düşen 2. el otomobillerden bazılarının yeni fiyatları...

Resim Galerisi

Güncelleniyor...