Güven Gazetesi

deneme 

Pzt01222018

Iğdır Üniversitesi rektörlüğünce düzenlenen İstiklal Marşı’nın Kabulünün 88. yıl dönümü  Ve Mehmet Akif Ersoy  paneli Kültür sarayında yapıldı.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Star Tv'de yayınlanan özel röportajında bugün yapılması gereken Iğdır mitinginin iptal nedenini açıkladı.
AK Parti İl Teşkilatı, AK Parti Iğdır Milletvekili Ali Güner ile birlikte gazetemizi ziyaret ettiler. 
Söğütlü Mahallesi sakinleri ‘Iğdırmava’ Nurettin Aras’a destek toplantısı düzenledi. Mahalle sakinlerinden Hüseyin Sayım, isimli vatandaşın evinde düzenlenen toplantıya çok sayıda Iğdırmava sakini katıldı.

 

İl tarım müdürlüğü tarafından organize edilen “Kadın Çiftçiler Yarışıyor”bilgi yarışmasına Iğdır valisi Saim Saffet Karahisarlı, vali yardımcısı Mithat Gözen ,il emniyet müdürü Mustafa Aydın , Milli Eğitim Müdürü Selahattin Şimşek, defterdar Yaşar Kısa, il genel sekreteri Ferhat Akkuş ,Bayındırlık ve İskan İl Müdürü Harun Taşkesen, İl Ticaret ve Sanayi Müdürü Akın çelik,tarım il müdürü Yusuf Yıldırım,Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Hüseyin Zengin,5.Hudut Alay komutanının eşi Süreyya Çevik ve davetliler katıldı.
İlimizde 2009 yılı I. Dönem itibariyle 21 yatırımcı kuruluşumuz, programda bulunan 382 adet projenin 265 adedi üzerinde çalışılmıştır. Bu projelerden 135 adedi yitirilmiş, 102 adedine devam edilmektedir.28 adet proje ihale aşamasındadır diyen Iğdır valisi Saim Saffet Karahisarlı bu projelerin 117 adedine ise çeşitli nedenlerden dolayı başlanılmamıştır.

Image
Ak Parti Belediye Başkan adayı Nurettin Aras, ayrıştıran değil, birleştiren olacaklarını söyledi. Ak Parti Belediye Başkan adayı
Nurettin Aras, yaptığı basın açıklamasında partilerinin Türkiye çapında birleştiren parti olduğuna dikkat çekerek,” Ak Parti
yoksulun, kimsesizin, mağdurun partisidir. Ak Partiye oy veren yoksula destek veriyor. Bizim amacımız mazlumun yanında yer alıp vatandaşın tümüne hizmet etmektir.  Iğdır’da insanların duygularına boş vaatlerde bulunarak oylarını alıp zaman aybetmenin zamanı geçmiştir.  Köhne yöntemlerle oy avcılığı yapmak yerine, geleceğimizi görmemiz gerekir. Iğdır havalın bugün gündemimizin çok az yerini kaplıyor. Bir havaalanı o kadar küçümsenecek hizmet değil.

Yıllardır Iğdırlılar havaalanı isteklerini tekrarlıyorlar. Her gittiğimiz yerde bizlerin yerel yönetim olmamıza rağmen bizden havaalanı istediklerine şahit oluyoruz. Şimdi tam fırsatı gelmişken neden olmasın deyip Ak Partiyi tercih etmemiz gerekir.   Başından beri söylüyoruz. Bizim Ak partiyi tercih etmemizde amaç  Iğdırlıya daha fazla hizmet etmektir. Vatandaşlarımızın yoğun  ilgisini burada görüyoruz. Önümüzdeki 10 yılında hiç tartışmasız  iktidarı olacak partinin adayına Iğdırlının oy vermesi, herşeyden  önce Iğdırlının kazanması anlamını taşımaktadır.

  Ak partiye niye yoksulun partisi diyoruz, çünkü Ak Parti yoksulun  yanında olmayı kurulduğu günden beri kendine prensip edinmiştir.  Bugün muhalefet partilerin karşı çıktıkları yoksullara dağıtılan  kömür, yoksullara verilen yeşil kart, yoksullara dağıtılan gıda  yardımının sınırı yoktur.  Ak Parti döneminde hiç duydunuz mu ki,  bir vatandaş hastanede rehin kalsın. Hiç duydunuz mu, ki hastanede  vatandaşa parası yok diye bakılmasın.  İşte Ak parti Türkiye’de bazı tabuları yıkmıştır. Bugün
Türkiye’de olduğu gibi Iğdır’da da seçmen Ak Partiye akın etmektedir.   Ak Parti bugün ayrıştıran değil birleştiren parti olduğunu
Başbakanımız ve Partimizin genel başkanı her zaman açık açık  söylüyor. Bizim Türkiye’nin partisi olduğumuzu ve Ülkenin doğusunda  da, Güneydoğusunda da, kuzey ve batısın da da Ak Partinin önde  olduğunu herkes görüyor.  Biz artık Iğdırlının da Ak parti dediğini görüyor ve mutlu oluyoruz” dedi.

Iğdır Melekli Belediyesinin mevcut Belediye Başkanın eşi Bayan Belediye Başkan adayı Beldede yapılan 8 Mart kadınlar günü kutlamalarından kadınların sevgi seliyle karşılandı. Melekli Beldesi belediye düğün salonunda yapılan 8 Mart Dünya kadınlar günü kutlamasında Melekli Beldesinin ilk Bayan Belediye Başkan adayı olan Emine Çankaya Belde kadınları tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Iğdır Aralık İlçesi AK Parti Belediye Başkan adayı ve mevcut Belediye Başkan Muharrem Kumtepe, “ Nisan 2004'den bu güne birçok projeye imza attık ve hizmet için varız” dedi.
Başkan Kumtepe, “2004'de görevi aldığımızda halkımıza verdiğimiz sözlerden ilk sırada yolların yapımı yer alıyordu. İlçede anayol hariç bütün yollar topraktı. 
Iğdır'da '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' kapsamında özürlü çocuklarına fedakarca bakarak yılın annesi seçilen, 5 anneye plaket ve hediyeler verildi.
Iğdır Valiliği tarafından gerçekleştirilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında Iğdır Kültür Merkezinde bir tören düzenlendi. Törende Konuşan Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, Kız Çocuklarının okutulmasının önemi üzerinde durarak, kadınların hayatımızdaki yeri ve önemine vurgu yaptı.
Image

Seçim çalışmalarına hız veren Ak Parti Belediye başkanı Adayı Nurettin Aras, vatandaşın kendisine gösterdiği ilgiye teşekkür ettiğini belirtti.

  Nurettin Aras, yaptığı basın açıklamasında:” seçimlere 20 gün gibi kısa bir süre kalmıştır. Bu süre içinde her zaman söylenen Iğdır’da seçimin galibini kararsızlar belirleyecek sözünün artık geride kaldığını görmekteyiz. Şimdiye kadar karasız olarak görünen Göçmenler grubu, partimizin yanında yer alma kararı almışlardır. Ayrıca terekemeler grubu da çok muhteşem bir toplantı yaparak partimizi destekleme kararı almış seçim büromuza katılmışlardır. Son iki günde toplantılara yetişmekte zorluk çekiyoruz. Bazı toplantıları ertelemek zorunda kaldığımız için seçmenlerimizden özür diliyorum. Yine iki gün içinde 3 toplantı 12 eylül mahallesinde, 1 toplantı hakveyis mahallesinde, 1 toplantı topçular mahallesinde düzenlenmiştir.  Bu toplantılara hiç tahmin edemediğimiz kadar seçmen katılmış ve partimizi destekleme kararı almışlardır. Ben bir kez daha seçmenlere teşekkür etmek istiyorum. Partimize yoğun katılımların seçiminin galibini açık ve net olarak belirlemektedir”

 Seçmenin tercihinin aday kadar partiye ve Başbakan Erdoğan’a olduğuna dikkat çeken Aras:” Ben 10 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Bu süre içinde beni sevenlerin olduğu gibi haksız istekleri olanların memnuniyetsizliğinde olduğunu kabul ediyorum.  Bize kırgın olanlar Davos Kahramanı sayın Başbakanımız için partimizi tercih ettiklerini her fırsatta dile getiriyorlar. Her şeye rağmen biz Iğdır’a belediye başkanı seçiyoruz demek istemiyorum. Iğdır’ın geleceğini oyluyoruz demek istiyorum. Bu dönemde Iğdır’a muhalefetin aklının alamayacağı hizmetler yapılacak. Iğdırlının sevdası Ağrı dağı için projeleri bizim adayların aklının almasının mümkün olamayacağını düşünüyorum. Iğdırlı her türlü hizmete susamıştır. Iğdırlı en iyisine layıktır. İktidar partisi bugün sadece Iğdır’da kazanmayacak, Türkiye’de kazanacak. Biz 7 yıldır muhalefette belediye başkanlığı yaptık. Bu süre içinde muhalefetin sıkıntılarını biliyorum. Bana bazı arkadaşlar iktidar partisine geç demişlerdi. Ama ben seçmenin iradesi dışına çıkmamak için geçmedim.  Bugün Iğdırlının ve Türkiye’nin tercihi olan Ak Partiden belediye başkanı adayı olmamda gayem bana güvenen ve beni şimdiye kadar iki dönem belediye başkanı yapan  seçmenime daha çok hizmet etmek ve onların sıkıntılarına çare olmaktır.

  Muhalefetteyken bana kapalı olan kapıların son bir ayda nasıl açıldığını ben çok iyi görüyorum. Daha önce bir odacı tayini yapamazken şimdi öğretmen, ebe hemşire tayinlerini nasıl kolayca yaptığıma ben şahit oluyorum. Benim iktidardan belediye başkan adayı olmamda gayem işte böylece vatandaşıma hizmet etmektir. Kim ne söylerse söylesin. Mutlakta bu seçimin galibi biz olacağız. Bunu seçmenin kararlılığında görüyorum. Bende bütün vatandaşlarıma kanunlar çerçevesinde hizmet etmeğe devam edeceğim” dedi.26 Şubat 2009 günü saat 13’00’da Gazi YİBO Konferans Salonunda İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencilerine yönelik “ Milli Mücadelede IĞDIR” konulu  konferans Iğdır Üniversitesi Öğretim Görevlisi Arslantürk Akyıldız tarafından verildi.

Iğdır Ak Parti Kadın kolları başkanı Hatice Bakış ve beraberindeki Ak Partili Kadınlar, Melekli Beldesi Ak Parti Belediye Başkan Adayı Abbas Deniz’e destek için Melekli beldesine ziyarette bulundular.

VARAN 1: Havaalanı                                             VARAN 4: Ağrı Dağı Kış Turizmi Tesisleri

VARAN 2: Doğalgaz                                             VARAN 5: Üniversitede Yeni Fakülteler

VARAN 3: Ünlendi Barajı ve İçme Suyu    
GENÇLİKSPOR–2 IĞDIRSPOR–1
Kamu-Sen Genel Müdürlüğü, PTT’nin özelleştirilmesine ilişkin tepkisini PTT Genel Müdürlüğünün önünde yaptığı basın açıklamasıyla koydu.
Iğdır Belediye Başkanı Nurettin Aras, Iğdır’ın iktidarın yanında yer alması durumunda her bakımdan hizmete boğulacağını söyledi.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, incelemelerde bulunmak üzere bugün ilimize geliyor.

Iğdır İl Özel İdaresinde yapılan toplantıda, 2008 faaliyet raporu sunumu yapıldı.

Türk Kadınlar Birliği Derneği (TKBD) Başkanı Sabiha Sever, kadın haklarının koruma ve sağlıklı yaşama katılım projesinin yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...