Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Çarşamba, 04 Mart 2009 11:29

ACI KAYBIMIZ

Ailemizin değerli büyüğü Babamız, Amcamız, Dedemiz H. Halil Aras’ı(81) kaybettik.
Iğdır Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Nurettin Aras, Iğdır halkının kendi iradesiyle doğruları görmeye hızla devam ettiğini söyledi. 
Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, kayınpederi Muharrem Çavuşoğlu’nun cenazesi için gittiği memleketinden dönüşünde bir teşekkür mesajı yayınladı.
Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Kars başkonsolosluğu tarafından Iğdır'da bir şubesinde görev değişikliği yapıldı.
Geçtiğimiz günlerde kayınpederi Muharrem Çavuşoğlu’nun vefat haberini alarak Eşi Fatma Karahisarlı ile birlikte Iğdır’dan ayrılan Vali Saim Saffet Karahisarlı görevine başladı.
Salı, 03 Mart 2009 02:00

"AK Parti, MHP ile aramızı bozuyor"

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Eş Başkanı Emine Ayna, AK Parti'nin Kürtçe tartışmaları ile MHP ile DTP'nin arasını bozmaya çalıştığını iddia ederek, "Bir kanal 24 saat Kürtçe yayın yapacak, o provokasyon değil. Bir grup başkanı kendi grubunda 15 dakika Kürtçe konuşacak bu provokasyon" dedi.
Yerel seçimlere dört hafta gibi kısa bir süre kala belediye başkan adayları çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda Evcili Salman Padır, Başkan Nurettin Aras’a tam desteğini belirtmek amacıyla evinde toplantı düzenledi.
29 Mart yerel seçimler öncesinde Iğdır halkı, gün geçtikçe safını beli etmeye başladı. Son olarak Iğdır’da oturan Melekli Beldesi sakinleri, düzenledikleri toplantıyla Belediye Başkanı ve AK Parti Başkan Adayı Nurettin Aras’a tam destek verdiklerini dile getirdiler.
Iğdır Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkanı Nurettin Aras, “Bizim en başından beri sermayemiz insanlara karşı hoşgörümüz ve insanlara yapacağımız hizmetlerdir.” dedi.
Iğdır'da 2007 yılı gelirlerine göre en fazla gelir vergisi ve kurumlar vergisi ödeyen ilk 10 mükellef ile en çok ihracat yapan ilk 10 firma sahipleri plaket ve onur belgeleri ile ödüllendirildi.
AK Parti Melekli Belediye Başkan Adayı Abbas Deniz, beraberindeki partililerle birlikte gazetemizi ziyaret etti.
Perşembe günü akşam saat 18.00 sularında bağlı bulunduğu Personel Şube Müdürlüğünde intihar etmişti. İntihar eden Polis Memuru Ramazan Eren için Emniyet Müdürlüğünde bir tören düzenlendi.
Cuma, 27 Şubat 2009 12:10

Başkan Aras'tan Hodri Meydan

Iğdır Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Nurettin Aras, 22 Temmuz’dan bu yana kendisi hakkında karalama kampanyaları yapanların son günlerdeki gelişmelerden sonra ne yapacaklarını çok merak ettiklerini söyledi.
Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO), yerli küçük esnafın büyük tepki gösterdiği ŞOK ve BİM mağazalarıyla ilgili bir açıklama yaptı.
Iğdır Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Ramazan Eren(38), beylik tabancasıyla intihar etti.
Perşembe, 26 Şubat 2009 17:00

AK Parti'den Hocalı Katliamı çağrısı

Açıklamada, ''26 Şubat 1992'' tarihinin, ''Azerbaycan ve tüm Türk Dünyası için tarihin en acı günlerinden biri olduğu'' vurgulandı.

Siyasi partilerin seçim çalışmalarına hız verdiği bu günlerde Iğdır’ın köklü mahallelerinden Hakveyis mahallesi sakinlerinden kalabalık bir seçmen grubu Ak Partinin seçim bürosunu ziyaret ederek Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Nurettin Aras’la bir süre görüştüler.
29 Mart yerel seçimleri öncesinde Demokrat Parti (DP)’nin Melekli Belde Başkan adayı Servet Çankaya ve Aralık İlçe Belediye Başkan adayı Yıldırım Turan’ın adaylıkları iptal edildi.
Hocalı Katliamının 17. yıldönümünde Iğdır Belediye Başkanı Nurettin Aras, Ermenileri kınadı. Başkan Nurettin Aras, yaptığı açıklamada,”26 Şubat günü Türk dünyası ve Azerbaycan için en acılı günlerden biri olmanın yanı sıra aynı zamanda insanlık tarihi içinde kelimenin tam anlamıyla siyah bir sayfadır.
Iğdır İbrahim Avcı Koleji Öğrencileri, Vergi Haftasında Defterdar Yaşar Kısa’yı ziyaret etti.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...