Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Çarşamba, 25 Şubat 2009 12:14

THY uçağı Hollanda'da düştü

THY’ye ait bir uçak, Hollanda'nın Amsterdam kentinde Schiphol havaalanına inerken yere çakıldı.
Çarşamba, 25 Şubat 2009 12:07

IĞDIRLILAR SİNEMAYA KAVUŞUYOR

Türkiye’de sinema olmayan tek il olan Iğdır’a da sinema kuruluyor.
Selçuklu dönemine ait Ejder Sarayı’nın tanıtımı çalışmaları başladı.
Iğdır'da kalbinde delik bulunan ve maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavi olamayan küçük Leyla, hayırseverlerden yardım bekliyor.
    29 Mart yerel seçimlerinde Iğdır ve çevresinde oy kullanacak seçmen ve sandık sayıları belli  oldu. Buna göre, tüm Iğdır ve çevresinde 417 sandıkta 102 bin 612 seçmen oy kullanacak.
Iğdır Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, göreve başladıktan sonra bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla gazetemizi ziyaret etti.

Salı, 24 Şubat 2009 12:47

Vali Karahisarlı'nın acı günü

Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı’nın kayınpederi Muharrem Çavuşoğlu,  dün gece Fethiye’de yaşamını yitirdi.
Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü tarafından 2008 yılında Yukarı Çarıkçı Köyünde yaptırılan Yavru Kartallar Anaokulu’nu ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’ı tebrik eden İlimiz Valisi Saim Saffet Karahisarlı, diğer kurum amirlerinden de böyle aktiviteler beklediklerini ifade etti.
Büyük Ayetullah Nasir Mekarim Şirazi, Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta sergilediği tutumla ''yeni bir savaşı önlediğini ve barışa büyük katkı yaptığını'' belirterek, kendisine Nobel Barış Ödülü verilmesini önerdi.
Yıllarca Eğitim alanında hizmet veren Aytekin Önal Bursa MHP İl Genel Meclisinden 3. Sıradan aday gösterildi.
ANAP İl Başkanı Zakir Arı, gazetemizi ziyaret ederek partisi ve kendileri hakkında çıkarılan spekülasyonlar hakkında açıklamalar yaptı.
29 Mart Seçimlerinde Bağlar Mahallesinden muhtar adayı olan Ali Kamış’a mahalle halkından destek çığ gibi artıyor.
Pazartesi, 23 Şubat 2009 10:26

12 Eylül Mahallesinden Başkana tam destek

12 Eylül Mahallesi sakinleri, Belediye Başkanı ve AK Parti Başkan Adayı Nurettin Aras’a tam destek verdi. Karayolları arkasında düzenlenen toplantıya çok sayıda mahalle sakini katıldı.
Yıllardır Bursa’da hemşerilerinin sesi ve kulağı olan Iğdırlı hemşerimiz Gazeteci  A.Eşref Uzundere Osmangazi Belediyesi yerel seçimlerinde MHP'den belediye meclis üyeliğine aday  oldu.
Yaklaşan 29 Mart yerel seçimleri öncesinde belediye başkan adaylarının kıyasıya yarışı devam ederken, Iğdır’da bu seçimlerde mahalle muhtarlığında da kıran kırana yarış devam ediyor. Her mahalleden en az 6 adayın yarıştığı muhtarlık seçimlerinde, adaylar demokrasinin güzel ve heyecanlı yönünü ortaya koyuyorlar.
Pazar, 22 Şubat 2009 23:04

Erdoğan'dan düello yanıtı

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile birlikte geldiği Kahramanmaraş'ta, Hafız Ali Meydanı'nda halka hitap eden Başbakan Erdoğan, bugün 14. mitinglerini düzenlediklerini ifade etti. Baykal'ın televizyonda düello teklifiyle ilgili olarak Erdoğan, "Seçimlerin meydanı burası. Bize sandıklarda bu meydanlar oy verecek. Demokrasinin meydanı burası. Bu meydanların dilini önce dinle" diye konuştu.
Pazar, 22 Şubat 2009 13:55

VERGİ HAFTASI BAŞLIYOR

Her yıl geleneksel hale gelen Vergi Haftası kutlamalarının 20. bu yıl 23 Şubat ile 1 Mart 2009 tarihleri arasında kutlanacak.
Pazar, 22 Şubat 2009 13:53

KANSERDE ERKEN TEŞHİS CAN KURTARIR

 Iğdır Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı, genel cerrah Opr. Dr. Turgut Anuk, kalın bağırsak (Kollekteral) kanserinde erken teşhisin hayat kurtaracağını söyledi.

Cumartesi, 21 Şubat 2009 15:54

Diyarbakır Erdoğanla sallandı

Günlerdir merakla beklenen Diyarbakır mitinginde konuşan başbakan Erdoğan, “Diyarbakır'ı en kalbi duygularımla selamlıyorum. Diyarbakır'da bulunmaktan, sizlerin coşkusuna, huzur ve adalet talebinize ortak olmaktan memnuniyet duyuyorum.
ANAP İl Başkanı Zakir Arı, gazetemizi ziyaret ederek partisi ve kendileri hakkında çıkarılan spekülasyonlar hakkında açıklamalar yaptı.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...