Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Pazar, 15 Şubat 2009 23:35

IĞDIR DA ERBAİN PROGRAMI DÜZENLENDİ

Hz. Hüseyin’in Şehit edilmesinin yıl dönümünün 40.günü (Erbain) yıldönümünde bir araya gelen Iğdırlılar, İslam âleminin büyük matemini bir kez daha hüzünle yâd ettiler.
Yeşil Iğdır Engelliler Derneği Başkanı Garip Samancı’nın daveti üzerine Yeşil Iğdır Engelliler derneğini ziyaret eden Aras,”Seçilsem de, seçilmesem de sorunlarınızı çözmek için her zaman yanınızdayız” diyerek dernek üyelerine güvence verdi.
Iğdır Merkez Alikamerli Mahallesi camiinden mahalle sakinleri, Hz. Hüseyin’in şehit edilişinin 40’ncı (Erbain) günü münasebetiyle ihsan yemeği verdi.
29 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti’nin İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyelikleri belli oldu. AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamada, partilerine başvuran aday adaylarına teşekkür etti. AK Parti İl Başkanlığının açıkladığı liste aşağıdaki gibi oldu.
Iğdır Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Nurettin Aras, ‘Biz ezelden beri Iğdır sevdalısıyız. Iğdır’ımız için, Iğdırlı için hep en iyisini yapmaya çalıştık.’ dedi.
Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan,  Ticaret ve Sanayi Odası için yapılan seçimden sonra yaptığı ilk basın açıklamasında üyelerine teşekkür etti.
Cuma, 13 Şubat 2009 12:48

IĞDIRLI BOKSÖRLER DESTAN YAZDI

03-08 Şubat 2009 tarihleri arasında Çorum ilinde yapılan yıldızlar Türkiye Ferdi Boks şampiyonasında birçok büyük kulüpler arasında, Iğdır’dan Türkiye şampiyonu ve Türkiye üçüncüsü çıktı.

Perşembe, 12 Şubat 2009 10:45

REKTÖRDEN MÜJDELİ BASIN AÇIKLAMASI

 Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, basın mensuplarıyla bilgilendirme toplantısı yaparak üniversiteyle ilgili son gelişmeleri değerlendirdi. Rektör İbrahim Hakkı Yılmaz, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından 10 Trilyon TL ödenek gönderildiğini ve Kampus Yerleşkesinin Suveren köyü mevkiine yapılacağını söyledi.

Çarşamba, 11 Şubat 2009 11:23

Başkan Nurettin Aras dan dedikodulara cevap

Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı seçimlerinin sonuçlarının bir partini başarısı gibi gösterilmesine, başkanın kaybeden tarafı desteklediği şeklindeki dedikodulara Belediye başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan adayı Nurettin Aras’tan açıklama geldi.

Büyük Ayetullah Nasir Mekarim Şirazi, Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta sergilediği tutumla ''yeni bir savaşı önlediğini ve barışa büyük katkı yaptığını'' belirterek, kendisine Nobel Barış Ödülü verilmesini önerdi.

Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü tarafından merkez mahalle ve köy muhtarları ile asayiş bilgilendirme değerlendirme ve koordinasyon toplantısı yapıldı.
Iğdır Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ile İl Milli Eğitim Müdürü Selahattin Şimşek, sokak ortasında kömür toplayan çocukları öperek, makamlarına götürüp giyim desteği yapacaklarını söylediler.
29 Mart Yerel Seçimlerinde Bağlar Mahallesinden tek kadın adayı Nebahat Karadağ oldu
Taraftarlarının büyük sevgisi ile karşılanan Belediye başkanı Nurettin Aras, Ankara’dan döndü.  Ayağının tozu ile seçim bürosuna geçen Aras, alkışlarla karşılandı.

Ak Parti Adaylarını Ankara’ya çağıran Başbakan R. Tayyip Erdoğan, Belediye Başkan Adayları ile birlikte bir toplantı yaptıktan sonra seçim startını tüm Türkiye’ye vermiş oldu.
Toplantıya katılan AK Parti Melekli Beldesi Belediye Başkan Adayı Abbas Deniz toplantı sonrası Iğdır’a gelerek basınla bir araya geldi ve Ankara toplantısı hakkında basına bilgi verdi.


Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde mevcut başkan Kamil Arslan ile eski başkanlardan Tayyar Oral yarıştı.
 29 Mart yerel seçimlerine az bir zaman kala muhtar adayları da yavaş yavaş netleşmeye başladı. 12 Eylül Mahallesinden muhtar adayı olan Mehmetali Bat, seçilmesi durumunda mahallelinin bütün sorunlarıyla ilgileneceğini belirtiyor.

                                         

Karakoyunlu Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde bakım altına alınan engelli vatandaşları, Iğdır Valisi Sayım Saffet Karahisarlı ziyaret etti.

 Iğdır İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ve Kafkas üniversitesi ile bölgede yürüttüğü proje kapsamında Iğdır’da kış mevsiminde su kuşları sayımı yapıldı
İlimizde Aralık sazlıkları, Bulakbaşı sazlıkları, Yukarı Çıyrıklı sazlıkları  gibi doğal alanlarında 3 Şubat 2009 tarihinde yapılan sayım neticesinde Bölgede kış mevsiminde göç etmeyip yaşama alanı bulan ( Gri Balıkçıl, Akkuyruksallayan, Sakarmeke, Angıt, Sazdelicesi,Çulluk vb) 26 farklı türde 446 adet su kuşu tespit edildi.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...