Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO), yapacağı seçimle yeni başkanını belirleyecek. Ticaret Odasında bu yıl yapılacak seçimin hareketli geçmesi bekleniyor. 8 yıldır Iğdır Ticaret Odasının başkanlığını yürüten mevcut başkan Kamil Arslan, yeni dönem içinde adaylığını koydu. Geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısıyla dönemine ait icraatlarını anlatan başkan Arslan, Iğdır için yarım kalan icraatlarını tamamlamak için bu seçimde de esnaf ve tüccarların oylarını bekliyor. Seçimde Kamil Arslan’ın karşısına ise kendisinden önceki dönemde görev yapan Tayyar Oral rakip oldu. Odaya bağlı yaklaşık 1000 üyenin oy kullanacağı tahmin edilen seçimin sonucunda Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO), yeni dönem başkanını seçecek.
Image  AK Parti Gene Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, il merkezlerindeki belediye başkan adayları ve parti il başkanlarını Ankara’ya çağırdı.  
                                          Iğdır Merkezde oturan Küllük köylüleri Nurettin Aras’ı önümüzdeki yerel seçimlerde tam destekleyeceklerine dair söz verdiler.
 Iğdır’ın Karakoyunlu İlçesinde yapılan idari birimlerin denetimi ile ilgili Karakoyunlu Gazi Yatılı Bölge İlköğretim Okulu(YİBO) salonunda geniş katılımlı toplantı yapıldı.
 Büyük Ayetullah Nasir Mekarim Şirazi, Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta sergilediği tutumla ''yeni bir savaşı önlediğini ve barışa büyük katkı yaptığını'' belirterek, kendisine Nobel Barış Ödülü verilmesini önerdi.
 Avrupa Bayanlar Boks Şampiyonasında ülkemizi temsil ederek 3. olan bayan boksör Gülnar Gölçek, Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı tarafından Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.
 AK Parti Iğdır İl Başkanı Abdulcabbar Baştemur, "Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Davos'taki panelde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ağırlığını ortaya koymuştur" dedi.
 Ak Parti İl Başkanı Abdulcabbar Baştemur, parti il binasında belde belediye başkan adaylarını açıkladı. Adaylarını açıklamadan önce bir açıklama yapan İl Başkanı Baştemur :” Başbakanımız açıklamalarında her zaman söylüyor. Partimize gösterilen ilgi bizleri mutlu ediyor. Ancak bir ancak müracaat eden aday adaylarından bir tanesini aday olarak göstermek zorunda kalıyoruz. Aday gösteremediğimiz arkadaşların da partiye çalışacaklarını ümit ediyorum.  Aday gösteremediğimiz arkadaşların aday olanları destekleyip kazandırmasını bekliyoruz” dedi.
Cuma, 06 Şubat 2009 16:04

AFGAN MÜLTECİLERE IĞDIR DAN YARDIM

 Afganistan’dan gelip Avrupa’ya yerleşmem amacıyla gitmek isteyen ancak Van’dan geçerken göz altına alınan BM gözetimine tutulan Afgan Mültecilere Iğdır’dan yardım gitti.
 
Sayfa 546 / 546

Resim Galerisi

Güncelleniyor...