Güven Gazetesi

deneme 

Sal09192017

Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evinde kalan çocukları ziyaret etti.

Iğdır Valisi Enver Ünlü basın mensupları ile birlikte Valilik binasını gezerek çıkan yangın hakkında bilgi verdi.

Iğdır Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından  Karakoyunlu ilçesinde 5 çiftçiye 2’si erkek 35 dişi olmak üzere 185 baş koyun dağıtıldı. 

Emniyet Müdürlüğü'nün FETÖ/PDY'ye yönelik olarak yaptığı çalışma kapsamında, Iğdır'da yeniden yapılanmaya çalışan ve buzdolabında para saklayan 6 kişi tutuklandı.

               Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğretim üyesi olarak çalışırken Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine dekan olarak atanan Prof. Dr. Kerem Karabulut görevine başladı.

Iğdır'da ot ve saman fiyatları tavan yaptı. Hayvan fiyatları ise düştü. Geçen yıl balyası 6 ile 8 lira arasında olan otun fiyatı, 16 liraya çıktı. Besiciler ot fiyatlarının yükselirken hayvan fiyatlarının düşmesine tepkili. Yetkililere seslenen besiciler, bu gidişe dur denilmezse Iğdır'da hayvancılığın biteceğini söyledi.

Iğdır Üniversitesinde, solunum yolu ve cilt hastalıkları yaşayanların yararlanması amacıyla duvarları kaya tuzlarıyla kaplanan "halo terapi" merkezi oluşturuldu. Solunum yolu ve cilt hastalıkları yaşayanlar, çağın yoğun talep gösterilen alternatif tedavi yöntemlerinden olan tuz terapisi için Iğdır Üniversitesindeki "Halo terapi" merkezinde şifa arayacak.

Vali Enver Ünlü, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapılan OSB müteşebbis heyeti toplantısına katıldıktan sonra Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Arslan'ı makamında ziyaret etti.

Iğdır  Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce, asfalt, kilitli parke taşı döşeme, kaldırım, yol açma çalışmalarının yanı sıra yollarda bulunan çukurlara asfalt kullanılarak yama ve tamir işleri yapılıyor.

Iğdır Valisi Enver Ünlü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünü ziyaret etti.

Hava sıcaklığının 40 derece ölçüldüğü Iğdır'da bitkin düşen şahin, tedavisinin ardından doğaya bırakıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Kadının Statüsü Genel Müdürü Gülser Ustaoğlu Iğdır’a gelerek  yerinde incelemeler yaptı.

Perşembe, 10 Ağustos 2017 17:36

Şehit Ailelerinden CHP’li Akaydın’a Tepki

15 Temmuz Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Kanber Güzelkaya, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın’ın 15 Temmuz hain darbe girişimi için “Senaryo” ifadesi kullanmasına büyük tepki gösterdi. 

Perşembe, 10 Ağustos 2017 17:35

Almanya Iğdır’lı Vatandaşı Konuşuyor

Almanya Berlin’de yaşayan ve iki hafta önce bulduğu ve içinde para ve altınların yer aldığı çantayı polise teslim eden 57 yaşındaki Iğdırlı Yakup Yılmaz’ı konuşuyor. 

Perşembe, 10 Ağustos 2017 17:34

Iğdır Devlet Hastanesinden Sünnet Kampanyası

Iğdır Devlet Hastanesi 6 yaş ve üzeri kimsesiz çocukları sünnet etmek için kampanya başlattı.

Perşembe, 10 Ağustos 2017 17:34

Havalimanı Yolcu İstatistikleri Belli Oldu

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2017 yılı Temmuz Ayı Havalimanı İstatistiklerine göre; Temmuz ayında Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 46 artışla 28 bin 268 oldu.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın danışmanlığında ve Yürütücülüğünü Yrd. Doç. Dr. Gökhan Şahin’in yaptığı Güneş Enerjisi santrali projesi, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın girişimleri sonucunda Doğu Anadolu Projesi (DAP) tarafından kabul edildi.

Perşembe, 10 Ağustos 2017 17:32

Park Bahçe Ekipmanları Bir Araya Getiriliyor

Parkların yenilenip daha modern bir hale getirilmesi için çalışmalarını sürdüren Iğdır belediyesi parklara bırakılacak ekipmanları getiren tırlar boşaldıktan sonra birleştirilmeye başlandı.

             Iğdır Valisi Enver Ünlü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, yürütülen çalışmalarla ilgili brifing aldı.

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 16:15

Çocuklar Cami İle Buluştu

Yaz Kur’an kursu öğrencileri kurs boyunca öğrendiklerini aileleri ile paylaştılar. Ulu Camii kuran kursu öğrencilerinin gösterilerine ev sahipliği yaptı.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...