Güven Gazetesi

deneme 

Çrş07262017

İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik ve eşi Sevilay Çevik, Ramazan Bayramını huzur ve güven ortamı içerisinde bir bayram olması adına gece gündüz demeden büyük bir özveriyle, fedakârca görev yapan personelinin Ramazan Bayramını kutladı.

Iğdır'ın Aralık ilçesinde köylülerin arazide bulduğu yavru kukumav kuşu koruma altına alındı.

Cuma, 30 Haziran 2017 04:40

Kaya Kartalı Satışına Ceza Yağdı

Iğdır'da sosyal medya üzerinden bin TL'ye Kaya Kartalı satışı yaptığı tespit edilen şahısa 9 bin 264 TL para cezası kesildi.

Iğdır Ak Parti Milletvekili Nurettin Aras, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı Karaağaç Kampüsü Uygulama Otelinde ziyaret ederek bayramlaştı. 

Çarşamba, 28 Haziran 2017 17:38

İçme Suyu ve Arıtma Sorunu Tarihe Karışıyor

Bilindiği üzere Iğdır’ın ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanıyor. İldeki tarımın gelişmesindeki etkenlerden en başta su yapıları geliyor.

Çarşamba, 28 Haziran 2017 17:37

Rektör Alma, Hamurkesen Alabalık Tesislerinde

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde bulunan Hamurkesen Alabalık Tesislerin’de incelemelerde bulundu.

Çarşamba, 28 Haziran 2017 17:37

Vali Ahmet Turgay Alpman Iğdır'dan Uğurlandı

Çıkarılan son kararname ile  Merkez Valiliğine Tayin Edilen Iğdır Ahmet Turgay Alpman, Iğdır'dan Ayrılışında Yüzlerce Vatandaş Tarafından Uğurlandı.

Çarşamba, 28 Haziran 2017 17:36

Karakoyunlu İlçesinde Bayram Konseri

Karakoyunlu ilçesinde bayram akşamı Karakoyunlu Belediyesinin katkılarıyla  halk konseri düzenlendi.

 

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Faig Bagırov’u makamında ziyaret etti.

Çarşamba, 28 Haziran 2017 17:35

Yaşar Çeçen MHP İl Başkanlığına Aday Oldu

        Ülkü Ocakları Iğdır İl Başkanlığı'nda ve MHP İl ilçe Teşkilatı'nda en sonda Merkez İlçe başkanlığı görevini başarıyla yürüten, merkez ilçe eski başkanı Yaşar Çeçen, MHP İl Başkanlığı'na aday oldu.

Salı, 27 Haziran 2017 11:23

Uyuşturucu Kaçakçılarına Geçit Yok

Iğdır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmalarla uyuşturucu kaçakçılarına ve sahtecilik yapanlara göz açtırmıyor.

Salı, 27 Haziran 2017 11:23

Terör Operasyonu: 4 Kişi Gözaltında

Iğdır’da terör örgütüne yardım ve yataklık ettikleri belirlenen 4 kişi gözaltına alındı. 

Pazar, 25 Haziran 2017 16:27

Iğdır’da Resmi Bayramlaşma Yapıldı

Iğdır Protokolünün önde gelen isimleri Ramazan Bayramını, Iğdır Polisevinde gerçekleşen törenle kutladılar. 

Iğdır Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan Yolcu, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Pazar, 25 Haziran 2017 16:25

Emniyet Müdürü Orhan Çevik’e Plaket

Yaycılı Kardeşler Ltd. Şti. sahibi İshak Yaycılı ve Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği Başkanı Araştırmacı Yazar Ziya Zakir Acar, Emniyet Müdürü Orhan Çevik’i makamında ziyaret ettiler.

Iğdır Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde bulunan Yangına ilk müdahale araçları,  4 tonluk su tankı ve 150 personelle yangın tatbikatı yapıldı. Iğdır’ın ilk ve tek ormanı olan Kent ormanında 145 işçi ve  5 Orman İşletme Müdürlüğü görevlilerinin de  katıldığı yangın tatbikatında olası yangınlara karşı hazır bekleyen Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Cumartesi, 24 Haziran 2017 07:55

Bayramlaşma Programı Belli Oldu

Ramazan Bayramı nedeniyle Vali Ahmet Turgay Alpman'ın, kamu kurum ve kuruluşların amirleri ve vatandaşlar ile yapacağı toplu bayramlaşma programı, Pazar (Bayramın 1.Günü) 13.30-14.10 saatleri arasında Polisevinde yapılacak.

Cumartesi, 24 Haziran 2017 07:55

Emniyet Müdürü Çevik’ten Bayram Mesajı

Iğdır Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. 

           Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı, Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi kutlamalarına İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü de süt ikramında bulunarak katıldı. 

Cumartesi, 24 Haziran 2017 07:54

Ramazan Bayramında Trafik Tedbirleri

Ramazan Bayramı süresince meydana gelecek trafik kazalarının önlenmesi, vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerinin sağlanması ve bayram tatilinde kazaların en alt düzeye düşürülmesi ve güvenli bir trafik ortamının sağlanması için tedbirler alındı.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...