Güven Gazetesi

deneme 

Cts05272017

3184 sayılı imar kanunun 18. madde sonucu genişleyen yollar için vatandaş kendisi duvarlarını veya yolda kalan evlerinin bir bölümünü yıkarak belediyeye yardımcı oluyor.

Iğdır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik amansız operasyonlarına devam ediyor. 

Müşterek Türkiye Güven ve Huzur Uygulaması-3 kapsamında Iğdır Valiliği koordinesinde, Iğdır İl Jandarma Komutanlığınca görevlendirilen 298 personel ile belirlenen 38 noktada yol ve umuma açık yer kontrolü yapıldı.

Iğdır Üniversitesi ile Toplumsal Dayanışma ve Birlik Derneği arasında II. Uluslararası Iğdır Sempozyumu için işbirliği protokolü İmzalandı.

Pazar, 30 Nisan 2017 16:37

Iğdır Arasspor Yeniden BAL’da

Bölgesel Amatör Lig(BAL)3.Gurupta Mücadele eden ve ligi ikinci sırada bitiren Iğdır Arasspor, semt sahasında 76 Iğdır Belediyespor’u play-off maçında 2-0 yenerek 2016-2017 sezonunda BAL Liginde Iğdır’ı temsil etmeye hak kazandı.

Çanakkale Savaşlarında kahramanlıkları ile destanlaşan 57. Piyade Alayı Şehitleri başta olmak üzere Çanakkale Şehitlerimizi anmak, onları yâd etmek için Merkez Camii’nde kılınan sabah namazı ile birlikte şehir merkezinden Mehmet Çavuş Anıtı’na kadar olan güzergahta 57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü düzenlendi.

Merkezi İstanbul Kadıköy de bulunan İSTAD tarafından "Sözde Ermeni Soykırımı" başlıklı konferans gerçekleştirildi. 

Iğdır İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Yolcu ve İl Çevre Orman Müdürü Mete Türkoğlu, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar dilediler.

Iğdır Belediyesi yol çalışmalarına hız vererek, asfalt ve parke taşı ile kaplayacağı yollarda, yol genişletme ve dolgu çalışmasına başladı. Genişletme ve dolgu çalışması ile yolu asfalt, parke taşı ile döşeyecek olan belediye, yıllardır süren yol sorununu bitirmeyi hedefliyor.

Iğdır Üniversitesi ile Batı Makedonya Üniversitesi arasında öğrenci ve akademik personel değişim programı olan ERASMUS kapsamında anlaşma sağlandı. 

Cuma, 28 Nisan 2017 21:42

Ticaret Odasından Bir Hizmet Daha

Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Arslan‘ın girişimleriyle 2013 yılında protokolünü imzalanan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılacak olan 24 derslikli IĞDIR TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yer teslimi yapıldı.

Perşembe, 27 Nisan 2017 21:00

Iğdır İle Nahcivan Arasında Protokol

          Iğdır Üniversitesi ile Nahcivan Devlet Üniversitesi arasında Mevlana Değişim Protokolü imzalandı.

Iğdır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu tacirlerine yönelik yaptıkları operasyonda bir kişiyi yakaladı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Peygamber Efendimizin Miraca Çıktığı gün olan Miraç Kandili münasebeti ile vatandaşlara süt ikramında bulunuldu.  Iğdır İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Hacı Yusuf Hacer Camiinde ve Merkez Camiinde kurulan stantta Miraç Kandili münasebeti ile Camilere gelen vatandaşlara süt ikramında bulunularak kutlandı.

Perşembe, 27 Nisan 2017 20:59

Iğdır Belediyesinde Yangın Tatbikatı

6331 Sayılı iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları kapsamında Iğdır Belediyesinde görevlendirilmiş acil durum ekiplerinin katılımıyla yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

MEB tarafından yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nın (TEOG) ikinci oturumu tamamlandı.

Perşembe, 27 Nisan 2017 09:20

HDP İl Genel Meclis Listesi Belli Oldu

4 Haziran’da Iğdır’da yapılacak olan İl Genel Meclisi seçimleri için HDP’nin merkez aday listesi belli oldu.

Çarşamba, 26 Nisan 2017 20:13

PKK Üyesi Şahıs Yakalandı

Iğdır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, PKK üyeliğinden ve Cumhurbaşkanına hakaret suçlarından aranan 1 kişiyi yakaladı. 

Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Turan,  Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Iğdır Ehlibeyt Alimleri Derneği Üyeleri Veli Beder önderliğinde Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...