Güven Gazetesi

deneme 

Pzt01222018

Vali Enver Ünlü, Yalfen Plastik Limited Şirketini ziyaret etti.

Vali Enver Ünlü, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Hakan Başakçı ve kurum müdürleriyle birlikte Gülpınar Köyü'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Iğdır Üniversitesi eğitim kalitesini yükseltmeye dönük çalışmalarının yanı sıra, öğrenci sayısının artırma faaliyetlerine bir yenisini ekledi.  Yapılan çalışmalar sonucunda Üniversitemizde 2018-2019 eğitim-öğretim yılında eğitim verecek iki yeni programın açılması teklifi Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK )tarafından onaylandı.

Çarşamba, 01 Kasım 2017 14:49

Jandarmadan Sigara Operasyonu

Iğdır Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, sigara kaçakçılarına yönelik operasyonlarını sürdürüyor.

Iğdır İl Özel İdaresi Kanunu 12 inci maddesi gereğince, İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının birinci birleşimi İl Genel Meclis Toplantı salonunda yapıldı.

                 Iğdır il Milli Eğitim Müdürü M. Murat Aydoğdu, okulları gezmeye devam ediyor.

Salı, 31 Ekim 2017 15:15

Vali Ünlü Halfeli Belediyesinde

Iğdır Valisi Enver Ünlü, Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Hakan Başakçı ve kurum müdürleriyle birlikte Halfeli Belediyesini ziyaret etti.

Iğdırlı Elif Aras, iki kız çocuğuyla 12 gündür kayıplara karıştı. Iğdır merkeze bağlı Çakırtaş Köyünde ikamet eden Ahmet Aras, Eşi Elif Aras ile kızları 7 yaşındaki Fatma ve 3 yaşındaki Nazlı’nın 19 Ekim tarihinden bu yana kayıp olduklarını belirtti. 

Iğdır Valisi Enver Ünlü, iş adamları İshak Yaycılı ve Erhan Yaycılı'yı ziyaret etti.

Vali Enver Ünlü, 28 Eylül 2017 günü Iğdır Devlet Hastanesinde görev yapmakta iken bir hastanın saldırısına uğrayan Üroloji Uzmanı Dr. Serkan Yarımoğlu ve eşi Gülşah Yarımoğlu ile Iğdır Valiliğinde bir araya geldi.

Iğdır’da düzenlenen Türkiye Azerbaycan İş formu için Iğdır’a gelen Ağrı Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Saim Alparslan, Doğubeyazıt Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu Başkanı Ali Efe, Doğubeyazıt Ticaret ve sanayi odası yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Can, Hopa Ticaret ve sanayi odası yönetim kurulu başkanı Osman Akyürek, Yönetim kurulu üyesi Şükrü Aydemir, Meclis üyesi İsmet Başar ve Artvin Ticaret ve Sanayi odası yönetim kurulu başkanı Kurtul Özer Iğdır Ticaret ve Sanayi odasına nezaket ziyaretinde bulundular.

Erzurum Şehir Tiyatro'sunun iki perdelik “Bizim Konak” isimli oyun,  Iğdır Üniversitesi öğrencileri ve üniversite personelleri için sergilendi.

Pazartesi, 30 Ekim 2017 16:28

Iğdır’da Pamuk Hasadı Başlıyor

          Iğdır’da yıllar sonra ekimine başlanan pamuklar, hasada hazır duruma geldi. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu, Vali Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü'nün ev sahipliğinde Polisevinde yapıldı.

Iğdır Tarım İl Müdürlüğü’nden gelen bir heyet ile Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim üyeleri, Iğdır ilinin tarımsal temel problemlerini tartışmak ve çözüm için gerekli olan adımları atmak için bir araya geldi.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Vali Enver Ünlü, Mülkiye Başmüfettişleri Hulusi Altunel ve Güngör Yıldırım'ı makamında ağırladı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Şahin Mustafayev ve Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Famil Seyidov Iğdır Valiliğince düzenlenen iş forumuna katıldılar.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümü kutlama etkinlikleri, Vali Enver Ünlü'nün makamında tebrikleri kabul etmesinin ardından, Zübeyde Hanım Bulvarı’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Iğdır Valisi Enver Ünlü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...