Güven Gazetesi

deneme 

Cts05272017

Çarşamba, 26 Nisan 2017 20:11

Hoşhaber Beldesinde 23 Nisan Coşkusu

                    Iğdır’ın Hoşhaber  Beldesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşku ile kutlandı.

Iğdır belediye başkanı Murat Yikit ile Serhat Gaz Iğdır müdürü Erman Özdobaç, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, şehrin hava kirliliğini önlemek için Iğdır Belediyesi ve Serhat Gazın ortak çalışmalarının sonucu şehrin büyük bir kısmında 50 km doğalgaz döşemesi yapılacağı öğrenildi.

4 Haziran’da Iğdır’da yapılacak olan İl Genel Meclisi seçimleri için AK Parti’nin aday listesini ilk olarak Güven Gazetesinde açıklıyoruz.

Iğdır’da 4 Haziran tarihinde yapılacak İl Genel Seçimleri için bugün mesai bitiminde adaylar belli olacak. 

İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik ve eşi Sevilay Çevik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması nedeniyle tüm personelin çocuklarının bayramını kutlamak ve ülkemizin huzur ve güvenliğini korumak için görevlerini cansiperane yerine getiren personelin aileleriyle güzel bir vakit geçirmelerine yönelik olarak İnci Lunapark Eğlence Parkı'nda etkinlik düzenlendi.

Iğdır Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma beraberindeki bir ekiple, Iğdır Üniversitesi Tarımsal Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde incelemelerde bulundu. 

Iğdır Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mete Türkoğlu, yanlış tarımsal ilaç kullanımı ve ambalajlarının çevreye ve doğaya zararlı etkileri hakkında bilgilendirme yaptı. 

Iğdır belediyesi tarafından ilin etrafındaki kanallar da sinek yumurtasına karşın larvasit mücadelesi yapılmaya başlandı.

                  Iğdır' ın fahri hemşerisi ve sevilen siması Ecz.Sebahat Karagöz, ilk kitabı “İmera Feram”ı Vali Ahmet Turgay Alpman, Emniyet Müdürü Orhan Çevik ve kalabalık bir halk topluluğunun katıldığı toplantıda tanıtıp imzaladı.

Pazartesi, 24 Nisan 2017 15:45

Emniyet Müdürlüğünden Kermese Destek

Emniyet Genel Müdürlüğünün yardıma muhtaç aileler için düzenleyeceği kermese İl Emniyet Müdürlüğünden destek geldi. 

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma beraberindeki bir ekiple birlikte Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde bulunan Tuzluca Alabalık Tesisleri’nde incelemede bulundu.

Pazartesi, 24 Nisan 2017 15:44

Kardeş Şehir Nahcıvan İle Dostluk Maçı

Iğdır Aras spor Nahcıvan Arazspor ile yaptığı Dostluk maçını 5-0 kazandı.

            Iğdır’ın Tuzluca ilçesi Gedikli köyünde 1919 yılında Ermenilerce katledilen şehitler anıldı.

Pazartesi, 24 Nisan 2017 15:42

Rektör Alma’dan 23 Nisan Mesajı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

Pazar, 23 Nisan 2017 20:31

Iğdır’da 23 Nisan Coşkusu

                Iğdır’da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Iğdır Üniversitesi’ne atandığı günden beri yoğun bir çalışma temposu içine giren Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Suveren Kampüsü’nde mesire alanı ve ağaçlandırma çalışmalarını yerinde inceledi.

Iğdır Emniyet Müdürü Orhan Çevik, 23 Nisan Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. 

Iğdır Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilerek ücretsiz şekilde Iğdırlılar ile buluşturulan tiyatro oyunları, sabah saatlerinde çocuk izleyicilerin akşam ise yetişkin izleyicilerin beğenisine sunuldu. 

Iğdır Üniversitesi ile Porto Üniversitesi arasında öğrenci ve akademik personel değişim programı olan ERASMUS kapsamında anlaşma sağlandı.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...