Güven Gazetesi

deneme 

Cts05272017

           Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, AB Erasmus+ programı KA1 projesi kapsamında Avusturya’ya gidiyor.

4 Haziran tarihinde Türkiye’de sadece Iğdır’da yapılacak olan İl Genel Meclis seçimleri için son başvuru tarihi belli oldu.

Sosyal medyada PKK propagandası yapan ve Cumhurbaşkanına hakaret suçlarında dolayı gözaltına alınan 9 kişiden 3’ü tutuklandı.

Cuma, 21 Nisan 2017 18:56

Memur-Sen'den Rektör Alma'ya Ziyaret

Memur-Sen Iğdır teşkilatı Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Hakkı Alma'yı ziyaret etti.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın girişimleri ile temin edilen 1000 adet ceviz ağacından 750’si Suveren Kampüsü, Rektörlük binası önünde yapılan törenle çiftçilere verilmek üzere Iğdır Merkez ve köylerinden gelen muhtarlara teslim edildi.

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’nin (TAP) geleneksel olarak her yıl düzenlediği ‘Okullarda Atık Pil Yarışması’nda artık sona geliniyor. 30 Nisan’da sona erecek yarışmada birinci gelen Iğdır okullarına çeşitli hediyeler dağıtılacak.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ilk şehidi Iğdırlı hemşerimiz Bülent Aydın’ın ismi Iğdır havalimanına verilerek ölümsüzleşti. 

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman’ı makamında ziyaret etti. 

Iğdır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları operasyonda piyasaya sahte para sürdükleri iddia edilen üç kişiyi yakaladı. 

Iğdır Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Tunceli’de meydana gelen helikopter kazasında şehit olan personeller için başsağlığı diledi.

Azerbaycan Kars Başkonsolosluğuna bağlı olarak çalışan Iğdır konsolosluğuna atanan Behbud Gadalı Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit’i ziyaret etti.

Perşembe, 20 Nisan 2017 15:52

Hazar Kolejinde Okuma Bayramı

            Iğdır Hazar Koleji birinci sınıf öğrencileri okuma bayramı şöleni düzenledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2017 Yılı Kutlu Doğum Haftası Teması "Hz. Peygamber ve Güven Toplumu" olarak belirlendi. 

Çarşamba, 19 Nisan 2017 14:22

Tek Yol Uygulaması Bugün Başlıyor

İl Trafik Komisyonu, geçtiğimiz yılbaşından geçerli olmak üzere kararını aldığı ancak ertelenen “Tek yol” uygulaması bugün başlıyor. 

Çarşamba, 19 Nisan 2017 14:22

Geleneksel Gıdalar Poster Sergisi Açıldı

Iğdır Üniversitesi Suveren Kampüsü Ziraat Fakültesi giriş katında,  Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından Öğr. Gör. Menekşe Bulut gözetiminde Geleneksel Gıdalar Poster Sergisi düzenlendi.

Geçtiğimiz hafta sosyal medyada tartışmalara neden olan Iğdır Merkez Atatürk ilkokulunun bozulan merdiven basamakları yeniden yapıldı.

Çarşamba, 19 Nisan 2017 14:20

Hoşhaber İlkokulunda Doğa Sevgisi

Hoşhaber Belediyesi ve Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü koordinasyonunda Öğrencilerin Doğa Bilinci, Ekoloji konularında bilgilendirme, Doğanın Yaşamımıza sunduğu kolaylıklar hakkında, Hoşhaber İlkokulunda İl Şube Müdürlüğümüzce 200 öğrencinin katılımı ile Seminer düzenlendi. 

Türk Polis Teşkilatı’nın 172. Kuruluş Yıldönümü kapsamında; Iğdır Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcıları Camer Karatuş, Ülkühan Gölçek, Serap Yüksel ve beraberindeki öğrenciler ile birlikte, Türk Polis Teşkilatı’nın 172. Kuruluş Yıldönümü’nü tebrik etmek amacıyla İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik’i makamında ziyaret ettiler.

Iğdır Üniversitesi ile Polonya Teknoloji ve Doğa Bilimleri Üniversitesi arasında öğrenci değişim programı olan ERASMUS kapsamında anlaşma sağlandı. 

Iğdır Ticaret Odası  yönetim kurulu başkanı Kamil Arslan, Başkan yardımcısı Tahir Talay, yönetim kurulu üyeleri Tamer Karasu, Ali Yalçın ve Genel Sekreter Gökçen Turan'dan oluşan heyet  Iğdır Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı makamında ziyaret ederek yeni görevlerinin hayırlı, uğurlu  olması temennisinde bulundu. 

Resim Galerisi

Güncelleniyor...