Güven Gazetesi

deneme 

Cts05272017

Halfeli Belediyesi, ‘Daha yaşanılabilir çevre, daha yaşanılabilir Halfeli’ hedefinden yola çıkarak, Halfeli Beldesini görünümüyle ve havasıyla yaşanılabilir bir belde konumuna getirmek için ağaçlandırma çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Türk Polis Teşkilatı’nın 172. Kuruluş Yıldönümü kapsamında İMKB Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Zuhal Semiz, Biyoloji Öğretmeni İncilay Yakup ve beraberindeki öğrenciler ile birlikte, Türk Polis Teşkilatı’nın 172. Kuruluş Yıldönümü’nü tebrik etmek amacıyla İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik’i makamında ziyaret ettiler.

              Tübitak'ın düzenlemiş olduğu 4006 bilim fuarı destekleme programından Iğdır’da 27 okul destek aldı.

Iğdır’ın önemli problemlerinden biri de seyyar satıcıların gelişigüzel cadde, sokak, dükkân önlerinde el arabası ile satış yapmalarıydı.

Başarıya doymayan Iğdırlı sporcular memlekete yine madalyalarla döndü.

Pazartesi, 13 Şubat 2017 18:51

Minik Enes’in Katilleri Cezasız Kalmıyor

Iğdır'ın Tuzluca İlçesi'nin Güllüce Köyü'nde 2015 yılında 6 yaşındaki Enes Tosun'u gizli ilişkisine tanık olduğu gerekçesiyle öldürdüğü iddia edilen yengesi 25 yaşındaki Güneş Tosun ile eşinin akrabası olan sevgilisi 54 yaşındaki Ahmet Tosun haklarında, Iğdır Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi.

Pazartesi, 13 Şubat 2017 18:51

Iğdır Göğüs Cerrahına Kavuştu

Göğüs cerrahi uzmanı op. Dr. Kubilay İnan, görevine başladığı ilk hafta İsa Beydüz adlı 53 yaşındaki Iğdırlı hastayı ameliyat ederek sağlığına kavuşturdu.

 

Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinde “Medikal ve Biyomedikal Depolarda İş ve İşleyişler” konulu eğitim verildi.

Pazar, 12 Şubat 2017 22:11

Bakanlardan Iğdır’a Dev Çıkarma

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Iğdır’a geldi. Bakanlar Arslan ve Elvan, Iğdır cazibe merkezi programı ile ilgili, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda iş adamları ve sanayicilerle bir araya geldi.

Pazar, 12 Şubat 2017 22:11

Arasspor Şampiyonluğa Koşuyor

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. Gurupta Mücadele eden Iğdır Aras spor, Bugün Kendi Saha ve seyircisi önünde oynadığı Sarıkamış Belediye spor maçını 2-0 kazanarak liderliğini devam ettirdi.

Iğdır Emniyet Müdürlüğü, sigara kaçakçılarına yönelik operasyon düzenledi. 

Azerbaycan Cumhuriyeti Kars Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla,   Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu (TADDEF) Iğdır Azerbaycan Evi Derneği geleneksel olarak her yıl yaptığı 26 Şubat 1992 tarihinde Ermeniler tarafından Azerbaycan’ın Hocalı şehrinde yapılan katliamı anlatan liseler arası Hikâye, Şiir, Kompozisyon ve resim yarışmasının ikincisi düzenleniyor.

Perşembe, 09 Şubat 2017 21:18

Iğdırlı Bir Yazar Daha Kitap Çıkardı

         Iğdırlı yazar ve şairler yeni kitap çıkarmaya devam ediyor. Aslen Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesinden olan ve halen Kuşadası’nda yaşayan Ebru Güneş’in yazdığı “Nefson” adlı romanı büyük ilgi gördü.

Perşembe, 09 Şubat 2017 21:17

Uyuşturucu Davasında Ceza Yağdı

İran'dan yurda kaçak yollarla getirdikleri uyuşturucu maddeyi ilaç şişelerinde kargoyla Iğdır'dan İstanbul'a sevk etmeye çalışan şebeke üyelerinin yargılandığı davada karar çıktı. Sanıklardan 2'si 3 yıl 4'er ay, biri ise 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Perşembe, 09 Şubat 2017 21:17

Köy Yolları Ulaşıma Açıldı

Iğdır’da şiddetli tipi nedeniyle kapanan köy yolları ‘Öğrenciler eğitime başlasın’ diye gece- gündüz demeden sürdürülen çalışmalarla kardan temizlendi.

 

Perşembe, 09 Şubat 2017 21:16

Uçak Seferleri Dün İptal Edildi

Iğdır'da olumsuz hava şartları nedeniyle dün uçuk seferleri iptal edildi

Perşembe, 09 Şubat 2017 21:15

Minik Öğrencilerden Örnek Davranış

Son yıllarda giderek artan başarısı, sosyal sorumluluk projeleri, üretken öğretmen kadrosu ile adından sıkça söz ettiren Şevki Akgün İlk /Orta Okulu öğrenci ve öğretmenleri yine tüm eğitim camiasına örnek olacak bir davranışa imza attılar.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı İsmail Emanet, "Bu ülkeye, millete, ümmete ve hatta bütün dünyaya hizmet edecek nesiller yetiştirmek hedefindeyiz." dedi.

Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA), İstanbul’daki işadamlarına yönelik düzenlediği Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan başkanlığında yapıldı.

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı İsmail Emanet ve TÜGVA heyeti, Vali Ahmet Turgay Alpman’ı makamında ziyaret ettiler.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...