Güven Gazetesi

deneme 

Çrş07262017

İl Genel Meclis Başkanlığına Kurban Oluz seçildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Ankara Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda görevi başında görevi başında ağır yaralanan ve 16 gün boyunca hayat mücadelesi verdikten sonra şehit olan, Iğdırlı Baş komiser Bülent Yurtseven’in ismi, Iğdır Üniversitesi Suveren Kampusunda yaşatılacak.

Iğdır Defterdarı Abdulkadir Büyükfırat, Vergi Dairesi Müdürü Mahmut Kuri ve Gelir Müdürü Subahan Göğcebulak, gazetemizi ziyaret ederek Mesul Müdürümüz Doğukan Aras ile bir süre sohbet ettiler.

Perşembe, 15 Haziran 2017 14:05

SGK Yapılandırma Başvuruları Devam Ediyor

SGK İl Müdürü Emin Öztürk, 7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Iğdır İl Jandarma Komutanlığı tarafından 178. Kuruluş yıl dönümü kutlandı.

Çarşamba, 14 Haziran 2017 11:33

Bitki Zararlıları İle Mücadeleye Devam

              Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığınca imzalanan protokolleri çerçevesinde yürütülen “Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi” kapsamında İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesince verilen Bitki zararlıları ile mücadele kursunu başarı ile tamamlayan 15 kursiyere sertifikaları törenle verildi. 

Çarşamba, 14 Haziran 2017 11:33

İnşaatlar Sıkı Şekilde Denetleniyor

İnşaat ve şantiye faaliyetlerinin, güvenli ve sağlıklı şartlarda devam edebilmesi için uyulması gereken kurallarla ilgili olarak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yasal sorumluluk ve yetkileri kapsamında olan hususlara ilişkin açıklamada bulundu. 

Çarşamba, 14 Haziran 2017 11:32

Kelbalayı İsmail Anıtına Restorasyon

Milli Kahraman Kelbalayı İsmail’in anıtı restore edildi.

Iğdır  İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Murat Aydoğdu, “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor” projesi kapsamında 2016 yılında “Bana AB’yi Anlat” Bilgi, Resim, Kısa Öykü, Slogan Yarışmasında İl geneli dereceye giren öğrencilere ve danışman öğretmenlerine ‘Teşekkür belgeleri’ni düzenlenen törenle verdi.

Çarşamba, 14 Haziran 2017 11:27

Iğdır Belediyesinden İlaçlama Seferberliği

Iğdır Belediyesi’ne bağlı ekipler kent merkezinde sivrisinek ve larva ilaçlama çalışmalarına başladı. Geçen sene bir araba ile ilaçlarken bu sene itibari ile Iğdır’ı 2 koldan ilaçlanmaya başladı.

                    Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hazar Kolejinin davetlisi olarak Iğdır’a gelen Drama Eğitmeni Aylay Aktaş, Okul Öncesi ve sınıf öğretmenlerine “Yaratıcı Drama“ konusunda eğitim verdi.

Salı, 13 Haziran 2017 10:25

Vergi Yapılandırmasına Dikkat!!!

          Iğdır Defterdarı Abdülkadir Büyükfırat, 7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Iğdır İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Yolcu, insan için yaşamsal önem arz eden toprağın önemini vurgulamak amacıyla her yıl 11 - 17 Haziran tarihleri arası gerçekleşecek olan "Toprak Bayramı Haftası" nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Şehit Kardeşi ve Arkadaşlarından Duygusal MektuplarŞehit Kardeşi Emine Eylül Akgüre ve arkadaşları tarafından Twitter’da “#polisiminyanındayım, #öncevatan, #vatansensin, #bayraksensin” isimli başlıklar altında yayınlanan ve ülkemizin huzuru ve güveninin teminatı olan, şanlı bayrağımızı dalgalandırmak için bu uğurda her zaman şehit vermeye hazır olan Asker ve Polislerimizin morallerini her daim en üst sevide tutmaları ve her zaman yanında olduklarını hissettirmek amacıyla yazmış oldukları duygu dolu mektuplar, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik’e ulaştı.

Iğdır Emniyet Müdürlüğü, yaptığı operasyonla uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen 3 kişi ve piyasaya sahte para sürdükleri belirlenen 5 kişi hakkında işlem yaptı. 

Salı, 13 Haziran 2017 10:19

Emniyetten Kumarbazlara Operasyon

Emniyet Genel Müdürlüğü, kumar oynatanlara yönelik tüm Türkiye’de olduğu gibi Iğdır’da da eş zamanlı olarak “Kumar ve Tombala Uygulaması -2” operasyonu gerçekleştirdi.

Salı, 13 Haziran 2017 10:18

Seyir Halindeki Kamyonda Yangın

Iğdır'ın Küllük köyü yakınlarında ot yüklü kamyon yanmaktan son anda kurtarıldı.

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Genel Başkan yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan Derneği Başkanı Serdar Ünsal, “FETÖ’cü olduğu iddiası ile yargılanan  eski  rektör  tarafından sözleşmesi uzatılmayarak görevine son verilen Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi eski Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusif Zeynalov’u  yeni rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, üniversiteye geri almalıdır” dedi.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanında Mayıs ayı istatistikleri açıklandı.

Pazartesi, 12 Haziran 2017 12:53

İSTAD Üyeleri İftar Sofrasında Buluştu

İSTAD İstanbul Türkiye Azerbaycan Derneği Birim başkanları ve üyeleri ile iftar sofrasında buluştu. İstanbul Azerbaycan Konsolosu Hayyam Daşdamirov'unda katıldığı iftarda birlik, dayanışma ve kardeşlik vurgusu yapıldı.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...