Güven Gazetesi

deneme 

Sal09192017

Perşembe, 14 Eylül 2017 18:05

Iğdır'da Yangın

Iğdır'da bir bahçede meyve kasalarının alev alması sonucu çıkan yangın 1 saatte söndürüldü.

Iğdır Hüsnü Özyeğin ilkokulunda anasınıfları ve 1.sınıflar için kura çekimi yapıldı.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma'yı temsilen Dış İlişkilerinden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sulhattin Yaşar, Ar-Ge ve Öğrenci Mübadelesi kapsamında Hollanda Wageningen Üniversitesi RIKILT araştırma merkezinde 5-8 Eylül tarihlerinde ikili görüşmelerde bulundu. 

Çarşamba, 13 Eylül 2017 19:15

Seyir Halindeki TIR Yandı

Iğdır'ın Karakoyunlu ilçesi yakınlarında seyir halinde olan tırda yangın çıktı. Yangın sırasında şoförün direksiyon hakimiyetini kaybettiği tır şarampole uçtu.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi çerçevesinde 2016 yılında Iğdır Merkez Melekli köyünden Kapama Meyve Bahçesi projesine müracaat eden Genç Çiftçinin projesi kabul edilerek 30 bin TL hibe desteği sağlandı.

Iğdır Üniversitesi Tuzluca MYO binası için incelemelerde bulunmak üzere Tuzluca ilçesine giden Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Kaymakamlık ve ardından Tuzluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti. 

MERKEZİ Iğdır'da bulunan Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Ermenistan Diaspora Bakanlığı ve Ermeni lobisi destekli bazı teşkilatlar ile araştırmacıların Karadeniz'deki Hemşinleri kullanarak, bölgede konuşulan 'Hemşince'nin Ermenice'nin bir lehçesi olduğunu iddia edip, önce anadilde eğitim, sonra da Rize ve Artvin bölgesinden toprak talebinde bulunacaklarını ileri sürdü.

Iğdır Belediyesi amatör spor kulüplerine maddi yardım yapılması konusunda Belediye meclisinden oy birliği kararı aldı. Spor kulüplerinin gelişmesine ve büyümesine katkı sunmak amacıyla, 13 amatör spor kulübüne 5’er bin, 76 Iğdır Spor Kadın Futbol Takımına ise 10 bin TL yardım yapılacağı bildirildi.

Defalarca Survivor'a katılmak için müracaatta bulunmasına rağmen olumlu yanıt alamayan genç, sesini duyurmak için bin 500 kilometre yürümeyi göze alarak Iğdır'dan İstanbul'a geliyor.

Iğdır'da, halk arasında kelebek hastalığı olarak bilinen epidermolysis bullosa hastalığı ile dünyaya gelen Yusuf bebeğe, Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği sahip çıkarak acil ihtiyaçları için yardım kolisi gönderdi.

Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan, Nahçivan Gümrüğünde TIR’lara uygulanan geçiş ücreti tarifeleriyle ilgili yetkililerle toplantı yaptı.

Perşembe, 07 Eylül 2017 18:23

Tavşan Yetiştirme Hobisi Ekmek Kapısı Oldu

Iğdır'da yaşayan Mustafa Dilovan, 6 yıl önce dikkatini çekerek satın aldığı tavşanları hobi amacıyla büyütmeye başladı. Bir süre sonra tavşanlara olan ilgisini artırıp evinin yanında bulunan alanı briketlerle inşa ederek tavşanların üremelerini sağlayan bir alana dönüştürdü. Dilovan, zaman içinde yetiştirdiği tavşanları satarak geçimini sağlamaya başladı.

Iğdır’ın sebze, özellikle de patlıcan üretiminde önde gelen köylerinden olan Hakveyis köyünde, Canavar otu (Orobanche spp.) ile ilgili bilgilendirme semineri düzenlendi.

              Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri federasyonu Genel Başkan yardımcısı ve   Iğdır  Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal, yönetim kurulu üyesi Ali Şıktaş ile birlikte Türkiye Azerbaycan kardeşliğine destek veren MHP Iğdır İl başkanı Ersoy İçer’e teşekkür belgesi verdi.

Pazartesi, 04 Eylül 2017 19:25

Vali Ünlü Çevre Kirliliğine Kızdı

Iğdır Valisi Enver Ünlü, semt sahası ve gençlik merkezinin çevresinin kirli ve bakımsız olması nedeniyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personelini, "Buranın hali ne? Siz ne iş yapıyorsunuz? Yarın geldiğimde buraları böyle görmeyeceğim" diye uyardı.

Pazartesi, 04 Eylül 2017 19:23

Protokol Arefe Günü Bayramlaştı

Iğdır'da Kurban bayramında çeşitli kurumların bayramı rahat bir şekilde kutlamaları amacıyla Iğdır Valisi Enver Ünlü ve beraberindekiler çeşitli kuruluşları ziyaret ederek arife günü bayramlaştı.

Pazartesi, 04 Eylül 2017 19:22

Nişanlı Kızlara Koçlar Gönderildi

Iğdır'da yıllardan beri sürdürülen nişanlı kızlara kurbanlık koç geleneği devam ediyor.

Pazartesi, 04 Eylül 2017 19:21

Jandarma Bölgede Kuş Uçurtmuyor

Iğdır’da jandarma drone ile trafik denetimi yaptı.

Almanya'nın Frankfurt kentinde oturan Hatice-Yılmaz Alp çifti, Alman Hükümetinin koruma altına aldığı kızları 12 yaşındaki Selin Emine Alp'i geçen ay sonunda memleketleri Iğdır'a kaçırdı. 

Pazartesi, 04 Eylül 2017 19:19

İSTAD Edirnekapı Şehitliğini Ziyaret Etti

Merkezi İstanbul Kadıköy de bulunan İSTAD-İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği Edirnekapı Şehitliğini ve Kafkas İslam Ordusu komutanı Nuru Paşa’nın mezarını ziyaret etti. 30 Ağustos Zafer Bayramı günü dolayısı ile düzenlenen ziyarete  Dernek Başkanı, dernek yönetim kurulu üyeleri ve halk yoğun ilgi gösterdi.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...