Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2017 yılı Kasım Ayı Havalimanı İstatistiklerine göre, Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanında iç hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 45 artışla 25 bin 231 oldu.

Iğdır Üniversitesine “Erasmus” programı kapsamında gelen öğrenciler Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı ziyaret etti.

 Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan yardımcısı ve  Iğdır Azerbaycan Evi Derneği  başkanı  Serdar Ünsal, “Türk dünyasının gerçek liderlerinden biri de Haydar Aliyev'dir. Haydar Aliyev, Azerbaycan’ı en kısa sürede gelişmiş ülkeler seviyesine sokmuştur. Türk dünyası ve Türkiye ile kurmuş olduğu iyi dostluk sayesinde Türk dünyasının gerçek liderlerinden biri olmuştur" dedi.

Iğdır Valisi Enver Ünlü, Gökay 4. Hudut Tabur Komutanlığını ziyaret etti.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü Gıda Denetim Ekiplerince Gıda Maddesi üretimi yapan işletmelerin denetimleri İl Müdürü Özkan Yolcu’nun katılımı ile artarak devam ediyor. 

Iğdır Ehlibeyt Mektebi Din Adamları Derneği Başkanı Din Alimi Hüseyin Yeşil hoca, beraberindeki kafileyle birlikte kutsal topraklardan döndü.

Iğdır İl Sağlık Müdürlüğü, "Yaşama Yol Ver" sloganıyla acil sağlık hizmetlerinin sunumunda 112 Acil Çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi amacıyla bilgilendirme kampanyası başlattı.

Iğdır Üniversitesi senatosu, bu hafta olağanüstü toplanarak ABD’nin Kudüs kararını kınadı.

Cuma, 08 Aralık 2017 17:57

Kayak Sezonu Açılıyor

Iğdır Kış Sporları ve Kayak Spor Kulübü Başkanı Erkan Arslan ve Üyeleri kayak severlerle buluştular. 

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması Iğdır da Cuma namazı çıkışı protesto edildi.

Perşembe, 07 Aralık 2017 15:33

Memur-Sen ABD ve İsrail’i Kınadı

Memur-Sen, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını kınadı.

Vali Enver Ünlü, Şehit Polis Memuru Nevzat Alagöz'ün abisi İzzet Alagöz ve babası Hüseyin Alagöz'ü makamında ağırladı.

Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit 3 Aralık engelliler günü öncesinde Yeşil Iğdır Engelliler Derneğine ziyarette bulundu. Derneğin sorunlarını dinleyen Başkan Yikit derneğin 1 yıllık kirasının Iğdır belediyesi tarafından karşılanacağını açıkladı.

                 29 Kasım-03 Aralık tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Avrupa Muay Thai Şampiyonasına Iğdır adına katılan Yaycı Spor Kulübü Muay Thai takımı madalya ile Iğdır’a  döndü.

Perşembe, 07 Aralık 2017 14:00

Iğdır’da Yılın Öğretmeni Belli Oldu

Iğdır’da yılın öğretmeni Fatih Rıza Çelik seçildi.  Yılın öğretmeni seçilen Haydar Aliyev Fen Lisesi Matematik öğretmeni  Fatih Rıza Çelik, Ankara’da  yapılan öğretmenler günü  kutlamalarına katıldı. Çelik, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile bir araya geldi.

Perşembe, 07 Aralık 2017 14:00

Bazı Bölgelerde Elektrikler Kesilecek

Aras EDAŞ İl Müdürlüğü, bir açıklama yayınlayarak bazı bölgelerde elektrik kesintisi yaşanacağını açıkladı.

15 Temmuz Şehit ve Gazi Aileleri Derneği, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararına tepki olarak kınama mitingi düzenliyor.

Çarşamba, 06 Aralık 2017 07:59

AK Parti İl Başkanı Tutulmaz’dan Teşekkür

Geçtiğimiz hafta sonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen 6. AK Parti Iğdır İl Kongresinde tekrar İl Başkanlığına seçilen Ahmet Tutulmaz, kongreye katılanlara teşekkür mesajı yayınladı.

Salı, 05 Aralık 2017 16:47

PKK’dan İranlı Askerlere Saldırı

Terör Örgütü PKK, Türkiye- İran sınırında yapımı devam eden modüler duvar inşaatında incelemede bulunan yedi kişilik İran heyetine silahlı saldırı gerçekleştirdi.

Salı, 05 Aralık 2017 16:46

Bakanlardan Hastaneye Ziyaret

Geçtiğimiz hafta sonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Iğdır’ı ziyaret eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz; Vali Enver Ünlü ile birlikte Iğdır Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...