Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Valiler Buluşmasının ikinci gün programında Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 81 İl Valisini kabul etti.

              İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planında yer alan "Biz Anadolu’yuz Projesi" kapsamında Iğdır’da öğrenim gören çeşitli okullardan 80 öğrenci, Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanından Eskişehir'e uğurlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sefer Coşar, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları günü nedeniyle mesaj yayınladı. 

              Türkiye Azerbaycan Büyükelçiliğinin destekleri ile Karabağ Şehit Gazi kadınları teşkilatı, Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonunun organizesi ile Azerbaycan’dan Türkiye’ye gönül köprüsü kapsamında gelen Şehit çocuk ve yakınlarını Iğdır Üniversitesi rektörlüğü ve Iğdır Emniyet Müdürlüğü misafir ederek ağırladılar.

Iğdır Üniversitesi tarafından 9-11 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası II. Iğdır Sempozyumu yoğun ilgi buldu. Yurt dışından ve yurt içinden yaklaşık 81 farklı üniversite ve araştırma kuruluşundan toplamda 428 tebliğin kabul edildiği Sempozyumun açılışı üniversitemiz Karaağaç Kampüsü Konferans Salonunda gerçekleşti.

Çarşamba, 11 Ekim 2017 16:30

Valiler Buluşması Gölbaşı'nda Başladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında Gölbaşı Vali Galip Demirel Vilayetler Evi'nde "Valiler Buluşması'' programı başladı.

Çarşamba, 11 Ekim 2017 16:29

Parkların Yenilenmesi Devam Ediyor

Iğdır belediyesi, Deforme olmuş Parkların yenilenip daha modern bir hale getirilmesi ile yeni parkların yapılması çalışmalarını hızlandırdı.Çalışmaları yerinde takip eden Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş’a çocuklar yaptıkları parklardan ötürü teşekkürlerini ilettiler.

Çarşamba, 11 Ekim 2017 16:28

Minik Yüreklere Yardım Eli

 Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Ana Okulu´na "Rödl&Partner" adlı  Danışmanlık Şirketi tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında yardım yapıldı.

Çarşamba, 11 Ekim 2017 16:26

Memur-Sen Hız Kesmiyor

Memur-Sen İl Başkanı Malik Akşit, ekibi ile ziyaretlerine devam ediyor.

Yaklaşık iki yıl önce terör örgütü DEAŞ tarafından kaçırılan ve yetkililerce geçtiğimiz gün şehit olduğu açıklanan Er Sefter Taş için ailesi tarafından taziye çadırı kuruldu.

2017-2018 Eğitim- Öğretim yılının başlamasıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından kantin denetimleri hızla başladı.

Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Arslan’ı makamında ziyaret etti. 

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2017 yılı Eylül Ayı Havalimanı İstatistiklerine göre, Eylül ayında Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanında iç hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 31 artışla 28 bin 787 oldu.

Aras EDAŞ İl Müdürlüğü, bir açıklama yayınlayarak Perşembe günü bazı bölgelerde elektrik kesintisi yaşanacağını açıkladı.

Iğdır'ın Tuzluca ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Pazartesi, 09 Ekim 2017 17:04

Ertelenen SGK Primlerinin Günü Geldi

SGK İl Müdürlüğü, bir açıklama yayınlayarak geçen yıl teşvik kapsamında ertelenen bazı aylara ait SGK primlerinin ödeme zamanının geldiğini duyurdu.

Pazartesi, 09 Ekim 2017 17:03

Kitap Kafe Projesi Açılışı Yapıldı

Ensar Vakfı’nın Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen kitap kafe projesi açılışı yapıldı.

  Türkiye’nin ve Iğdır’ın en büyük sivil toplum hareketi olan Memur-Sen Konfederasyonu, Iğdır teşkilatına bağlı sendika temsilcileriyle bir dizi ziyaretler yaptı. 

 Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Iğdır İl Müftülüğü tarafından “Cami, Şehir ve Medeniyet” konulu konferans düzenlendi.

Iğdır Üniversitesi tarafından organize edilen, yurt içi ve yurt dışından birçok katılımcının iştirak edeceği “II. Uluslararası Iğdır Sempozyumu” 9-11 Ekim 2017 tarihleri arasında Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsünde gerçekleştirilecek.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...