Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Pazar, 08 Ekim 2017 13:48

Arasspor’a Yan Bakılmıyor: 4-0

BAL’da mücadele eden Iğdır Arasspor, 3. Hafta maçında kendi sahasında konuk ettiği ligin güçlü ekiplerinden Zağnosspor’u 4-0 yendi. 

Pazar, 08 Ekim 2017 13:47

Vali Konağı Yolu Trafiğe Açıldı

Akşamları araç trafiğine kapatılan Iğdır’ın yürüyüş yolu olan Vali konağı caddesi, mevsimsel koşullar nedeniyle trafiğe tekrar açıldı.

Dördüncü Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Enver Ünlü başkanlığında Iğdır Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirildi. Vali Enver Ünlü, açılış konuşmasından sonra 2017 yılı yatırım programlarında yer alan projelerin son durumu hakkında bilgi verdi.

                      Türkiye Anıtlar Derneği Genel Merkezinden Genel Başkan Selçuk Önal, Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Nesip Kesemen ve Muharrem Yılmaz, Anıtları yerinde görmek, denetimi ve eksiklerini tamamlamak için Iğdır’a geldiler.

Iğdır 'da Hz. Hüseyin'in şehit edilişinin 7. gün nedeniyle Iğdır’ın önde gelen hayırsever iş adamlarından H. Asker Çeçen, ihsan yemeği verdi. 

Iğdır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu satıcılarına operasyon yaptı.

Iğdır Emniyet Müdürlüğü, motosiklet hırsızlıklarına karşı “Kilidini Tak” kampanyası başlattı.

Cumartesi, 07 Ekim 2017 06:30

Vali Ünlü’den Geçmiş Olsun Ziyareti

Iğdır Valisi Enver Ünlü, bir süre önce rahatsızlanan Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Taner Güneş'i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Iğdır Ehlibeyt Mektebi Din Adamları Derneği Başkanı Hüseyin Yeşil, Aşura günü yapılan anma merasimine katılanlara ve katkıda bulunanlara teşekkür mesajı yayınladı.

Şili’de düzenlenen ‘Ümitler Dünya Judo şampiyonasında’ tüm rakiplerini mağlup ederek Ümitler Dünya Judo şampiyonu olan Mihraç Akkuş, Antrenörü ve Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu ile birlikte Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit’i makamında ziyaret etti. 

Iğdır Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, sigara kaçakçılarına göz açtırmıyor.

Perşembe, 05 Ekim 2017 15:22

İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Vali Enver Ünlü başkanlığındaki toplantı, Iğdır’da yapılan İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşti. 

              İl Milli Eğitim Müdürü M. Murat Aydoğdu, okul ziyaretlerine devam ediyor.

 Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Ankara Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin’i ziyaret ederek Ankara Teknopark hakkında bilgi aldı.

Iğdır BARO Başkanı Kurban Gül, yaptığı açıklamayla Uzman Doktor Serkan Yarımoğlu’nun bıçaklanmasına büyük tepki gösterdi. Başkan Gül, BARO yönetimi olarak doktoru yaralayan zanlıyı hiçbir şekilde savunmama kararı aldıklarını dile getirdi.

Iğdır Valiliği, geçtiğimiz günlerde hastası tarafından polikliniğinde bıçaklanan Üroloji Uzmanı Uz. Dr. Serkan Yarımoğlu ile ilgili açıklama yaptı.

Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Nevruz Erez, hastası tarafından saldırıya maruz kalarak yaralanan Üroloji Uzmanı Dr. Serkan Yarımoğlu'nu Erzurum Atatürk Üniversitesi Hastanesinde ziyaret etti.

Vali Enver Ünlü’nün başkanlığında Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ITSO) ev sahipliğini üstlendiği Kobigel ile Sanayiye Destek Toplantısı gerçekleştirildi.

Karakoyunlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Cabbar Turan atandı.

Peygamber efendimizin torunu Hz  Hüseyin(a.s.)'in Kerbela’da 72 yakınıyla birlikte susuz bırakılarak şehit edilmesinin 1378. yıldönümü olan Aşura günü, Iğdır ve  çevresinde yaşayan binlerce Caferi mezhebine mensup  vatandaşın katılımıyla Iğdır Zübeyde Hanım Bulvarında, ilçe ve köylerde  anıldı.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...