Güven Gazetesi

deneme 

Çrş07262017

15 Temmuz’daki kazançlarını şehit ailelerine bağışladılar.

 

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma İstanbul'da görüştüğü akademik meslektaşlarına Iğdır hakkında bilgi vererek Iğdır Üniversitesi'nin bölge üzerindeki önemini anlattı.

 

 Iğdır Valisi Enver Ünlü'ye Bölgesel amatör ligde (BAL) Iğdır’ı temsil eden Iğdır Aras Spor Kulübünün 76 sırt numaralı forması ve atkısı hediye edildi.

 

ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey önemli açıklamalarda bulundu.

 

Iğdır’da geniş katılımlı milli birlik ve kardeşlik yürüyüşü düzenlendi.

Cumartesi, 15 Temmuz 2017 07:28

Vali Yolunda Mehteranlı Anma Töreni

Iğdır’da 15 Temmuz yaklaşırken hain darbe kalkışmasını unutturmamak ve kahraman şehit gazileri anmak için etkinlikler hız kesmeden devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Iğdır Vali Yolu’nda Bursa Tarihi Mehter Takımı tarafından mehter gösterisi düzenlendi.

15 Temmuz gecesi destan yazan tüm şehit ve gazilerimizin bir kez daha rahmetle saygıyla anmak ve o gece yaşananları unutturmamak amacıyla Cumhurbaşkanlığın ve Iğdır Valiliğinin talimatlarıyla “15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü” düzenlenecek. 

Cumartesi, 15 Temmuz 2017 07:27

Rektör Alma’dan 15 Temmuz Mesajı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Cumartesi, 15 Temmuz 2017 07:26

Örtü Altı Ekim Alanları Gezildi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Yolcu, çiftçi ziyaretlerine devam ediyor. Yolcu, Iğdır’da örtü altı yetiştiriciliği yapan ve erkencilik sağlayan üreticilerin sorunlarını dinledi, üreticilere ve teknik elemanlarca üreticilere bilgiler verdi. 

Perşembe, 13 Temmuz 2017 15:26

14 Şehit 15 Temmuz Anmasında Unutulmadı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü 1. yıldönümü anma etkinlikleri, kapsamında Iğdır’ın Aralık İlçesi Hasanhan köyü yakınlarında 8 Eylül günü PKK'lı teröristler tarafından bombalı tuzakla şehit edilen 13 polis memuru ile Karakoyunlu İlçesi'nde şehit edilen 1 polis memuru dualarla anıldı.

Anadolu Ajansı fotoğraf muhabirleri tarafından 15 Temmuz 2016 Darbe Kalkışması sırasında yurdun dört bir yanında çekilen fotoğraflardan oluşan sergi Iğdır’da da vatandaşların ziyaretine açıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özkan Yolcu, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi çerçevesinde 2016 yılında Iğdır Merkez Kasımcan köyünde yumurta tavukçuluğu projesine müracaat eden Genç Çiftçinin işletmesini gezdi. 

Perşembe, 13 Temmuz 2017 15:24

15 Temmuz Şehitleri Konferansı Yapıldı

 “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Anma Etkinlikleri kapsamında; Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü’nde, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü tarafından düzenlenen hain kalkışma şehit düşen vatandaşlar için “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” konulu konferans düzenlendi.

Perşembe, 13 Temmuz 2017 15:23

Trafik Denetimleri Devam Ediyor

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından sürücülerin ve karayolunu kullanan bireylerin kurallara uyup uymadığı kontrol edilmekte, duran ve akan trafik düzenlenmekte ve yönetiliyor. 

Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) ile faaliyete geçirilen “Doğudan Yükselen Umutlar-5” projesi kapsamında düzenlenen kültürel ve sosyal amaçlı “İstanbul -  Çanakkale gezisi” düzenlendi.

Çarşamba, 12 Temmuz 2017 14:49

Arıcılara Büyük Müjde

          Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konan Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Kararı ve Arıcılık, İpekböcekçiliği, Kaz, Hindi Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliği (2017/20) çerçevesinde Iğdır’ın da içerisinde bulunduğu yatırım programına ilişkin Uygulama Rehberi Bakanlığın  http://www.tarim.gov.tr/HAYGEM/Menu/13/Ic-Kaynakli-Projeler internet adresinde yayınlandı.

Çarşamba, 12 Temmuz 2017 14:48

Albatros Cafe’den Görkemli Açılış

Valilik Yolu sakinleri, yeni elit mekanı “Cafe Albatros” ile tanıştı. 

Çarşamba, 12 Temmuz 2017 14:48

Vali Ünlü’den Jandarma Komutanına Ziyaret

Vali Enver Ünlü, İl Jandarma Komutanlığını Ziyaret Etti.

Iğdır Belediyesi 2017 yılının ilk asfalt döküm işlemini Cumhuriyet Mahallesi 539. Sokakta gerçekleştirdi.

Çarşamba, 12 Temmuz 2017 14:46

Boksör Kaya’dan Üniversiteye Ziyaret

Iğdırlı Milli Boksör Savaş Kaya Iğdır Üniversitesi Genel Sekreteri Öztürk’ü makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...