Güven Gazetesi

deneme 

Pzt01222018

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle özel çocuklar için eğlence programı düzenlendi. 

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve başkanlığındaki heyet, Iğdır merkeze bağlı Küllük Köyünde, Bülent Aydın Havaalanı yakınlarında Üniversiteye tahsisi yapılan 3000 dönümlük arazide incelemelerde bulundu. 

Iğdır Valisi Enver Ünlü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sefer Coşar ile birlikte Yeşil Iğdır Engelliler Spor Kulübü Derneğini ziyaret etti.

Salı, 05 Aralık 2017 16:44

Uzman Psikologdan Seminer

Uzman Psikolog Özkan Şenol tarafından Iğdır’da okul/kurum müdürlerine “Eğitim Liderliği ve Yöneticilerde Geliştirilebilir ve Değiştirilebilir İnsan Davranışları” semineri verildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Iğdır Valiliği tarafından düzenlenen kahvaltı etkinliğinde çiftçiler ve STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Pazartesi, 04 Aralık 2017 14:53

Tuzluca’da Kaza: 1 Ölü

Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

Pazartesi, 04 Aralık 2017 14:52

Torbacılara Operasyon

Iğdır Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri, uyuşturucu satıcısı torbacılara operasyon düzenledi.

Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü Konferans Salonu’nda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü tarafından "Sosyal Güvenlik Kurumu Prim ve İdari Para Cezaları" konulu eğitim düzenlendi.  Eğitime Iğdır Üniversitesi personelinin yanı sıra Iğdır’daki çeşitli kamu kurumlarından çok sayıda personel katıldı. 

Pazartesi, 04 Aralık 2017 14:51

Doğal Afet Zararları Bir Yıl Ertelendi

Iğdır’da 7 Eylül tarihinde meydana gelen fırtınadan dolayı zarar tespit çalışmaları anında başlatılarak çiftçilerin doğal afetten dolayı görmüş olduğu zararlar tespit edilerek kayıt altına alınarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili birimlerine bildirilmişti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sefer Coşar, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları günü nedeniyle mesaj yayınladı.

AK Parti Iğdır 6. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi, ülkemize diz çöktürmeye çalışanların karşısında daima dimdik duracağız. Sadece kendimiz için değil, Karabağlı muhacirler için, Nahcivan’daki kardeşlerimiz için, Irak ve Suriye’deki kardeşlerimiz için, tüm dünyadaki mazlum ve mağdurlar için bu mücadeleyi yürüteceğiz” dedi.

           Iğdır’ın yıllar sonra ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün girişimleri ile tekrardan pamuk üretimine yönelmeye başlayarak sonuç alması medyanın ilgisini çekmeye devam ediyor.

DSİ Iğdır’da yaptığı yatırımlarla Iğdır’ın mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşları içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Iğdır’da son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor. 

Iğdır Valisi Enver Ünlü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Iğdır’da egzoz gazı emisyon ölçümü denetimleri yapılıyor.  

Perşembe, 30 Kasım 2017 18:27

Milletvekili Aras Yeni Komisyona Seçildi

Milletvekili seçildiğinden bu yana İç İşleri Komisyonunda görev yapan AK Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, yeni bir komisyonda daha görev alacak.

Perşembe, 30 Kasım 2017 18:26

Kutlu Doğum Haftası Programı Yapıldı

İl Müftülüğü tarafından Kültür Merkezi Konferans Salonunda Kutlu Doğum Haftası Programı düzenlendi.

Perşembe, 30 Kasım 2017 18:26

Şüpheli Paket Paniği

Kazım Karabekir Dörtyol kavşağı üzerinde bulunan bir işyeri önüne bırakılan çanta, bomba olma ihtimaline karşı polisi alarma geçirdi.

Perşembe, 30 Kasım 2017 18:25

Eğitim Tarihi Müzesi Açıldı

Iğdır  Anadolu Lisesi’nde oluşturulan Eğitim Tarihi Müzesi, Milli Eğitim Müdürü M. Murat Aydoğdu  tarafından açıldı.

   Aydoğdu, açılışta yaptığı konuşmada, müzenin Iğdır’a hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Perşembe, 30 Kasım 2017 18:25

Bazı Bölgelerde Elektrikler Kesilecek

Aras EDAŞ İl Müdürlüğü, bir açıklama yayınlayarak pazartesi günü bazı bölgelerde elektrik kesintisi yaşanacağını açıkladı.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...