Güven Gazetesi

deneme 

Cts05272017

                Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu arasında, "TÜBİTAK Tarafından Desteklenen Bilim Fuarlarına Dair İşbirliği Protokolü" kapsamında  Milli Eğitim vakfı Anadolu Lisesinde 4006 TÜBİTAK bilim fuarı açıldı.

Iğdır, 18-21 Mayıs tarihleri arasında “Tekstil ve Hazır Giyim Sektöründe Yatırım Fırsatları ve Tanıtım Günleri” etkinliğine ev sahipliği yapacak. 

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Iğdır’a geliyor.

İl Sağlık Müdürlüğünde Hemşireler günü nedeniyle kutlama yapıldı. Kutlamaya İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol’un yanı sıra Emniyet Müdürü Orhan Çevik de katıldı. 

Iğdır Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Anneler günü nedeniyle mesaj yayınladı. 

Iğdır Üniversitesi, Iğdır Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Tarihten Gelen Feryat” adlı konferans Öğretim Görevlisi Arslantürk Akyıldız tarafından Karaağaç Kampüsü, konferans salonunda verildi.

Cuma, 12 May 2017 19:58

Dış Ticaret Semineri Yapıldı

Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından hizmet binası konferans salonunda dış ticaret semineri verildi.

Geçtiğimiz günlerde Iğdır Defterdarlığına atanan Abdulkadir Büyükfırat, gazetemizi ziyaret etti. 

Perşembe, 11 May 2017 19:40

Emniyetten Uyuşturucuya Bir Darbe Daha

Iğdır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucuyla mücadelede hız kesmiyor. Son yapılan operasyonlarla Iğdır’daki uyuşturucu şebekelerine balyoz gibi darbe indirildi. 

Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Iğdır KOSGEB İl Müdürlüğü tarafından ortak protokol ile iktisat bölümü öğrencileri için düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimi sonunda başarılı olan öğrencilere “Katılım Belgesi” verildi. 

Iğdır Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Engelliler Haftası nedeniyle mesaj yayınladı. 

               Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu arasında, "TÜBİTAK Tarafından Desteklenen Bilim Fuarlarına Dair İşbirliği Protokolü" kapsamında  Cumhuriyet Ortaokulunda 4006 TÜBİTAK bilim fuarı açıldı.

Iğdır Ehl-i beyt Alimleri Derneğinin düzenleyeceği Hz. İmam Mehdi(as)’nin 1183. doğum yıldönümü kutlama programı, 12 Mayıs cuma günü Alyans düğün salonunda saat 13.30’da gerçekleştirilecek.

Iğdır’da Jandarma ve Emniyet tarafından düzenlenen müşterek operasyonda, 146 gram esrar 60 adet uyuşturucu hap ve esrar satışında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Yolcu ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muhammed Bektaş, Taşburun köyünde yeni yapılmakta olan inşaat halindeki ahırları dolaştı. 

Iğdır Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma,  Azerbaycan’da eğitim alanında yaptığı incelemeler çerçevesinde Gence şehrinde bulunan Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesini ziyaret etti. 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sefer Coşar, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle mesaj yayınladı. 

Iğdır'da düzenlenen PKK terör örgütü operasyonunda, HDP Iğdır İl Başkanı Hasan S.'nın da aralarında bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı.

Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen üniversiteyi tanıtma ve aday öğrenciler ile yakından iletişim kurabilmek için lise öğrencilerine yönelik tanıtım günleri başladı.

Bölgesel Amatör Lig(BAL)’de mücadele eden ve şampiyonluğu son hafta kaybeden Iğdır Arasspor, ligin başında Gana’lı futbolcu Joseph Amoah ile anlaşmış ve bir sezon kadrosunda tutmuştu.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...