Güven Gazetesi

deneme 

Pzt01222018

Perşembe, 30 Kasım 2017 18:23

İl Milli Eğitim Müdürü Okulları Geziyor

              Iğdır İl  Milli  Eğitim  Müdürü  Mesut Murat Aydoğdu, her gün en az 2 okulu gezerek öğretmen ve idarecilerle bir araya gelip sorunları dinleyip çözüm buluyor.

Perşembe, 23 Kasım 2017 14:36

Iğdır’da Pamuk Hasadı Devam Ediyor

             Iğdır’ın sembolü haline gelmiş olan pamuğun tekrardan ekimi yapıldı ve hasat dönemi başladı. Geçmiş yıllarda çok yoğun bir şekilde ekimi yapılan, Iğdır Ovasının “Doğunun Çukurova’sı” diye anılmasını sağlayan ve ambleminde yer alan pamuk tekrardan Iğdır’a merhaba dedi.

Iğdır Valisi Enver Ünlü, Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. 

Türkiye ile İran İslam Cumhuriyeti arasındaki 83. Alt Güvenlik Komite Toplantısı İran'ın Maku kentinde gerçekleşti.

Iğdır Emniyet Müdürü Melih Ekici, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından alımı yapılan Iğdır ASKF Merkez Binasının açılışı tören ile yapıldı. 

Memur-Sen İl Başkanı Malik Akşit, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle mesaj yayınladı.

           Iğdır Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Malgaz, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Yolcu’yu makamında ziyaret etti.

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) 55. Yönetim Kurulu Toplantısı düzenlendi.

Iğdır Üniversitesi Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde yetiştirilen pamuklar hasat edildi.

                              İl Milli Eğitim Müdürü M. Murat Aydoğdu okul ziyaretlerine devam ediyor.

Çarşamba, 22 Kasım 2017 14:56

Iğdır'da 5 Bin 482 Kuş Halkalandı

Türkiye'nin en önemli kuş halkalama istasyonlarından Iğdır Aras Kuş Araştırma ve Eğitim Merkezinde bu sezon 5 bin 482 kuşun halkalandığı bildirildi.

Salı, 21 Kasım 2017 16:48

Saz Delicesi ve Kızıl Tilki Tedavide

Iğdır merkezde yaralı halde bulunan Saz delicesi ve şantiyeye sığınan felçli Kızıl Tilki tedavileri için Kafkas Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Av ve Yaban Hayatı Kurtarma Rehabilitasyon merkezine sevk edildi.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil ve Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürü  Sefer Coşar tarafından Ziya Gökalp Orta Okulundaki öğrenim gören çocuklar ziyaret edildi.

Pazartesi, 20 Kasım 2017 14:10

Başkan Yikit: “Asfaltsız Yol Kalmayacak”

Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, Iğdır’da asfaltsız çamur yol kalmayacağını söyledi. ,

           Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çifti Projelerinin Desteklenmesi Tebliği kapsamında başvuruda bulunup hak kazanan çiftçilerin her birine 35 dişi ve 2 erkek olmak üzere 37 adet koyun verilmesi kararlaştırıldı.

Peygamber Efendimiz’in torunu Hz. Hüseyin’in Kerbela’da şehit edilişinin yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Iğdır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından anma programı düzenlendi.

Pazartesi, 20 Kasım 2017 14:02

Karakoyunlu İlçesine Z Kütüphane Açıldı

                 Iğdır’a bağlı Karakoyunlu ilçesi Gazi YİBO‘ya Z kütüphane açılarak hizmete sokuldu.

Pazartesi, 20 Kasım 2017 14:01

Kreş Sorumluları İle Toplantı Yapıldı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sefer Coşar başkanlığında Kreşlerin Sorumlu Müdürleri ve kreşlerle ilgilenen Sosyal Çalışmacı Özlem Sarıkaya’nın katılımıyla Kreşlerin işleyişlerine ilişkin genel değerlendirme, yaşanan sorunların çözümü ve yeni yürürlüğe giren Okul Servis Araçları Yönetmeliği hakkında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.  

Iğdır Üniversitesi Genç Mütefekkir Topluluğu’nun girişimleri ile organize edilen “Ortadoğu Masalı” konulu konferansa konuşmacı olarak TRT Savaş Muhabiri ve gazeteci-yazar Mehmet Akif Ersoy katıldı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ve “Ortadoğu Belgeseli”nin gösterimi ile başlayan konferansa Rektör yardımcısı Prof. Dr. Şükrü İsmail İpek, İlahiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Şadi Eren, Genel Sekreter Mehmet Kurt’un yanı sıra öğretim üyeleri ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...