Güven Gazetesi

deneme 

Cts05272017

 Atatürk Mahallesi Muhtarı Servet Gürel, Iğdır Atatürk Mahallesi Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu ve üyeleri ile birlikte Iğdır Aras EDAŞ Iğdır İl Koordinatörü Kubilay Atan'ı ziyaret ettiler. 

Salı, 09 May 2017 18:10

Çevre Birliğinden Büyük Hizmet

Iğdır’daki çevre sorunlarını çözmek, vatandaşlara yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre sunmak amacıyla sekiz belediyenin katılımı ile 2006 yılında kurulan, faaliyetlerine 2006 yılının başlarında başlayan Iğdır İli Çevre Hizmetleri Birliği çalışmalarına “halka hizmet” ilkesini göz önüne alarak devam ediyor.

Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampusunda düzenlenen “ Çanakkale Ruhu” konulu konferansa konuşmacı olarak Yrd. Doç. Dr. Mehmet Göktaş katıldı.

Iğdır Defterdarı Abdülkadir Büyükfırat, 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Pazartesi, 08 May 2017 18:22

Iğdır Emniyeti FETÖ’ye Aman Vermiyor

Iğdır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hain Fetullahçı Silahlı Terör Örgütüne aman vermiyor. 

Iğdır Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Gence Devlet Üniversitesi’nde "Gence BDT Kültür Başkenti 2017" projesi çerçevesinde Haydar Aliyev'in doğumunun 94. yıldönümü dolayısıyla "Modern Doğa Bilimlerinin Aktüel Sorunları" konusunda düzenlenen uluslararası bilimsel Sempozyumu’na katıldı.

Iğdır Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Trafik haftası nedeniyle mesaj yayınladı. 

Iğdır Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü yaptığı açıklamada, şehre temiz su verdiklerini, vatandaşların apartman depolarını mutlaka kontrol etmelerini istedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Iğdır'da 4 Haziran'da yapılacak İl Genel Meclisi seçimine ilişkin, "Burada ilçelerimize, beldelerimize, köylerimize, Iğdır'a oy vereceksiniz. 'Üçlü olsun, güçlü olsun' diyoruz yani yerel yönetimler, hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız beraber olsun. Aynı anlayışla üçlü olsun, güçlü olsun" dedi.

Cumartesi, 06 May 2017 19:54

Köy Yolları Ağaçlanıyor

Iğdır’da göreve başladığı günden bu yana yaptığı çalışmalarla vatandaşların takdirini kazanan Orman İşletme Müdürü Taner Tazegün, köy yollarını ağaçlandırmaya devam ediyor. 

73. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası ile Iğdır’a ataması yapılan hekimler göreve başladı. Genel Sekreterliğe bağlı Iğdır Devlet Hastanesine hepsi farklı branşlarda olmak üzere 6 uzman hekim atandı.

Türkiye-Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel başkan yardımcısı Iğdır  Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal, ”Azerbaycan'ın işgal altındaki şehri Şuşa'nın işgal edilişinin 25. yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Cumartesi, 06 May 2017 19:52

Astım Hastalığının Tedavisi

“Hayat bir nefesle başlar” sloganıyla yola çıkılan Dünya Astım Günü münasebetiyle Iğdır Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Selver Seda Mersin astım hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı. 

Iğdır’ın Tuzluca İlçesinde bulunan Tuz Mağaraları bünyesinde bir Tuz Terapi Merkezi kurmayı hedefleyen Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Nahcivan'da bulunan Tuz Dağ Mağarası ve Oteli ile buradan 2 km uzakta olan Tuz Terapi Merkezi’ni gezerek incelemelerde bulundu.

Iğdır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor. 

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Nahcivan Özerk Cumhuriyeti’nde kurulan, güneş enerjisi tesislerini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Cumartesi, 06 May 2017 19:49

Dev Projeye Son Şekli Verildi

Iğdır Belediyesinin şimdiye kadar uygulamaya koyduğu ve en büyük projesi olan Kanalizasyon, su ve Atık Su Arıtma Tesisi Projesi’nin de hayata geçirilmesin de son aşamaya gelindi.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma,  Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de ki temasları çerçevesinde 29-30 Nisan tarihleri arasında açılan “Türk Üniversitelerini Tanıtım Fuarı’na” katıldı. 

Dünyanın en hızlı uçan ve sadece üremek için yere inen Ebabil Kuşu (Apus apus) Aras Halkalama ve Eğitim İstasyonunda İlk defa halkalandı ve kayıtlara 2006 yılından bu yana halkalanan 184 üncü kuş olarak kayıt altına alındı.

Perşembe, 04 May 2017 17:38

Karakoyunlu Tarım Binası Yenileniyor

Karakoyunlu İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün kendi hizmet binası uzunca bir süredir bakımsızlıktan dolayı boşaltılmış ve İlçe Müdürlüğü, Kaymakamlığa ait binada zor şartlarda hizmet vermek durumunda kalmıştı. Yakın bir zaman önce İlçe Müdürlüğüne ait binanın tadilat çalışmaları başladı.

Resim Galerisi

Güncelleniyor...