Güven Gazetesi

deneme 

Sal09192017

Salı, 22 Ağustos 2017 18:34

Dağcılardan Vali Ünlü’ye Ziyaret

Iğdır Valisi Enver Ünlü’yü Dağcılık Federasyonu Temsilcisi Özer Gonca ve beraberinde Iğdır Dağcılık Arama Kurtarma Derneği Başkanı Murat Kılıç makamında Ziyaret Ettiler.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar da kurbanlık hayvan arayışına başladı. Yeri olan vatandaşlar bayramdan önce kurbanlık hayvanlarını alırken, koyacak yeri olmayan vatandaşlar da son güne kadar yada bayram gününe kadar beklemeyi tercih ediyor.

AK Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, Iğdır’da köy ilçe ziyaretlerine devam ediyor.

İçişleri ve Milli savunma bakanlıklarında Resmi gazetede yayınlanan atama listelerine göre binlerce üst düzey daire başkanı, emniyet müdür, kaymakam, müşavir, vali yardımcısının görevlere atamaları gerçekleşti.

Pazartesi, 21 Ağustos 2017 18:47

Uyuşturucu Kaçakçıları Nefes Alamıyor

Iğdır Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, uyuşturucu tacirlerine nefes aldırmıyor.

Iğdır Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğü tarafından tadilat ve onarım çalışmaları devam parkları gezen Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, parkta oynayan çocuklarla birlikte çöp topladı ve çöp toplayan çocuklara dondurma ikram etti.

Pazartesi, 21 Ağustos 2017 18:45

Bazı Bölgelerde Elektrikler Kesilecek

Aras EDAŞ İl Müdürlüğü, bir açıklama yayınlayarak bazı bölgelerde elektrik kesintisi yaşanacağını açıkladı.

Iğdır Kafkas Çeçen Derneği Başkanı Muharrem Çeçen, Ebulfez Elçibey’in vefatının yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı. 

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri federasyonu Genel Başkan yardımcısı ve   Iğdır  Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal, yönetim kurulu üyesi Ali Şıktaş ile birlikte Türkiye Azerbaycan kardeşliğine destek veren Iğdır İl Genel Meclis Başkanı Kurban Oluz’a teşekkür belgesi verdi.

Pazar, 20 Ağustos 2017 21:24

Iğdırlı Şehit Toprağa Verildi

Bursa'da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Jandarma Er Muhammet Cevat Yeşilkaya, memleketi Iğdır'da toprağa verildi.

2001 yılından beri Iğdır Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlığı, 2010 yılından bu yana da Iğdır Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanlığı ve TESK Denetim kurulu görevlerini başarılı bir şekilde yürüten Selahattin Artantaş, 2018 yılında yapılacak olan oda seçimlerinde aday olmayacağını söyledi.

Pazar, 20 Ağustos 2017 21:22

Emniyette Görev Değişimi

Yaklaşık 10 aydır Iğdır Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Orhan Çevik, Trabzon Emniyet Müdürlüğüne atandı.

Iğdır’a Vali olarak atandıktan sonra yoğun bir çalışma ortamı yaşayan Vali Enver Ünlü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne ilk ziyaretini yaptı.

Pazar, 20 Ağustos 2017 21:21

Iğdır’da Terör Operasyonu

Iğdır'da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, bir süre Barış ve Demokrasi Partisinin (BDP) il başkanlığını yapan Şebap Ç. tutuklandı.

Iğdır Valiliği ile Iğdır Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği, Iğdır İli Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Ön Değerlendirme ve Tanıtım Toplantısı, Iğdır Valisi Enver Ünlü, Üniversite adına Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın yurt içi görevi sebebiyle Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sulhattin Yaşar ile Kamu Kurum, STK ve Meslek Odası temsilcilerinin katılımı ile Iğdır Polis Evi toplantı salonunda gerçekleşti. 

                      Iğdır İl sağlık Müdürlüğü ve Iğdır Devlet hastanesi Iğdır Valiliği koordinesinde ortaklaşa toplu sünnet programı  düzenledi. İlk günde 60 Çocuk sünnet oldu.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma başkanlığında bir heyet Organize Sanayi Bölgesi’ne çalışma ziyaretinde bulundu. 

               Eğitimci, Gazeteci araştırmacı yazar Serdar Ünsal  tarafından yazılan  1920 yılında bir Türk yurdu olan bugün Ermenistan topraklarında kalan İrevan (Erivan)şehrinde yaşayan Türklerin Ermeni mezalimine uğrayarak doğdukları topraklardan kaçış hikayesinin anlatıldığı “Yüreğim İrevan’da Kaldı” romanını  Iğdır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Selahattin Artantaş’a hediye etti.

Cumartesi, 19 Ağustos 2017 07:01

Yaylacılar Umduğunu Bulamadı

Doğu Anadolu'nun en sıcak şehirlerinden Iğdır'daki yaylacılar, bu yıl otlakların kuruması sebebiyle umduğunu bulamadı.

Perşembe, 17 Ağustos 2017 20:15

Milletvekili Aras Deprem Şehitlerini Unutmadı

AK Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, 17 Ağustos 1999 depreminde askerlik görevlerini yaparken Gölcük’te şehit olan Soner Gökçe ve Baycan Bahsi’nin ailelerini ziyaret etti. 

Resim Galerisi

Güncelleniyor...