Güven Gazetesi

deneme 

Pzt01222018

Salı, 16 May 2017 15:30

Belediye Başkanı Murat Yikit’in Engelliler Haftası Mesajı

Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, Engelliler Haftası nedeniyle mesaj yayınladı. 

 

Başkan Yikit mesajında, “Engelli haklarını, hukukuyla, eğitimiyle ve istihdamıyla bir bütün olarak ele almak gerekir. Engelli vatandaşlarımıza tanınan haklar bir bağış, bir iyilik değil, onların insan olmalarından kaynaklanan doğal haklarıdır. Onları insanca yaşatacak ortamları hazırlamak, üretici olarak topluma kazandırmak, toplumların en önemli sorumluluklarındandır. Engelli insanlarımızın yılda bir kez hatırlanması yerine yıl boyunca sosyal hayatın içinde olmalarına olanak sağlamak, herkesle birlikte tüm haklardan ve imkanlardan faydalanabilmelerine zemin oluşturmanın herkesin asli Vazifesi olduğuna inanıyoruz. Bu zorlu mücadelede onların yanında yer almak, teşvik etmek, herhangi bir dışlanmışlığa maruz bırakmamak, hepimizin en öncelikli sorumluluğudur.

Son yıllarda engelli kardeşlerimizin günlük yaşantılarının kolaylaştırılması için hayata geçirilen yasal düzenlemeler ve devam eden sosyal politikalar, bu konuda ülkemizde yaşanan zihniyet değişimini ortaya koymaktadır. Engelli kardeşlerimizle ilgili karşılaşılan güçlük ve eksikliklerin giderilmesi kesinlikle bir lütuf değil, hakların sahiplerine teslim edilmesidir.

Bu kardeşlerimizin hayatlarını daha da kolaylaştırmak, toplumla daha da bütünleşmelerini sağlamak, geleceğe umutla bakan bireyler olarak, toplumsal sorumluluk almalarını mümkün kılmak, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesini de beraberinde getirecektir.

Bu anlamlı günde tüm engelli vatandaşlarımızın engeliler haftasını en içten dileklerimizle kutlar, ömür boyu mutlu bir yaşam dileriz” dedi.

 

Okunma 157 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...