Güven Gazetesi

deneme 

Pzt01222018

Salı, 16 May 2017 15:31

Aras EDAŞ'tan Değerlendirme Toplantısı

Aras EDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kiler, Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş, Aras EDAŞ Yönetim Kurulu Üyeleri Bahadır Erdoğan, Aras EDAŞ İl Koordinatörü Kubilay Atan, Yatırım ve Tesis Koordinatörü Muharrem Kalkan, Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman’ı Makamında ziyaret ettiler.

 

Daha sonra ARAS Elektrik Iğdır İl Koordinatörlüğü yatırım değerlendirme toplantısı Vali Ahmet Turgay Alpman, Başkanlığı’nda Valilik toplantı salonunda 2016 Yılı yapılan yatırım değerlendirilmesi ve 2017 yılı yatırım belirleme çalışmaları genel değerlendirme toplantısı yapıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Aras EDAŞ Genel Müdürü Akbaş, "Asıl hedefimiz yatırım programlarımızı şekillendirirken, sizleri dinlemek, sizlerin talepleri doğrultusunda yatırımları şekillendirmektir” dedi.

Akbaş, yapmış olduğumuz ve yapacak olacağımız her yatırımı, bölgelerindeki ilgililerle değerlendirip ona göre strateji geliştirmek istediklerini dile getirdi.

Bu nedenle Iğdır'da olduklarını ifade eden Akbaş, “Artan bir yatırım grafiğimiz var. Ciddi bir yatırım potansiyelini oluşturduk" diye konuştu.

Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, “Bugün ilkini gerçekleştireceğimiz 2016 yılı yapılan çalışmaları gözden geçirdik ve 2017 yatırım programını kapsama alanını görüşüp gerek belediye hizmetleri açısından, gerek valilik hizmetleri açısından önemli bir çalışma, bölgenin elektrik sorununu ortadan kaldırmak için fikir alış verişinde bulunduk. Umut ediyoruzki yapılan çalışmalar kapsamında sorunlar çözülür” dedi.

Bölgede yapılan çalışma ve yapılacak olan faaliyetler slayt şeklinde sunum yapıldı.

Görüş ve öneriler bölümünde konuşan Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, ”Belediyenin Eski borçları yapılandırılmalı. Biz asfalt yapıyoruz. Ardından sizin çalışma başlıyor. Bu sıkıntı yaratıyor. Bu konuda koordineli çalışalım. Elektrikte bölgeye has indirim olabilir mi? Olursa kaçak elektrik kullanımı diye bir olay kalmaz” dedi.

Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş da, ”İndirim söz konusu olamaz. Yalnız bir AR-GE çalışması başlattık. Fakir insanlara indirimli elektrik vermek için çalışmalar sürüyor. Tabii ki enerji piyasası kurulu izin verirse“ diye cevapladı.

Toplantıya, Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Vali yardımcısı Bilgehan karanfil, Vali Yardımcısı Harun Yücel, Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, Karakoyunlu belediye Başkanı Kurban Kaya, Aralık Belediye Başkanı Bayram Teksay, Melekli belediye Başkanı Ali Varol, Halfeli Belediye Başkanı Reşat Başkara, Ak Parti İl Başkanı Ahmet tutulmaz, Iğdır Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Mehmet Koçak, Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş, Aras EDAŞ Yönetim Kurulu Üyeleri Bahadır Erdoğan, Aras EDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kiler, Aras EDAŞ İl Koordinatörü Kubilay Atan, Yatırım ve Tesis Koordinatörü Muharrem Kalkan katıldı.

 

Okunma 228 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...