Güven Gazetesi

deneme 

Pzt01222018

Çarşamba, 17 May 2017 20:50

SGK İl Müdürü Emin Öztürk’ten Uyarı

SGK İl Müdürü Emin Öztürk, geçen yıl sigorta prim borcunu yapılandıranları uyardı. İl Müdürü Öztürk, yapılandırmada ikinci taksit ödemelerinin son gününün 30 Haziran olduğunu açıkladı. 

 

İl Müdürü Öztürk, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “SGK prim borcu yapılandırılmasında ikinci taksit için 30 Haziran 2017 son gün! Borç yapılandırması yapan vatandaşların borçlarının ilk taksitini ya da peşin ödemeyi 31.05.2017 tarihine kadar yapması gerekmektedir. Ödeme yapmayanlar yapılandırma hakkını kaybedecek. SGK borcunda milyonlarca vatandaşı ilgilendiren yapılandırma uygulamasında ilk taksit ödeme süresi 31 Mayıs'ta son buluyor. Bilindiği üzere, 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun uyarınca Sosyal Güvenlik Kurumuna olan borçlarını yapılandıran vatandaşlarımız için yapılandırma taksit ve diğer ödemelerle ilgili son ödeme tarihi 31.05.2017 olarak belirlenmiş ve bu Kanun kapsamında peşin veya taksitle ödeme yolunu tercih edenlerin İlk iki taksiti süresinde ve/veya tam olarak ödemeyen işverenler, Kanun hükmünden yararlanma hakkını kaybedecektir. Bir takvim yılında ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya noksan ödenmesi halinde ise ödenmeyen, noksan ödenen veya yasal süresi dışında ödenen her bir taksit için bir taksit ihlali gerçekleşmiş olacağından, taksitle ödeme yolunu tercih eden işverenlerin aylık taksit tutarlarını mutlaka süresi içinde ve noksansız olarak ödemeleri gerekmektedir” dedi.

      İl Müdürü Öztürk, “Gerek ilk taksiti ödememiş gerekse peşin ödemesini yapmamış olanlar için mayıs ayı son fırsattır. Vatandaşlarımızın herhangi bir hak kaybına ve mağduriyete uğramamaları için Kanunun getirdiği imkanlardan yararlanmaya devam etsinler.

 Yapılandırma sürecinde taksitler iki ayda bir ödeniyor. İlk iki taksiti ödemeyenler yapılandırma hakkını kaybedecek ve yararlandığı desteklerden de faydalanamayacaklar” şeklinde konuştu.

 

 

Okunma 341 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...