Güven Gazetesi

deneme 

Pzt12112017

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 16:15

Vali Ünlü İl Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Etti

             Iğdır Valisi Enver Ünlü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, yürütülen çalışmalarla ilgili brifing aldı.

 

        Bir süre önce  Iğdır Valilik görevine atanan Enver Ünlü’yü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde İl Milli  Eğitim Müdürü Mesut Murat Aydoğdu,  Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Ahmet Gelal ve Şube Müdürleri Cabbar Turan, Süleyman Güneş, Adnan Ok ve Hüseyin Kıran karşıladı.

               Müdürlük binasına geçen Vali Ünlü, burada İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Murat Aydoğdu ile bir süre görüştükten sonra toplantı salonuna geçerek, yetkililerden yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

                    Toplantı salonunda müdürlük yöneticileriyle bir araya gelen Iğdır Valisi Enver Ünlü’ye  İl  Milli Eğitim Müdürü Mesut Murat Aydoğdu tarafından brifing verildi.

                Aydoğdu, brifingde ”İlimizde 277 Okul, 2.186 Derslik, 50.107 Öğrenci, 2.598 Öğretmen bulunmaktadır. Öğretmen başına ortalama 18 öğrenci, Derslik başına ortalama 22 öğrenci düşmektedir. İl Geneli Kız Öğrenci Sayısı 25.132,İl Geneli Erkek Öğrenci Sayısı 24.900’dur. 19131 öğrenciye her gün süt ve kuru üzüm dağıtımı yapıldı.5.665 öğrenci 468 araçla taşımalı eğitim kapsamında taşınmıştır. TEOG da ve LYS ‘de başarımızı her geçen yıl artırıyoruz. Başarı grafiğini yükseklere çıkarmak için çalışıyoruz. Destekleme kurslarımıza ilgi büyüktür” dedi.

                                 Iğdır Valisi Enver Ünlü, Iğdır’da eğitim kalitesinin artırılması için gerekli çalışmaların hızlandırılmasını vurgulayarak, gerek üniversite sınavlarında (YGS ve LYS), gerekse orta öğretime geçiş sınavlarında (8. Sınıf öğrencilerinin girdiği ortak sınav) İlimizin Türkiye ortalamasının üzerine çıkarılması için, okul idaresi, öğretmen ve ailelerin işbirliği içinde çaba harcaması gerekliliğini ifade etti.

 

               Eğitimin bir gönül işi olduğunu vurgulayan  Iğdır Valisi Enver Ünlü, il, ilçe ve köylerdeki tüm okullarımızda eğitim kalitesinin artırılması için bütün eğitim paydaşlarının koordineli bir şekilde çalışarak, başarının sağlanması gerektiğini söyledi.

 

               Iğdır Valisi  Iğdır Valisi Enver Ünlü, ziyaretin sonunda Milli Eğitim yöneticileriyle fotoğraf çektirerek, çalışmalarında başarılar diledi. Odaları gezerek çalışanlarla sohbet etti.

 

 

Okunma 180 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...