Güven Gazetesi

deneme 

Pzt12112017

Perşembe, 10 Ağustos 2017 17:32

Park Bahçe Ekipmanları Bir Araya Getiriliyor

Parkların yenilenip daha modern bir hale getirilmesi için çalışmalarını sürdüren Iğdır belediyesi parklara bırakılacak ekipmanları getiren tırlar boşaldıktan sonra birleştirilmeye başlandı.

 

Iğdır’a döşenecek yaklaşık 10 tır tutan  park-bahçe ekipmanları, belediye garajına boşalmaya başlanarak birleştirme işlemine geçildi.

“Mahallelerimizde ihtiyaç duyulan noktalarda bir taraftan yeni parklar oluştururken bir taraftan da mevcut parklarımızı bakımdan geçirmeye ve yenilemeye devam ediyoruz” diyen Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, “Günümüzde tartışmasız kabul edilen en önemli olgulardan biri de kişi başına düşen yeşil alanların imkânlar ölçüsünde artırılmasıdır. Beton yapılarla griye bürünen güzel ilimiz Iğdır’ın estetik bir görünüm kazanması için belediyemizin yeşil alan çalışmaları hız kazandı. Ayrıca mahallelerdeki yirmiye yakın deforme olan parklarda bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Şehrimizde birçok park mevcut. Zaman içerisinde bu parkların yıpranmış ve fonksiyonunu yitirdiğini tespit ettik ve yenileme çalışmalarına başladık. Bu bağlamda eski parayla 1 trilyona yakın park bahçe malzemesi alarak Iğdır’ımızı daha yaşanabilir daha modern bir il’e getirme çalışmalarımız adım adım ilerlemektedir. Çalışmalarımız tamamlandığında parklarımızı yeniden şehrimize kazandırmış olacağız ve vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirebileceği alanlar haline getireceğiz. Parklarla bırakılacak gölgelikli banklar, kamelyeler, çöp kovaları, çatılı piknik masaları, çeşitli ahşap dış mekân oturma gurupları, ahşap sekizgen piknik masaları, çocuk oyun gurupları, tahterevalliler, salıncaklar, zıpzıplar, fitness gurupları için ihale çalışmalarımız devam etmektedir. Yeşil alanlarla kente nefes aldırmak için bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek. Kentimize yeşil ve estetik bir görünüm kazandırmak birincil hedefimiz olacak” dedi.

“Belediye olarak bütün amaç ve gayretimiz modern bir kent inşa etmek, halkımızın kentsel yaşama dair olan sıkıntılarını ortadan kaldırmaktır. Bu çerçevede hizmet anlayışımız ve siyasetimiz barış ve kardeşliğin pekiştiği, bir arada yaşama kültürünün model olacak bir örnekle hayata geçtiği, yarınları aydınlık bir kent ve toplum oluşumuna hizmet etmektir” diyen Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, ”Profesyonel ekipler nezaretinde ana arterler başta olmak üzere tüm park ve yeşil alanlarda, yol kenarlarında bulunan ve bakımı belediyeye ait olan tüm ağaçların bakımını yapıyoruz. Parklarımızda çevre düzenlememizi de farklı ve cazibeli hale getiriyoruz. Ahşap dekoratif desenler kullanıyoruz. Çocuklarımızın parklarda yaşayacağı olumsuzlukları ortadan kaldırmak için, TSE standartlarına uygun olarak son teknolojiyle üretilmiş yeni oyun grupları ve Spor kondisyon aletleriyle donatacağız. Ayrıca tüm parklarımızın tamamında toplam 1000 metrekare kauçuk zemin döşemesi yapacağız” dedi.

 

Okunma 151 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...