Güven Gazetesi

deneme 

Pzt12112017

Cuma, 11 Ağustos 2017 15:50

Iğdır Belediyesinin Asfalt Yama Çalışmaları Devam Ediyor

Iğdır  Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce, asfalt, kilitli parke taşı döşeme, kaldırım, yol açma çalışmalarının yanı sıra yollarda bulunan çukurlara asfalt kullanılarak yama ve tamir işleri yapılıyor.

Belediye teknik personelinin belirlediği sorun olan bölgelerde asfalt yama ve yol bakımlarının devam ettiğini, asfalt yama çalışmalarının yoğunlaştığını ifade eden Iğdır Belediye Başkanı Av. Murat Yikit, ”Mahallelerimizde çeşitli nedenlerle deforme olan yollarda çalışmalarımızı hızlandırdık. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz kentin birçok noktasında bir yandan kaldırım, asfalt, yol açma, parke, taş, yol yapım işlerini devam ettirirken diğer yandan asfalt yama çalışmalarına devam ediyor. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz güzel havaların etkisiyle belirlenen program dâhilinde merkezde ki yolları tarayarak bozuk yollarda asfalt yama çalışmalarına devam ediyor” dedi.

Başkan Murat Yikit, yol iyileştirme çalışmalarının devam edeceğini belirterek, ”Asfalt yama ekiplerimizin çalışmaları mahalle sakinleri başta olmak üzere muhtarlar tarafından da memnuniyetle karşılanıyor. Iğdır Belediyesi olarak bazı mahallelerimizde asfalt yolların üzerinde meydana gelen çukurlar trafik konforunu rahatsız ediyor, araç sürücülerine zor anlar yaşatıyordu. Bununla ilgili olarak ekiplerimizi yama çalışmalarına yönlendirdik. Bu kapsamda şehir merkezinde ve mahalle yollarında sürücülerimizin taşıt trafiğinde rahat hareket etmelerini sağlayacağız. Başlattığımız asfalt atağının yanı sıra yollarda asfalt yama ve kaldırım onarım çalışmalarını yürütüyoruz. Tek hedefimiz vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaktır. Bu yöndeki çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın çalışmalarımıza gösterdikleri hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

 

Okunma 116 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...