Güven Gazetesi

deneme 

Pzt12112017

Pazartesi, 02 Ekim 2017 17:28

Iğdır BARO'sundan Doktorun Bıçaklanmasına Büyük Tepki

Iğdır BARO Başkanı Kurban Gül, yaptığı açıklamayla Uzman Doktor Serkan Yarımoğlu’nun bıçaklanmasına büyük tepki gösterdi. Başkan Gül, BARO yönetimi olarak doktoru yaralayan zanlıyı hiçbir şekilde savunmama kararı aldıklarını dile getirdi.

 

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Başkan Kurban Gül, “Hastanemizde hastalara şifa dağıtmak ve hastaların yaralarını sarmak, onları iyileştirmek, böylece insanlarımızın sağlıklı, huzurlu mutlu bir yaşam sürmelerini sağlamak için, canla başla görev yapan, Üroloji Uzmanı Dr. Serkan Yarımoğlu, bıçaklı saldırıda bulunularak ağır bir biçimde yaralanmıştır.  

Baro Başkanlığı olarak hemen Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

 Bakabileceğinin çok üstünde hasta bakan, tutabileceğinden daha fazla nöbet tutmak zorunda kalan, her türlü olumsuz şartlarda görevini yapmaya çalışan, zaman ve mesai kavramını gözetmeksizin fedakârca mesleğini icra eden hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın sebep ne olursa olsun sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalmasını kesinlikle kabul etmiyoruz. Uz. Doktor Serkan Yarımoğlu kardeşimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Aldığımız bilgilere göre çok şükür sağlık durumu iyiye gidiyormuş. Bir an evvel iyileşerek görevinin başına dönmesini diliyoruz. Sağlık çalışanlarının kanayan yarası olan bu çirkin saldırıyı tekrar şiddetle kınıyoruz ve bir daha bu gibi durumların yaşanmamasını temenni ediyoruz. Zira bu tür meşum ve melun olaylar ilimizin itibarına gölge düşürmekte ve görev yapmak için gelen memurların çalışma şevk ve isteğini kırmaktadır. Konya’da doğup İzmir’de eğitimini tamamlayıp  umut ve heyecan ile Iğdır’a, bizlere sağlık hizmeti sunmaya gelen bir genç idealist kardeşimize böyle bir saldırının vahametini irdelemek zorundayız.

Tekraren yaralanan Doktor Serkan Yarımoğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi sunar ve bu tür saldırıları şiddetle kınadığımızı ifade ederiz.  Ayrıca Baro olarak bu çirkin saldırıyı yapana hukuki bir destek verilmemesi kararını aldık” dedi.

BARO hizmet binasında düzenlenen basın açıklamasına BARO Yönetim Kurulu, Iğdır Devlet Hastanesinde görev yapan bazı doktorlar ve avukatlar katıldı.

 

Okunma 199 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...