Güven Gazetesi

deneme 

Pzt12112017

Pazar, 08 Ekim 2017 13:43

Türkiye Anıtlar Derneğinden Iğdır’a Ziyaret

                      Türkiye Anıtlar Derneği Genel Merkezinden Genel Başkan Selçuk Önal, Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Nesip Kesemen ve Muharrem Yılmaz, Anıtları yerinde görmek, denetimi ve eksiklerini tamamlamak için Iğdır’a geldiler.

 

                Dernek üyeleri, Iğdır merkeze bağlı Oba ve Hakmehmet köyünde bulunan Ermenilerin şehit ettiği Türkler anısına dikilen anıt mezarları ziyaret ederek dua okudular.

                Türkiye Anıtlar Derneği Genel Merkezinden Genel Başkan Selçuk Önal, Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Nesip Kesemen ve Muharrem Yılmaz, “Geçen Yıl Oba ve Hakmehmet köyünde bulunan anıtları onararak yeni bir görünüm kazandırmıştık. Bu senede gelerek anıtların durumunu görmek eksiklikleri varsa yerinde incelmek istedik. Ufak tefek eksiklikler vardır onları da tamamlayacağız. Yıllar Önce Ermeniler tarafından katliama maruz kalan Oba köyünde bir tandır damına doldurularak yakılan, yine Oba köyünde Diri diri insanları su kuyularına doldurarak şehit edilen atalarımız unutmamız mümkün değildir. Ermeniler, gerçekten de katil vahşi bir millettir. 1919 yılında bu bölgede katliam yapan Ermenilerin torunları da 1992 yılında Azerbaycan’da Hocalı da katliam yaptılar. Bu gerçekler ortadayken Ermeniler sözde soykırım yalanlarıyla Türk milletini suçlamaktadır. Avrupa devletleri ABD bu gerçekleri görmelidirler“ diye konuştular.

 

Okunma 75 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...