Güven Gazetesi

deneme 

Pzt12112017

Pazar, 08 Ekim 2017 13:49

Cami, Şehir ve Medeniyet Konulu Konferans Düzenlendi

 Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Iğdır İl Müftülüğü tarafından “Cami, Şehir ve Medeniyet” konulu konferans düzenlendi.

 

Programa Iğdır Valisi Enver Ünlü, Iğdır Ehlibeyt Alimleri Dernek Başkanı Veli Beder, Iğdır Müftüsü Cüneyt Kulaz, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, Kur'an-ı Kerim tilaveti, konuşmaların yapılması, sinevizyon gösterimi ile devam ederek, plaketlerin takdim edilmesiyle son buldu.

Programda konuşan Vali Enver Ünlü, “Camiler cennet vatanımızın manevi tapularıdır. Birlik ve beraberliğimizin ilham kaynağıdır. Vatan sevgisinin, şehitlik ve gazilik duygusunun beslendiği, çalışma azminin işlendiği, anne ve babaya hürmetin, güzel ahlakın öğretildiği irfan yuvalarıdır. Camiler Allah, vatan, millet ve bayrak sevgisinin gönüllere nakşedildiği halk mektepleridir. Camiler ve minarelerde okunan salalar, ezanlar bağımsızlığımızın en güzel ilham kaynağıdır. Bunun en güzel canlı örneği 15 Temmuz gecesi görülmüştür. Toplumda din ve sosyal hizmet gönüllüleri olarak çalışan din görevlilerimize gereken önemin verilmesi, yeni yetişen nesillerimiz üzerinde cami ve mescitler hakkında kalıcı izler bırakabilmemiz gerekmektedir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Okunma 135 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...