Güven Gazetesi

deneme 

Pzt12112017

Salı, 10 Ekim 2017 15:05

Okul Kantinleri Denetlenmeye Devam Ediyor

2017-2018 Eğitim- Öğretim yılının başlamasıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından kantin denetimleri hızla başladı.

 

Denetimlerin sıkı şekilde süreceğini belirten İl Müdürü Özkan Yolcu, “Eğitim Öğretim dönemi boyunca öğrencilerin daha sağlıklı ve güvenli gıda tüketmesini sağlamak amacıyla satışa sunulan gıda maddelerinin güvenirliliğine yönelik yoğunlaştırılan denetim ve kontroller aralıksız sürdürülmektedir.

       Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı öğrenci, kursiyer ve çalışanlara sağlıklı beslenme ortamlarının oluşturulması, güvenilir gıdaya erişim sağlanarak olabilecek gıda zehirlenmeleri, bulaşıcı hastalıkların önlenmesi amacı ile okul kantinlerine yönelik denetimlerde satışa sunulan gıdaların saklanma koşulları yayınlanan Gıda Kodeksine Uygunluğu gibi parametreler kontrol edilerek Iğdır genelinde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz bünyesindeki Gıda Kontrol ekipleri tarafından kontrol edilerek öğrencilerimizin güvenilir gıdaya ulaşması sağlanmaktadır.

       Gerçekleştirilen denetimlerde gıda kontrol görevlilerince yapılan kontrollerde kantinlerin izin belgeleri, fiziki ortamları, asgari teknik ve sıhhi şartları, üretilen ürünlerin gıda mevzuatına uygunlukları kontrol edilerek sahipleri ve çalışanlarına gıda güvenliği, personel hijyeni vb. konularda bilgilendirme yapılmıştır” dedi.

 

Okunma 94 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...