Güven Gazetesi

deneme 

Pzt12112017

Çarşamba, 11 Ekim 2017 16:29

Parkların Yenilenmesi Devam Ediyor

Iğdır belediyesi, Deforme olmuş Parkların yenilenip daha modern bir hale getirilmesi ile yeni parkların yapılması çalışmalarını hızlandırdı.Çalışmaları yerinde takip eden Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş’a çocuklar yaptıkları parklardan ötürü teşekkürlerini ilettiler.

 

“Mahallelerimizde ihtiyaç duyulan noktalarda bir taraftan yeni parklar oluştururken bir taraftan da mevcut parklarımızı bakımdan geçirmeye ve yenilemeye devam ediyoruz” diyen Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, “Günümüzde tartışmasız kabul edilen en önemli olgulardan biri de kişi başına düşen yeşil alanların imkânlar ölçüsünde artırılmasıdır. Beton yapılarla griye bürünen güzel ilimiz Iğdır’ın estetik bir görünüm kazanması için belediyemizin yeşil alan çalışmaları hız kazandı. Ayrıca mahallelerdeki yirmiye yakın deforme olan parklarda bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Şehrimizde bir çok park mevcut. Zaman içerisinde bu parkların yıpranmış ve fonksiyonunu yitirdiğini tespit ederek yenileme çalışmalarına başladık. Bu bağlamda eski parayla 1 trilyona yakın park bahçe malzemesi alarak Iğdır’ımızı daha yaşanabilir daha modern bir il’e getirme çalışmalarımız adım adım ilerlemektedir. Çalışmalarımız son aşamasına gelirken, işlerimizi tamamlandığında parklarımızı yeniden şehrimize kazandırmış olacağız ve vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirebileceği alanlar haline getireceğiz. Parklarla bırakılacak gölgelikli banklar, kameyleler, çöp kovaları, çatılı piknik masaları, çeşitli ahşap dış mekân oturma gurupları, ahşap sekizgen piknik masaları, çocuk oyun gurupları, tahterevalliler, salıncaklar, zıpzıplar, fitness gurupları. Yeşil alanlarla kente nefes aldırmak için bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek. Kentimize yeşil ve estetik bir görünüm kazandırmak birincil hedefimiz olacak” dedi.

“Parklar İlimize ayrı bir hava kattı” diyen Belediye Başkanı Murat Yikit, ”Parkları halkın ihtiyacına göre tasarlamaktayız. Mahallelerimizin her birine sırasıyla modern ve yeni hizmetler kavuşturmaya devam ediyoruz. Şehir merkezimiz ve birçok mahallemizde yeni parklarımızı ve sosyal yaşam alanlarımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Gelecek nesillere gönül rahatlığı ile bırakabileceğimiz ve yaşayabileceğimiz sağlıklı bir çevre için bu hizmetlere önem veriyoruz. Yaptığımız her proje Iğdır’ı geliştirecek, değiştirecek. Belediye olarak, bu yöndeki hizmetlerimiz artarak devam edecektir” dedi.

Yapılan  parkların mahalleliye sevinç yaşattığını belirten vatandaşlar  “Belediyemizin mahallemize kazandırdığı hizmetlerden memnunuz. Yol, sosyal alanlar ve parklar gibi imkanlar ölçüsünde daha birçok hizmeti hayata geçiriyor. Taleplerimizi ve sıkıntılarımızı istediğimiz anda iletebiliyoruz. Başkanımız ve ekibi de bu taleplerimizi hiçbir sorun yaşanmadan çözüme kavuşturuyorlar. Mahallemizin önemli bir eksikliği olan parkımız yoktu, oda belediyemiz tarafından tamamlandı. Çocuklarımız şimdi bu parklarda oynarken çok mutlu oluyorlar. Mahalle sakinleri olarak parkımıza ve yapılan diğer hizmetlere sahip çıkmalı ve korumalıyız” dedi.

 

Okunma 108 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...