Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Pazartesi, 30 Ekim 2017 16:27

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu Düzenlendi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu, Vali Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü'nün ev sahipliğinde Polisevinde yapıldı.

 

Resepsiyona askeri ve mülki erkan, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, iş adamları, şehit yakınları, gaziler, sporcular ve davetliler katıldı.

Düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonunda Vali Enver Ünlü ve Sema Ünlü salonu dolaşarak tüm misafirlerin tek tek Cumhuriyet Bayramlarını kutladılar.

Daha sonra Cumhuriyet tarihini özetleyen kısa film gösteriminin ardından Vali Ünlü resepsiyonda yaptığı konuşmasında, “Tarihin altın sayfalarında yerini alan, aziz milletimizin istiklal mücadelesinin bir armağanı olan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 94. yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden taviz vermeyeceğinin somut örneği olan 15 Temmuz gecesinde Cumhuriyetimizin varlığını hedef alan darbeci anlayışa karşı verilen mücadele halkın üstünde hiç bir gücün bulunmadığının en güzel ispatlarındandır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, canlarını vatan uğrunda feda eden ve 15 Temmuzda bu toprakları bir kez daha bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, sizlerin ve milletimizin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyor, sevgi ve saygı sunuyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu ve günün anlam ve önemine binaen Orhan Şaik Gökyay'ın ''Bu Vatan Kimin?'' isimli şiirini okudu.

Program gaziler ve şehitler Kuran-ı Kerim tilavetinin gerçekleştirilmesinden sonra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı anısına pasta kesimi ile sona erdi.

 

Okunma 132 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...