Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Pazar, 05 Kasım 2017 14:33

Halfeli Ormanına Tam Not

Halfeli Beldesi Belediye Başkanı Reşat Başkara tarafından kurulan 300 dönümlük orman alanına Orman İl Müdürü Taner Tazegün’den tam not verildi.

 

            Iğdır’ın merkez Halfeli beldesi belediye başkanı Reşat Başkara’nın çabaları sonucu  Halfeli’nin dağ bölgesine doğru 300 dönüm arazide kurulan Orman alanındaki ağaçlar, sonbahar mevsimiyle birlikte harika görüntülere sahne oldu.

Iğdır Orman Müdürü Taner Tazegün ile birlikte Halfeli orman sahasında  inceleme yapan Belediye Başkanı Reşat Başkara, Iğdır Orman Müdürü Taner Tazegün’den tam not aldı.  

            Orman Müdürü Taner Tazegün yaptığı açıklamada, “Sayın Başkanımı kutluyorum. İnanılmaz bir hizmet yapmış. Belediyenin kısıtlı imkanları ile böyle bir ormanı yaşatmak emin olunuz ki taktirle karşılanmalıdır. Orman alanında yaptığım incelemelerde 20’nin üzerinde ağaç türüne rastladım. 300 dönümlük arazide 15 binin üzerinde ağaç bulunmaktadır. Bu proje şehrimizin yeşillendirilmesinde çok büyük bir katkı sunmuştur. Mevsim itibariyle harikalar diyarına dönen Halfeli, tam bir tablo görüntüsü sergilemektedir. Ben bir ormancı olarak sayın başkanımızı yürükten kutluyorum. Müdürlüğüm her zaman destek vermeye hazırdır” dedi.   

 Halfeli Belediye Başkanı Reşat Başkara yaptığı açıklamada, “Bu güzelliğin Halfeli beldemize kazandırılmasında Orman Bakanlığımızın, Çevre Bakanlığımızın, Orman İl Müdürümüz, ağacın babası Taner Tazegün’ün büyük emekleri, katkıları olmuştur. Ben doğa aşığı biriyim. Çoğu geceler kimseye haber vermeden gelip ormanı geziyorum. Bir tek ağacım bu güne kadar kırılmadı. Halfeli halkı hep birlikte, el birliği ile ormanı sahiplenmiş, korumuştur. Bu vesile ile Halfeli halkına gösterdikleri duyarlılıktan ötürü teşekkür ediyorum.

            Allah hükümetimizden razı olsun. Halfeli beldesinin yol, su, okul, park, bahçe, araç gereç her türlü talepleri karşılanmaktadır. Beldemizde asfaltsız, kaldırımsız, parkesiz yol kalmamıştır, kalmayacaktır. Sorunlarımızın çözümü için sürekli projeler üretiyor, ilgili bakanlıklarımıza taşıyoruz. Götürmüş olduğumuz projeler kesinlikle kabul görmektedir. Sayın Valimiz Enver Ünlü’de  sık sık beldemize gelmekte, halkımızın sorunlarını dinlemekte, talepleri hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır. Baharla birlikte tüm Iğdır halkını Halfeli’ye davet edecek, sizler için kurmuş olduğumuz orman alanında piknik yapmaya çağıracağız” dedi. 

 

Okunma 109 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...