Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Pazartesi, 06 Kasım 2017 14:26

Memur-Sen İl Başkanı Malik Akşit’ten Dev Adım

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Iğdır İl Başkanı Malik Akşit, dev bir adım atarak bir ilki gerçekleştirdi. Yakın zamanda ISAP’ı (Iğdır STK Ana Platformu) oluşturarak 30’dan fazla STK ile 40 bin kişilik bir kitleye hitap eden Akşit, bölgeye açıldı.

 

  Bölge toplantılarının ilkinde Erzurum’daki Iğdırlılarla bir araya gelen Akşit, final görüşmesini Erzurum İl Başkanı Mustafa Karataş ile gerçekleştirdi. Yemekli toplantıda Erzurum heyetiyle bir araya gelerek istişarelerde bulunulan görüşmede MEB Daire Başkanı Mahmut Ağırman’ının da bulunması dikkatlerden kaçmadı. Olumlu geçen görüşmelerden Erzurum,Ağrı,Iğdır,Kars,Ardahan ve Artvin’in içinde bulunduğu 6 ilin bir arada toplantı yapması kararı alındı. Bölgesel olarak en az 400 bin kişiye hitap edecek olan oluşum için ilk önce 6 ilin valisiyle bir araya gelinecek. İyi yürekli, güçlü, bölgeye hakim ve faydası dokunan siyasi ve bürokratlarla da temasa geçilen projenin paydaşlarından tam destek sözü alındı.

  Konu hakkında açıklama yapan Akşit, “Önce ilimize sonra bölgemize hayırlı olsun. Sonuçlarını yöre halkımız gibi bizlerde sabırsızlıkla bekliyoruz. Zalimden değil, mazlumdan yana olan tüm dostlarımıza kapımız açıktır” dedi. 

 

Okunma 176 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...