Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Salı, 14 Kasım 2017 14:44

Iğdır’da Kurtuluş Coşkusu

14 Kasım Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlama etkinlikleri Atatürk Anıtına ve akabinde Iğdır Şehitler Anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı.

 

Programlarda Iğdır Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Iğdır Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin çelenkleri sunuldu.

Daha sonra ise Iğdır’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunu Kutlama Programı düzenlendi.

Programa Vali Enver Ünlü, Merkez Valisi Amir Çiçek, İl Emniyet Müdürü Melih Ekici, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten sinevizyon gösterimi, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program Kur’an-ı Kerim tilaveti, konuşmaların yapılması ve şiir dinletisiyle devam ederek “Elimiz-Obamız Iğdır” isimli fotoğraf sergisinin gezilmesiyle son buldu.

Vali Enver Ünlü programda yaptığı konuşmada Serhat Şehri Iğdır’ın Sultan Alparslan’ın uğurlu eliyle aldığı topraklardan olduğunu, şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından birinin de bundan 97 yıl önce Iğdır’da yaşandığını dile getirdi.

Vali Ünlü, milli diriliş ve şahlanışı ifade eden Kurtuluş Savaşıyla milletimize vurulmak istenen esaret zincirini kırdığını dile getirerek Ekrem Şama’nın “Bu Bayrak” isimli şiirini seslendirdi.

 

Okunma 132 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...