Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Çarşamba, 15 Kasım 2017 15:57

"Iğdır'da Turizm İşletmeleri Kendilerini Yenilemeliler”

Iğdır Kültür ve Turizm il müdürü Osman Engindeniz, ildeki turizm işletmelerin Iğdır turizmine ivme kazandırabilmesi için kendilerini yenilemek zorunda olduklarını söyledi.

 

Iğdır’da turizminin son yıllarda oldukça hareketli bir dönem içerisine girmiş olduğuna dikkat çeken Engindeniz, “Denetimlerimiz neticesinde kentte bu hareketli döneme ayak uydurabilmek için birçok işletme kendini yenileme çalışmasına girmiştir. Bu da Iğdır için büyük bir önem taşımaktadır. Iğdır’ımız bulunduğumuz coğrafyada da kültür ve inanç turizmi açısından oldukça verimli bir bölgedir“ dedi.

Iğdır’da faaliyet gösteren turistik otellerden Gold Hotel’in Müdürü Efkan Turan, “Birçok otel, motel ve restoran, yeni yüzüyle hizmete girmiş bulunmaktadır. Bizde Hotel Gold olarak bu furyaya katılmış bulunup, işletmemiz 3 yıldızlı olarak modern bir hale getirdik. Iğdır’da artan turist sayısına göre otellerimizi daha geniş kapsamlı gözden geçirerek daha modern bir otel haline getirmek için çalışmalarımızı başlattık. Iğdır’a gelen turistlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

    Iğdır Kültür ve Turizm il müdürü Osman Engindeniz, turist kapasitesinin yüksek olduğunu bu nedenle beş yıldızlı bir otelin elzem olduğunu dile getirdi. İl Müdürü Engindeniz ayrıca, bunun yanında var olan otellerin standartları gerçekten iyi olduğunu ufak tefek eksikliklerinin giderilmesi ile daha da iyi olacağına inandığını dile getirdi. Engindeniz, Otel denetim ve ziyaretlerinde otel yetkilileriyle görüşerek yakın bir zamanda açılacak olan EMIT Fuarında Iğdır standında Iğdır’ı ve kendi otellerini tanıtmak için otel yetkililerini de davet etti.

 

Okunma 178 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...