Güven Gazetesi

deneme 

Pzt12112017

Pazartesi, 20 Kasım 2017 14:10

Başkan Yikit: “Asfaltsız Yol Kalmayacak”

Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, Iğdır’da asfaltsız çamur yol kalmayacağını söyledi. ,

 

Amaçlarının Iğdırlı vatandaşlara hizmet olduğunu belirten Yikit, ”2017 yılı içerisinde Iğdır’ın mahallelerinde, sokaklarında ekiplerimiz gece- gündüz çalışarak vatandaşa hizmet ediyor. Yıl içerisinde 55 bin ton asfalt dökerek şehrimizin yollarını çamurdan kurtardık. Yağmur, çamur olmadığı takdirde yılbaşına kadar asfaltlama çalışmalarımız devam edecek. Kış şartları el vermediği takdirde önümüzdeki sene Iğdır’da asfaltsız yol kalmayacak”

  Iğdır’ın birçok sorunun çözüm beklediğine dikkat çeken Yikit, ”Iğdır’da kanalizasyon, su ve diğer hizmetlerde sırasıyla yapılacak. Vatandaşın en çok rahatsız olduğu konulardan birisi yolların çamur olması, bir diğerinin de kanalizasyon olduğu şikâyetleri bize her fırsatta ulaşıyor. Ancak biz belediye olarak bu eksiklerin bilincindeyiz. Yollarımızın asfaltlama çalışmaları önümüzdeki yıl içinde bitecek. Kanalizasyon konusunda da Avrupa Birliği Hibe fonuna büyük bir proje ile müracaat ettik. 31 milyon Euro hibemiz çıktı. Bu hibenin %89’u Avrupa Birliğinin bütçesinden, %6 ‘sı Çevre ve Şehircilik bakanlığından ve diğer cüzi kısmı ise belediyemiz tarafından karşılanacak.  Eğer bir sorun olmazsa 2018 yılında ihaleye çıkacağız ve bu sorunu kökünden çözeceğiz” dedi.

  Daha sonra Başkan Yikit, Bağlar mahallesi Şair Fuzuli sokakta asfaltlama çalışmalarını yenide inceleyerek vatandaşların sorunlarını dinledi.

 

Okunma 136 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...