Güven Gazetesi

deneme 

Pzt12112017

Salı, 05 Aralık 2017 16:45

Rektör Alma Küllük Köyündeki Araziyi İnceledi

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve başkanlığındaki heyet, Iğdır merkeze bağlı Küllük Köyünde, Bülent Aydın Havaalanı yakınlarında Üniversiteye tahsisi yapılan 3000 dönümlük arazide incelemelerde bulundu. 

 

Rektör Alma, Üniversitede “Çorak Toprakların Islahı ve Tarımsal Üretimde Kullanım Olanakları” konulu panele konuşmacı olarak katılan Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Saltalı ve Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Gündoğan ile birlikte Küllük Köyündeki arazide incelemelere katıldı.

İncelemeler sırasında SERKA tarafından Küllük Köyü’nde Üniversiteye tahsis edilen 3000 dönümlük arazi ile ilgili proje hakkında Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (ALUM) Müdürü Yrd. Doç. Dr Uğur Şimşek, Rektör Alma ve ziyarette hazır bulunan heyete bilgi vererek, yapılması planlanan çalışmaları ayrıntılı olarak anlattı.

 Rektör Alma da Üniversiteye tahsis edilen bu arazinin uygun bir şekilde değerlendirilerek, çok çeşitli projeler geliştirileceğini, mesela arazide yağmur suyundan göletler yapabileceklerini söyledi.

İncelemeler, hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu. 

 

Okunma 98 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...