Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Cuma, 08 Aralık 2017 17:57

Kayak Sezonu Açılıyor

Iğdır Kış Sporları ve Kayak Spor Kulübü Başkanı Erkan Arslan ve Üyeleri kayak severlerle buluştular. 

 

Başkan Erkan Arslan, Yeni dönemde kayak sporunu daha geniş kitlelere yaymak için çalışmalar başlattığını ifade ederek, planlanan projeler hakkında bilgi sundu. 

Başkan Arslan, “Oluşturacağımız projelerle kayak sporuna yönelik güzel çalışmalar yapacağız. Sizlerin katkıları ile sporcu sayımız biraz daha artacak ve yetişkinlerin de bu spor dalıyla tanışmalarına vesile olacağımıza inanıyorum. Şu anda Iğdır’da bizim birçok insana kayak tutkusunu yaşattığımız bir gerçektir. 2002’den bu zamana kadar emeklerimizin karşılığı her geçen gün artıyor. Iğdır’a kayak sporunu sevdirmenin gururunu yaşıyoruz. Kayak yapmaya gidecek büyüklerime ve küçük kardeşlerimize sizlerin vasıtası ile sesleniyorum. Öğretici eşliğinde kayak yapsınlar. Tehlike arz eden spor olduğu için kayakseverlere her zaman kulübümüzün kapısı açıktır. Bilgi ve birikimlerimizle siz kayakseverlerin hizmetinizdeyiz. Öğrencilerimizi en kısa zamanda yarışmalara hazırlayarak Iğdır’ı temsil edecek sporcular yetiştireceğiz. Neden bugüne kadar bu şehirden bir tene kayak sporcusu dahi çıkmadı. Bu vesile ile kayak sporuna gönül veren herkesi bekliyoruz..Üye kayıtlarımız başlamıştır” şeklinde konuştu. 

Bugün etkili olan kar yağışıyla pistlerin kayağa hazır hale getirildiğini dile getiren Arslan, "Gerek ulusal düzeyde gerekse de uluslararası düzeyde tüm kayakçıları Sarıkamış'a davet ediyoruz. Kış ve kayak deyince Sarıkamış insanların aklına geliyor. Anadolu’muzun bu serhat şehrine bütün sporseverleri davet ediyoruz” dedi.

 

Okunma 98 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...