Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Pazartesi, 11 Aralık 2017 14:34

“Azerbaycan'ın Eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'i Rahmetle Anıyoruz”

 Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan yardımcısı ve  Iğdır Azerbaycan Evi Derneği  başkanı  Serdar Ünsal, “Türk dünyasının gerçek liderlerinden biri de Haydar Aliyev'dir. Haydar Aliyev, Azerbaycan’ı en kısa sürede gelişmiş ülkeler seviyesine sokmuştur. Türk dünyası ve Türkiye ile kurmuş olduğu iyi dostluk sayesinde Türk dünyasının gerçek liderlerinden biri olmuştur" dedi.

 

       Azerbaycan eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev ölümünün 14. Yılında bir açıklama yapan  Iğdır Azerbaycan Evi Derneği  başkanı  Serdar  Ünsal, “Azerbaycan devletinin lideri Haydar Aliyev'i ölümünün 14.yılında anıyoruz. Haydar Aliyev güçlü gelişen bir Azerbaycan bırakmıştır. Biz Iğdırlılar Azerbaycan'ın her zaman yanında olmuşuz. Aliyev Türkiye ile iyi ilişkiler içinde olmuştur. Her fırsatta biz iki devlet tek milletiz demiştir. Atatürk'ün yaptıklarını örnek almıştır. Bakü- Ceyhan petrol boru hattını gerçekleştirerek Türk dünyasının gerçek liderlerinden biri olduğunu ortaya koymuştur. Onun bıraktığı Azerbaycan'ı oğlu Cumhurbaşkanı İlham Aliyev en büyük seviyeye

çıkarmak için gece gündüz çalışmaktadır. Azerbaycan İlham Aliyev'in sayesinde dünya devletleri arasında yerini almıştır. Ölümünden sonra Haydar Aliyev sevgisi halkın arasında ve devletin bütün birimlerinde daha fazla artmıştır. Haydar Aliyev’in büyüklüğünü kanıtlayan en önemli unsur halkının büyük sevgisidir. Devletlerde iz bırakmış birçok liderlerin heykelleri tahrip edilmiş, indirilmiş, unutulmuş gitmiştir. Gün geçtikçe Haydar Aliyev’in heykelleri artmakta o derecede de anılmakta ve aranmaktadır. Azerbaycan’ın unutulmaz Milli ve Daimi Lideri Haydar Aliyev’i rahmetle ve minnetle anıyoruz. Nur içinde yatsın” dedi.

              Azerbaycan'ın topraklarının yüzde yirmi beşinin Ermeniler tarafından işgal edildiğini vurgulayan Ünsal, “Azerbaycan'a destek vermeliyiz. Azerbaycan'ın dostu olduğu gibi düşmanları da vardır. İşgal edilen topraklar sulh yolu ile alınmadığı takdirde savaş yoluyla almaktan başka çare yoktur savaş yoluyla da Azerbaycan bu toprakları alacak güçtedir” şeklinde konuştu.

 

Okunma 137 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...