Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Perşembe, 14 Aralık 2017 16:51

75. Yıl Anaokulunda Yerli Malı Haftası Coşkusu

Iğdır 75.Yıl  Anasınıfı öğrencileri, Yerli Malı Haftasını büyük bir coşkuyla kutladı.

 

   Yerli Malı Haftası kapsamında, evlerinden getirdikleri yiyecek ve içecekleri sınıf arkadaşlarıyla paylaşan öğrenciler, Türkiye'nin aydınlık geleceğinde tutumlu olmanın, çalışkan olmanın, iyi yatırımlarda bulunmanın ve ülkemizde üretilen malları kullanmanın faydasıyla ilgili öğretmenlerinden önemli bilgiler edindi.

              Annelerinin hazırladığı pasta, börek, kurabiye vb. yiyecekleri, yerli üretim kuruyemiş ve meyveleri arkadaşlarıyla birlikte afiyetle yiyen öğrenciler, haftanın önemiyle ilgili düşüncelerini de dile getirdiler.

            Ana sınıfı Öğretmenleri Saniye Dervişoğlu öncülüğünde yerli malı haftasını kutlayan öğrenciler, "Ailemizden ve öğretmenlerimizden öğrendiğimiz; tutumlu olmayı, üretken olmayı, çok çalışmayı ve ülkemizde üretilen malları kullanmayı hayatımız boyunca devam ettireceğiz" dilekleri ile doyasıya bir gün geçirdiler. 

               Okul Müdürü Tülay Atakav, ”Öğrencilerimizin farklı etkinliklerde bulunmasını önemsiyoruz. Öğrencilerimizin özel günleri aktif olarak yaşamalarını sağlıyoruz. Bu tür etkinlikler onların farklı değerleri edinmesi için çok önemli. Yerli Malı Haftası kutlamalarının hem eğitim, hem de çocukların eğlenmesine vesile oluyor. Çocuklar arasında da  paylaşma ve yardımlaşma duygusunun geliştirilmesine katkı sağlıyor" dedi.

 

Okunma 302 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...