Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Perşembe, 14 Aralık 2017 16:52

Ehlibeyt Âlimleri Derneğinde Görev Değişimi

 Iğdır Ehlibeyt Alimleri Dernek Başkanı Behlül Salmanlı, Yerel ve ulusal basın mensuplarıyla yemekte bir araya gelerek başkanlık görev süresinin dolması nedeniyle görevi bırakacağını açıkladı.

 

            Gönüloğlu lokantasında basın mensuplarına açıklamada bulunan Başkan Salmanlı, “Üç yıldır dernek başkanlığı yapıyorum. Bu süre içinde çeşitli programlar yaptık. Bu programların yanında gerek 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde, gerekse Kudüs olayında hep devletimizin milletimizin yanında yer aldık. Bundan sonrada alacağız. FETÖ darbe girişimi, ülkemizde demokrasiyi ele geçirme olayı idi. Kendini Peygamber gibi gören satılmış FETÖ darbe girişimine karşı Valilik önünde toplanıp Cumhuriyetimize sahip çıktık” dedi.

        Salmanlı şunları kaydetti: ”Topluma faydalı olan kişi bizim için çok değerlidir. Dernekler, Vakıflar, Makamlar, her birisi birer hizmet aracıdır. Hiçbir makam ve taht kalıcı değildir. Kimseye de kalmamıştır. Bu tür makamları birer hizmet makamı olarak görmek gerekir. Dolaysıyla Iğdır Ehlibeyt Alimleri Derneği olarak da 2005 Yılında biz bu derneğimizi kurduk. Ve bizlerde kurucu üyeleriyiz. Dönem dönem çok değerli Alimlerimiz derneğimize başkanlık yaptılar. Son üç yıllık zaman içerisinde ise arkadaşlar bu görevi bizlere layık gördüler. Dolaysıyla bizlerde bu görev neticesinde elimizden geldiği kadar hem alimlerimize, hem mektebimize, hem de devletimize ve milletimize elimizden geldiği kadarıyla faydalı olmaya çalıştık. Bizim dönemimizde birçok hadiselerde yaşandı. Dernek olarak tüm bu zorlukların üstesinden geldik. Hadiselerden birisi de, Kendilerini Peygamberimize hizmet eden ve peygamberimizin ümmeti gözünde gören  artı din adamı gözünde gören ama inancı dilinden kalbine  sirayet etmeyen  Fetullahçı terör örgütü ülkemizde 15 Temmuz Darbe girişimine teşebbüs etti. O gün Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın sokaklara çıkın çağrısına tüm halkımız gibi bizde alana indik. Valiliğimizin önünde tankın üzerinde olduk. Hem halkımızı hem de vatanımızı en güzel şekilde savunduk.  Savunmaya da devam edeceğiz.  Mümin ve imanı olan her insan, Vatanı ve milleti için canını seve seve verir. Bizlerde Iğdır Ehlibeyt alimler derneği olaraktan ordaydık ve o görevi layıkıyla yerine getirdik.  Hem Sela okuduk hem de halkımızı sokaklara çıkmaya davet ettik. Allaha şükürler olsun ki başarılı da olduk.

            Birlik ve Beraberlik adına düzenlenen Emniyet Müdürlüğü ve bir birinden farklı  bayrak yürüyüşü başta olmak üzere tüm etkinliklerine katılarak  yürüyüşlere eşlik ettik.  Valilerimizle, Emniyet Müdürlerimizle, Askeri erkânlarımızla iyi bir diyalog içerisine girerekten elimizden gelen gayretleri orada da sarf ettik.

            Ezan saatleri arasındaki 8 dakikalık zaman zarfıyla alakalı İl Müftümüzle birlikte ortak açıklama yaptık. Bir ilde iki ezan algısını, gereken açıklamayı yaparak ortadan kaldırdık.  Bunun dışında Ezanların aynı zamanda okunması için bir sistem oluşturduk. Bunun dışında ülkemizde düzenlenen İslam ülkeleri birlik toplantısına katıldık.  Adı büyük ama kendisi küçük olan Amerika’nın Küçük başkanı maalesef düşünmeden tecrübesiz hareketiyle İslam coğrafyasında ateşin tekrar körüklenmesine vesile olmuştur. İslam aleminin, Yahudilerin ve Hıristiyanlarında ortak değeri olan Kudüs’ün İsrail in başkenti olması yönünde açıklama yapması hem bizleri hem İslam alemini derinden üzmüştür.  Bu konuda bizlerde Iğdır Ehlibeytler alimi derneği olarak bu konuda hassasiyetimizi dile getirerek, Belediye meydanında gerekli açıklamayı yaparak miting düzenleyerek tepkimizi dile getirdik. Mitinglerimize yoğun katılım olduğu için Iğdır halkımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. 3 yıl boyunca, Peygamberimizin Kutlu doğum haftası programında, İmamlarımızın doğum günlerinde, Aşura günü ve birçok özel günlerde ve birçok programımızda yanımızda olan siz değerli basın mensuplarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.  Derneğimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Bu vesile ile ilimizde görev yapan saygı değer Valilerimiz Ahmet Turgay Alpman’a, Davut Haner’e ve Şimdiki Saygı değer Valimiz Enver Ünlü’ye, Emniyet müdürlerimiz  Yüksel Babal, Orhan Çevik ve Melih Ekici ‘ye ülkemizin geçirmiş olduğu zor süreçlerde birlik ve beraberliğin sağlanması konusunda büyük bir çaba sarf etmişlerdir. Buradan sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Ayrıca Iğdır belediye Başkanı Murat Yikit, şu andaki Sebze halini Aşura meydanı olarak bizlere tahsis etmiştir. Kendisine ve meclis üyelerine teşekkür ediyorum.

            21 Aralık Perşembe günü saat 9.30’da Yancar iş merkezinde yeni başkan seçimimiz gerçekleşecektir. Bu vesile ile bütün dernek üyelerimizi bu seçime davet ediyoruz. Şimdiden seçilecek olan arkadaşlarımıza da başarılar diliyoruz.  Gelecek olan arkadaşlarımıza bizlerde gereken desteği vereceğiz”

Dernek üyelerinde Hoca Bahtiyar Kamacı ve Akil Yıldız da yaptıkları konuşmada 3 yıl boyunca başarılı çalışmalar yaptıklarını belirterek seçilecek olan yeni yönetime destek olacaklarını söyleyerek birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

 

Okunma 701 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...