Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Cuma, 06 Şubat 2009 16:21

VALİ KARAHİSARLI BAYAN BOKSÖRE CUMHURİYET ALTINI HEDİYE ETTTİ Özel

 Avrupa Bayanlar Boks Şampiyonasında ülkemizi temsil ederek 3. olan bayan boksör Gülnar Gölçek, Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı tarafından Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.
2007 ve 2008 yıllarında Danimarka ve Bulgaristan’da gerçekleştirilen Avrupa Bayanlar Ferdi Boks şampiyonalarında ülkemizi temsil ederek 63 kiloda iki yıl üst üste Avrupa 3. olan Gülnar Gölçek, antrenörü Ağacan Tabaru ile Birlikte Vali Saim Saffet Karahisarlı’yı makamında ziyaret etti.
 Gülnar Gölçek’i bir Cumhuriyet altını ile ödüllendiren vali Karahisarlı, Milli Boksöre Avrupa Şampiyonu olması halinde araba hediye etme sözü verdi. Vali Karahisarlı, ''Iğdır'ı, Türkiye'de ve uluslararası alanda temsil eden her daldaki sporculara imkânlar çerçevesinde gereken desteği sağlayacağız.” ifadesinde bulundu
Milli Boksör Gülnar Gölçek ise, ”Amacım 2012 Londra olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil etmek. Ülkemizin adını Dünya’nın her yerinde başarılarla en iyi şekilde duyurmak istiyorum.” diye konuştu
  Gülnar Gölçek’in antrenörü Ağacan Tabaru, yaptığı açıklamada; ”Boks sporu, Iğdır’da yükselen bir değerdir. 12-18 Şubat 2009 Tarihleri arasında Isparta’da yapılacak olan Türkiye Bayanlar Boks Şampiyonasına, Iğdır’dan 15 sporcu ile katılacağız. Amacımız birincilikleri alıp daha fazla sporcu ile Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmektir.” dedi.
Okunma 2492 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...