Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Cuma, 06 Şubat 2009 16:25

AYETULLAH MEKARİM ŞİRAZİ, BAŞBAKAN ERDOĞAN A NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜ VERİLMESİNİ İSTEDİ Özel

 Büyük Ayetullah Nasir Mekarim Şirazi, Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta sergilediği tutumla ''yeni bir savaşı önlediğini ve barışa büyük katkı yaptığını'' belirterek, kendisine Nobel Barış Ödülü verilmesini önerdi.
Ayetullah Şirazi, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, ''Başbakan Erdoğan'ın kısa süreli konuşması bölge güvenliğini derin bir şekilde etkiledi. Yeni bir savaşın başlamasını önledi. Biz hepimiz, teşekkürlerimizi sunuyoruz ve kendisini takdir ediyoruz'' dedi.
''Erdoğan'ın bu cesurca itirazının bölgede barışın temellerini güçlendirdiğini'' kaydeden Ayetullah Şirazi, ''Nobel Ödülü mesullerinin insaf ve cesareti varsa, Nobel Barış Ödülünü Erdoğan'a verirler'' diye konuştu.
Şirazi, ''Türkiye Başbakanının tutumu, bir yandan savaş isteyen siyonist İsrail rejimini her zamankinden daha çok rezil etti ve yalnızlığa itti, diğer yandan Filistin halk direnişine güç ve moral bağışladı'' ifadelerini kullandı. Şirazi, Erdoğan'ın konuşmasının, ''savaş ateşini körükleyen uzlaşmacı Arap liderlerini, kendi milletleri ve İslam dünyası karşısında daha çok utandırdığını, İsrail'i destekleyen Batılı ülkeler için de bir uyarı olduğunu'' belirtti.
Okunma 2328 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...