Güven Gazetesi

deneme 

Sal01232018

Cuma, 06 Şubat 2009 16:36

IĞDIR MERKEZDE OTURAN KÜLLÜK KÖYLÜLERİNDEN BAŞKANA TAM DESTEK Özel

                                          Iğdır Merkezde oturan Küllük köylüleri Nurettin Aras’ı önümüzdeki yerel seçimlerde tam destekleyeceklerine dair söz verdiler.
Küllük köylüler dört yolda bulunan Küllüklüler kıraathanesinde toplanarak belediye başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan adayı Nurettin Aras’ı toplantılarına davet ettiler.  Küllüklülerle tek tek tokalaşıp hal hatır soran başkan Nurettin Aras, yaptığı konuşmada;”Biz bu göreve sadece size hizmet etmek için talibiz. Amacımız Iğdır’ımızı da gelişmelerde istifade ettirmektedir. Bu yüzden olursam İktidar partisinden aday olurum, olmasam da siyaseti bırakırım demiştim.  Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, beni çağırarak Başkan; Hava alanınızı, doğal gazınızı, içme suyunuzu getireceğiz gerisi size kalmış. Biz sizin önünüze böyle projeler sunuyoruz. Artık Iğdır’ın devasal bir altyapı sorunu var.Altı yapı bizim atıklarımızı taşımıyor. 13 bin nüfuslu bir İlçe zamanında planlama yapılmış. 5 katı nüfusu karşılayacak alt yapı yapılmış. 5 katı nüfusu zaten aşmışız. Hızlı bir nüfus artışımız var. Sınır Vilayeti Iğdır’a yakışan sağlıklı gelişme kaydedebiliyor muyuz? Hayır. Geleceğe sağlıklı bir şekilde hazırlana biliyor muyuz? hayır.Çünkü Devletin ve hükümetin desteğine ihtiyacımız var.Sevgili Hemşerilerim bu Iğdır’ın 500 bin bir nüfuslu alt yapıya kavuşturmanın maliyeti belediyeye tam 100 trilyondur.Ünlendi barajının maliyeti tam 450 trilyondur. Bunlar hükümet programına alınmıştır. Iğdır’ın içme suyu da oraya revize edilmiştir.Ünlendi barajı projesi bekçileri eskitti ,bekçiler emekli oldu. Bir türlü gerçekleşmedi. Bu bir fırsattır önümüze gelmiştir. Kars, Nahcıvan, Tebriz tren yolu projesi gerçekleştirilecek. AK Parti Türkiye’nin partisi olmuş. Daha uzun yıllar iktidarda kalacaktır. Türkiye’yi kucaklayan, idare eden partidir. Bakın muhalefet partililerin liderlerinin memleketlerine… Antalya, Osmaniye  yerel yönetimi İktidar Partisine vermiştir. Erzurum, Kayseri, Kahramanmaraş iktidar diyor ve hepsi metropol şehirler olmuş. Bizde artık nasiplenelim iktidarın nimetlerinden. Bu projelerimizi iktidar Partisiyle hayata geçirebiliriz. Bu bilince artık farkında varmamız lazım. Iğdır sağlıklı yarınlara muhalefetle gidemez. Doğunun en doğusu Güneşin doğduğu üç Ülkeye sınır komşusu Iğdır iktidarla gelişmeye açıktır. 7 sene muhalefette ben kaldım. Sıkıntısını da ben biliyorum.Onu için gözümüzü açalım önümüze bir fırsat gelmiş değerlendirelim.Artık  Iğdır’ın kuru ideolojilere boş laflara karnı toktur.” dedi.
   Başkan Nurettin Aras’a Dört yoldan Ak Parti seçim bürosuna kadar toplu halde eşlik ederek götüren Küllüklüler, Nurettin arasın yanında olduklarını  gösterdiler. Ak Parti seçim bürosu önüne gelen Küllük Köylüleri Hep bir ağızdan” Başkanım senin yanındayız, en büyük Başkan Bizim Başkan.” sloganlarıyla ortalığı inlettiler.
Okunma 8065 defa

Resim Galerisi

Güncelleniyor...